Ismét belenézhettek A feleségem történetébe!

Ismét belenézhettek A feleségem történetébe!

Cannes-ban debütál Enyedi Ildikó új filmje, A feleségem története, amely Füst Milán irodalmi Nobel-díjra felterjesztett azonos című regényét dolgozza fel. Az előzetes után most újabb filmrészletekbe kukkanthatunk bele!

ro | 2021. július 07. |

Egy hét múlva, július 14-én a 74. Cannes-i Filmfesztiválon lesz az Arany Medve-díjas és Oscar-jelölt Testről és lélekről rendezője, Enyedi Ildikó új filmjének, A feleségem történetének a világpremierje. A filmfesztivál versenyszekciójában vetítik majd az alkotást, amely Füst Milán több mint 20 nyelvre lefordított, irodalmi Nobel-díjra felterjesztett azonos című regénye alapján készült. A filmet a hazai mozik szeptember 23-tól vetítik majd.

A feleségem története előzetesét már nálunk is láthattátok, a Filmvilág blogra pedig felkerült három rövid részlet a filmből, amelyek mindegyike a két főszereplő, Störr kapitány és Lizzy (akiket Gijs Naber és Léa Seydoux játszik) feszültséggel és szenvedéllyel teli kapcsolatába enged betekintést. Mutatjuk az egyiket:

Enyedi Ildikó munkáját a koronavírus-járvány kitörése nagyban nehezítette: a pandémia egyrészt lassította az utómunkafolyamatot, másrészt pedig tavasszal maga a rendező is átesett a betegségen. Enyedi Ildikóval még a tavaszi karantén alatt beszélgettünk, és akkor elmesélte, hogy már a nyolcvanas évek óta foglalkoztatja a történet.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Végre itt A feleségem története előzetese!

Nagyon vártuk már Enyedi Ildikó új filmjének előzetesét, és most végre megérkezett. A feleségem története világpremierje július 14-én a 74. Cannes-i Filmfesztiválon lesz, melynek versenyprogramjába válogatták a filmet. A hazai mozik szeptember 23-ától vetítik a Mozinet forgalmazásában.

...

Várhatóan 2021-ben kerül a mozikba A feleségem története

A jövő év egyik legjobban várt magyar filmje lesz Enyedi Ildikó szerelmesfilmje, A feleségem története, amely Füst Milán azonos című regényét dolgozza fel.

...

Enyedi Ildikó A feleségem történetét a 80-as évek óta készíti - Összekötve 

Enyedi Ildikó most készülő filmjében Füst Milán A feleségem története című regényét dolgozza fel. A rendező most elmesélte, mit jelent számára ez a történet, hogyan határozta meg egész munkásságát az irodalom, sőt beszélt új karanténfilmjéről, a Testről és lélekről sikeréhez kapcsolódó élményeiről és Ulickaja új kötetéről is.

SZÓRAKOZÁS
...

Így néz ki David Lynch háza, amit bárki megvehet

A nemrég elhunyt rendező gyönyörű otthona eladóvá vált. 

...

A Bruce Springsteen-film lehet az év nagy dobása? Íme az előzetes!

Októberben jön a film a magyar mozikba.

...

„Jó látni, hogy az élet nem ér véget” – A csütörtöki nyomozóklubról áradozik a Z generáció a BookTokon

Könnyebb beszélgetést kezdeményezni a nagyszülőkkel, többek között. 

A hét könyve
Kritika
„Szeretheted, vagy gyűlölheted”, avagy egy észak-magyarországi falu látképe
„Keveset beszélünk a strukturális egyenlőtlenségekről” – bemutatták Fábián Tamás első regényét

„Keveset beszélünk a strukturális egyenlőtlenségekről” – bemutatták Fábián Tamás első regényét

A Telex riporterét most Ott Anna faggatta írásról, társadalmi mobilitásról és a kötet lapjain megelevenedő karakterekről.

Kovács ikrek: Különleges érzés, hogy amit ketten leírtunk, azt valaki egyedül olvassa, és kapcsolódik hozzá

Kovács ikrek: Különleges érzés, hogy amit ketten leírtunk, azt valaki egyedül olvassa, és kapcsolódik hozzá

Kovács Dominikot és Kovács Viktort kérdeztük az elmúlt egy év alkotói folyamatairól. 

Szerzőink

Simon Eszter
Simon Eszter

Grecsó Krisztián kislánya örökbefogadásáról: Nem volt kérdés, a szívünkbe született [Ezt senki nem mondta!]

Bakó Sára
Bakó Sára

„Keveset beszélünk a strukturális egyenlőtlenségekről” – bemutatták Fábián Tamás első regényét