Ha a világ teljesen összeomlana egy nukleáris katasztrófa következtében, akkor szinte egyetlen hely sem maradna a világon, ahol az ember túl tudná élni, kivéve egy eldugott részét a Földnek. Bár senki nem tudja megmondani, hogyan is zajlana egy ilyen, Annie Jacobsen Pulitzer-díjas újságíró és haditechnikai szakértő azért tud egy-két tippet, hogy hova érdemes menekülni. Ezt pedig meg is osztotta a The Diary Of A CEO című podcastben, hátha valaki előre fel akar készülni a végre.
A legrosszabb esetben persze mind tudjuk mi történne, a világ 99%-a a levegőbe repülne és élhetetlenné válna. A beszélgetésben Jacobsen viszont elmondta, hogy nem is a robbanás a probléma, hanem az utána következő nukleáris tél, vagyis egy mezőgazdasági összeomlás.
A veszteségek túlnyomó többségét nem is a közvetlen robbanások, hanem az élelemhiány okozná. De vannak olyan elszigetelt régiók, főleg Ausztráliában és Új-Zélandon, ahol az éghajlati és földrajzi viszonyok miatt az élet még tovább fenntartható lehetne”
– mondta az újságíró a beszélgetésben.
De itt sem lenne túl ideális a környezet, ugyanis csak gyűjtögető-vadászó csoportokat lehetne létrehozni, tényleges mezőgazdaságot nem. Jacobsen arról is mesélt, hogy a világ leggazdagabb emberei már be is rendezték itt a saját bunkereiket, hogyha menekülni kell, akkor bármelyik percben Új-Zéladon lehessenek.
Persze, azt már tudjuk Jacobsen Atomháború - Katasztrófa másodpercről másodpercre című könyvéből, hogy egy ilyen katasztrófa esetén csak percek kérdése a vég. Így hát azok járnak majd jól, akik eleve ott laknak a bunkerban vagy fénysebességgel közlekednek.
Mi azért ajánlunk pár könyvet, arra az eshetőségre, ha a tudás lenne az új pénznem a végítéletben.
Annie Jacobsen: Atomháború - Katasztrófa másodpercről másodpercre
Jacobsen nem a levegőbe beszél, amikor arra figyelmeztet, hogy egy atomkatasztrófa esetén csak percek választanának el minket a teljes megsemmisüléstől. Az Atomháború című könyve, amiről bővebben is írtunk korábban, az első atomkísérletektől a jövőbeli összes eshetőségig végigveszi milyen történelme és kilátásai vannak az ember és atomfegyverek kapcsolatának.
Ha kíváncsi vagy arra, hogy mi történik másodpercről másodpercre miután megnyomták a nagy piros gombot, akkor ezt a könyvet neked találták ki.
John Hudson: Hogyan éljük túl? - Leckék az extremitások világából a hétköznapokra
Amikor extrém körülmények között kell működnünk, akkor szinte a teljes mentális és fizikai berendezkedésünk átalakul, amivel nehéz mit kezdeni, ha először tapasztalja ez ember. És mi lehetne extrémebb egy atomháborúnál? John Hudson könyve részletes leírást ad arról, miként működik a pszichénk nagy nyomás alatt és milyen mentális sorvezetőkre van szükség ahhoz, hogy az örvényben is a víz felszínén tudjunk maradni.
Ez egy olyanfajta gondolkodásmód, ami akár vészhelyzetben, akár a hétköznapi stresszhelyzetekben is alkalmazható.
Fotó: Pexels