Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
Ruff Orsolya: A belső buborék belakása keveseknek adatik meg [MARGÓ KÖNYVEK]
Silvester Lavrík regényéhez Ruff Orsolya írt utószót, mely a belső emigráció egy lehetséges változataként értelmezi a könyv történetét.
Miért az olvasás a túlélés eszköze a börtönben?
A börtönök könyvtárai sok fogvatartottnak nyújtanak elfoglaltságot és szórakozást, de fontos szerepük van a kapcsolatok építésében és a szabadulás utáni visszailleszkedésben is.
A jónál is van jobb! – Orczy Mimi kalandjai folytatódnak, és izgalmasabbak, mint valaha
Orczy Mimi London után Párizsba érkezik, lélegzetelállító kalandjaiból ezútal sem hiányozhat a humor, az izgalom és a bátorság.
Pörlekedő költők és ordító múzsák – Margózik a Könyves V.
A Kristály Színtérben rendezik a 2024-es Tavaszi Margó Irodalmi Fesztivált május 23. és 25. között. Ez szokás szerint azt is jelenti, hogy a szerkesztőségünk szinte kiköltözik a Margitszigetre. A következő napokban egyenként eláruljuk, kinek milyen programok keltették fel az érdeklődését. Az ötödik és egyben utolsó ajánlót Horányi Hanna Zelma állította össze.
Ez a 9 legjobb gyerekkönyv idén Magyarországon – innen válogass gyereknapra!
Kilencedik alkalommal osztotta ki a HUBBY – Magyar Gyerekkönyv Fórum az Év Gyerekkönyve Díj elismerést, a független szakmai zsűri döntése alapján. Mutatjuk a 2023-as év legjobb gyerekkönyveit.
Orczy Mimi ezúttal Párizsban nyomoz egy eltűnt műkincs után – Olvass bele!
Folytatódik Ruff Orsolya kalandregénye, melyben a tűzrőlpattant báró Orczy Miminek egy francia bűntényt és eltűnést kell felderítenie.
Milyen volt az igazi Édes Annák élete?
Budapesti nők címmel új olvasókör indul a Tompa17-ben. Az első olvasmány Kosztolányi Dezső egyik leghíresebb regénye, az Édes Anna lesz.
Hogyan fóliáztak be – és legfőképp: miért? [FRISSÍTÉS]
Hetek óta a boltokban van legújabb, gyerekeknek és fiatal olvasóknak szóló könyvem (Orczy Mimi kalandjai – A nagy londoni gyémántrablás), de csak a hétvégén szembesültem az egyik Libriben azzal, hogy befóliázva került a polcokra. Milyen érzéssel veszi kézbe a szerző a befóliázott könyvét, mi derült ki az okokról, és mi a baj ezzel? Személyes vélemény következik.