„Kevés olyan sorozat van, amely olyan kultuszt teremtett, és ezzel egyidejűleg olyan döbbenetes erejű irodalmi divathullámot (a.k.a. skandináv krimi) indított volna el, mint a Millennium-sorozat. A tetovált lány-könyvek cselekményét, motivációit, azóta kultikussá vált figuráit hasonló lelkesedéssel elemezték a feministák, a recenzorok, az irodalmárok, a kriminológusok, a szociológusok, a filmrajongók, és nagyjából mindenki, aki a kétezres évek eleje óta valamilyen formában találkozott a művel.” – írtuk pár éve cikkünkben, amikor kiderült, hogy a világsikerű könyvek folytatást kapnak. A fenti mondatok most újra aktuálisak, mivel Stieg Larsson népszerű könyve nyomán az Amazon fog tévésorozatot készíteni, így nagy esély van rá, hogy új löketet kap a történetek iránti rajongás.
A sötét pont, avagy a kortárs skandináv irodalom jelentősége - Könyves magazin
Minden túlzás nélkül kijelenthető, hogy a XXI. század eddig - már ami a siker és minőség ritka együttállását illeti - a skandinávoké, irodalmuk mára Magyarországot is meghódította. Hiba volna azonban a globális felmelegedést okolni, amiért a népes olvasóközönség figyelme a hűvös észak felé fordult.
A hírek szerint az adaptációban nem egy az egyben a könyv cselekményét dolgozzák fel, a középpontban Lisbeth Salander alakja lesz. Stieg Larsson (és a folytatást jegyző David Lagercrantz) regényei pedig mindenképp fontos inspirációs forrás lesznek.
Andy Harris, a Left Bank Pictures vezetője (aki mellesleg a The Crown és az Outlander producere) felügyeli majd a sorozatot. Ő azt a célt tűzte ki, hogy Salander figuráját kicsit közelebb hozzák majd a mai világhoz.
Forrás: Empire