Ezek voltak Obama kedvenc könyvei 2020-ban

Már hagyománynak számít, hogy az év utolsó napjaiban Barack Obama megosztja, mik voltak számára a legmeghatározóbb könyvek. Idén viccesen azt is megemlítette a posztjában, hogy az Egy ígéret földje című elnöki memoárt egész jónak találta.

fk | 2020. december 23. |

A volt amerikai elnök év végi könyvajánlóival már évek óta (egészen pontosan 2015 óta) iránymutatást ad a követőinek, hogy mit érdemes olvasni, és valószínűleg a könyveladások tekintetében nem is mellékes, Obamának mik az adott évben a kedvencei.

2020-ban összesen 17 könyv került fel a listájára, ezek között akad szépirodalom, non-fiction, valamint memoár is, és olyan témákat érintenek mint a rasszizmus, a szegregáció vagy a klímaváltozás.

Az idei posztjában nem maradt el egy humoros megjegyzés a saját könyvéről sem. Az Egy ígéret földje című memoárja most ősszel jelent meg, és pár héten belül listavezető lett Amerikában.

BARACK OBAMA
Egy ígéret földje
Hvg Könyvek, 2020
Barack Obama: Egy ígéret földje

Nézzétek meg, mik voltak Obama 2020-as kedvencei:

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Barack Obama memoárja máris listavezető lett Amerikában

November 17-én jelent meg a tengerentúlon Barack Obama memoárja, az Egy ígéret földje, amely – Michelle Obama könyvéhez hasonlóan – pár héten belül listavezető lett. Magyarul a HVG Könyveknél jelenik meg december 9-én.

...

Obama memoárja hasított az első héten

Barack Obama volt amerikai elnök életrajzából az első héten annyi ment el, mint amennyit Bush és Clinton memoárjaiból a megjelenést követő első héten összesen eladtak.

...

Barack Obama önéletrajzából 890 ezret adtak el az első nap

Barack Obama önéletrajzát, az Egy ígéret földjét 890 ezer példányban vették meg az első nap az Amerikai Egyesült Államokban és Kanadában.

Hírek
...

Patti Smith kapta a „spanyol Nobel-díjat” művészet kategóriában

...

Egy 1200 éves vers került elő egy római könyvtárból

...

Teljes évad helyett egyetlen epizóddal ér véget májusban az Elveszett próféciák

...

25 szerző, 25 alkotás, 9 helyszín: Debrecenben lesz idén az Irodalom Éjszakája

...

Egy kutatás szerint a készségek túlzott fejlesztése elveheti a gyerekek olvasási kedvét

...

Roberto Saviano: „Gyűlölöm a Gomorrát, nem biztos, hogy megérte megírni”

„Tessa és Hardin fontos részét képezik a felnőtté válásomnak” – Interjú Anna Todd-dal, a Miután-sorozat szerzőjével

„Tessa és Hardin fontos részét képezik a felnőtté válásomnak” – Interjú Anna Todd-dal, a Miután-sorozat szerzőjével

Miben rejlik a Miután-sorozat titka, ami miatt világszerte megőrültek érte az olvasók és a nézők? Interjú.

Szerzőink

Széles-Horváth Anna
Széles-Horváth Anna

Ha használsz okostelefont, ezt olvasnod kell! – A régi, rendes internettől a „nagy elszaródásig”

Szabolcsi Alexander
Szabolcsi Alexander

„Semmilyen sikerre nem számítottam” – 100 éve született Harper Lee, az amerikai irodalom szenzációja

Olvass!
...

A kizsákmányoló munka és a gyász fogsága között csak a szerelem mutat kiutat - Olvass bele Tessa Bickers regényébe!

A fojtogató gyászból olykor egy jó könyv és a szerelem segít kilábalni. Olvass bele!

...

Létezik egy könyvesbolt, ahol megtalálhatod azt a könyvet, amire épp a legnagyobb szükséged van

Olvass bele A Pénteki Pavilon könyvesbolt című kötetbe!

...

Ebben a partiumi faluban nyolc nap alatt szabadul el a pokol: Olvass bele a Sok ördögök című regénybe!

Vajon a természetfeletti, vagy az emberi gyarlóság áll a megmagyarázhatatlan események mögött?

Kiemeltek
...

„Semmilyen sikerre nem számítottam” – 100 éve született Harper Lee, az amerikai irodalom szenzációja

100 éve született a Ne bántsátok a feketerigót! szerzője. Ezzel a portréval emlékezünk az életművére. 

...

Nem hagyta, hogy Auschwitz tönkretegye a napját: Edith Eva Egerre emlékezünk

„Az idő nem gyógyítja be a sebeinket. A gyógyulásunk azon múlik, mihez kezdünk az időnkkel” – írta.

...

Milyen egy magyar arisztokrata család hanyatlása egy fiatal svájci író szemével? - Nelio Biedermann sikerkönyvéről

Vajon meg lehet-e írni több mint fél évszázad – és három generáció – történetét kevesebb mint 300 oldalon? A Lázár a hét könyve.