A titkos viszony, ami megváltozat egy életet - Itt az Anyák napi kimenő előzetese

A titkos viszony, ami megváltozat egy életet - Itt az Anyák napi kimenő előzetese

A Cannes Filmfesztiválon mutatják be Graham Swift Anyák napi kimenő (Mothering Sunday) című kisregényének adaptációját. A két világháború között játszódó történetből Eva Husson rendezett filmet. Nézzétek meg az első előzetest!

fk | 2021. július 08. |

„Tökéletes arányérzék és feszültséggel teli, mégis visszafogott elbeszélésmód jellemzi Graham Swift kisregényét, mely egyszerre szól az emlékezés és a történetmesélés erejéről, és persze arról, hogy akár egyetlen, a cselekmény idején jelentéktelennek vélt mozzanat is beláthatatlan következménnyel lehet valakinek az egész további életére” – írtuk Graham Swift Anyák napi kimenő című könyvéről, amely 2017-ben jelent meg magyarul Merényi Ágnes fordításában.

Graham Swift
Anyák napi kimenő
Fordította: Merényi Ágnes, Jelenkor Kiadó, 2017, 126 oldal,
Graham Swift: Anyák napi kimenő

A kisregény a húszas évek közepén, Angliában játszódik. Főszereplője az árvaházban nevelkedett Jane Fairchild, akinek gyakorlatilag nincs semmije és senkije, az anyák napi kimenő – anya és család híján – üresen tátong előtte. Életében ugyanakkor talán épp a hiány az, amely hallatlan szabadságot ad a neki. A könyv egyetlen nap történetét öleli fel, amikor utoljára tölt el kettesben egy délutánt a szobalány a szomszéd földbirtok örökösével, az éppen házasodni készülő Paullal. Ez a nap azonban mindent megváltoztat, Jane ugyanis a titkos viszony mellett egy másik, csak férfiak számára elérhető területre, a könyvek világába is betéved, ami fordulatot hoz az életébe.

A történet alapján készült film (Mothering Sunday) premierje a Cannes Filmfesztiválon lesz. Az adaptációt Eva Husson rendezte, a főszerepeket Josh O’ Connor (A korona) és Odessa Young (Gyilkos nemzedék) játsszák, a történet adaptációját a Normális emberek és az Utódlás Emmy-jelölt forgatókönyvírója, Alice Birch készítette.

Hírlevél feliratkozás

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Mit keres egy pucér nő a könyvtárban?

...

Ismét belenézhettek A feleségem történetébe!

Cannes-ban debütál Enyedi Ildikó új filmje, A feleségem története, amely Füst Milán irodalmi Nobel-díjra felterjesztett azonos című regényét dolgozza fel. Az előzetes után most újabb filmrészletekbe kukkanthatunk bele!

...

Végre itt A feleségem története előzetese!

Nagyon vártuk már Enyedi Ildikó új filmjének előzetesét, és most végre megérkezett. A feleségem története világpremierje július 14-én a 74. Cannes-i Filmfesztiválon lesz, melynek versenyprogramjába válogatták a filmet. A hazai mozik szeptember 23-ától vetítik a Mozinet forgalmazásában.

SZÓRAKOZÁS
...

Elégetett kéziratok és visszafogott szexjelenetek a Vladimir új trailerében

Sosem volt még ilyen szexi az egyetem.

...

Erotikus, szürreális és kardozós – milyen Üvöltő szelek-feldolgozások születtek eddig?

Mindig is kíváncsi voltál milyen lenne egy mexikói vagy japán Üvöltő szelek?

...

Az új Harry Potter-sorozat többet mutat Draco Malfoy életéből, mint a könyvek

A sorozatban állítólag láthatjuk a Harry Potter szőke varázslójának otthonát is.

Kiemeltek
...

Ott Anna: Keressük, de nem találjuk a falunkat, miután megszületik a gyerekünk

„Ennek a magazinnak nincs más célja, mint hogy megmutassa, mindannyian ugyanazon az úton járunk, még sincs két ugyanolyan történet.”

...

Üvöltő szelek: adaptációnak értelmezhetetlen, önálló filmnek magával ragadó

Kritika az év egyik legjobban várt filmjéről.

...

Járd be velünk a Harry Potter-kiállítást! – fotógaléria

Mutatjuk a kedvenc fotóinkat a szentendrei Harry Potter-kiállításról!

A hét könyve
Kritika
Ali Smith hátborzongató disztópiája a hatalomról aktuálisabb, mint valaha
A magányos utazó, aki a gyermekkor elveszett kertjét kutatja – Patti Smith: Angyalok kenyere

A magányos utazó, aki a gyermekkor elveszett kertjét kutatja – Patti Smith: Angyalok kenyere

Elolvastuk Patti Smith, a punk keresztanyjának új memoárját.

Polc

Mit árul el az életedről, ha munkába menet arról ábrándozol, hogy elüt egy busz?

...

Erőszakos, alkoholista férfiak Harkivban, akikkel csak az a baj, hogy ugyanolyanok, mint mi

...

Már 100 éve zsákutcába került a férfiasság – a Nobel-díjas Olga Tokarczuk új regényéről

...

Andrei Dósa: A megbocsátás képességét fejlesztenünk kell

...