Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
Az algériai polgárháborúról szóló regény nyerte a Goncourt-díjat
A francia-algériai Kamel Daoud könyve az 1992 és 2002 között zajló polgárháború okozta szenvedéseket dolgozza fel egy fiatal, váradós nő szemszögéből.
Még idén megjelenik a Nobel-díjas Han Kang harmadik regénye
Han Kang Görög leckék című regényének két sérülékeny ember a főhőse, és a veszteséggel, kapcsolódással foglalkozik.
Martyna Bunda: Ahhoz, hogy kiszabaduljunk az ördögi körből, el kell kezdenünk érezni
A lengyel íróval, Martyna Bundával az Őszi Margó alatt beszélgettünk női nézőpontról, szimbólumokról és a rejtélyes kasubokról.
Mátyus Melinda: A test keresztény hagyományával próbálok szembemenni
Ma már nem jön zavarba, ha a gyülekezetben megdicsérik a frizuráját, felvállalja, hogy lehet nő, lelkész és most már író is egyszerre. Interjú Mátyus Melindával.
A háborúnál is nagyobb teher, ha egy társadalom kettészakad
Alkoholizmus és mélabú, szegénység és anarchia. Na meg egy kitalált, végzetes hadművelet. Iulian Ciocan regénye feltárja a kelet-európai lelkekben a rendszerváltozás óta dúló háborút. Ez a hét könyve.
Hol vannak a szomorú férfiakról szóló könyvek?
Míg a női intimitásról, barátságról és a nők érzelmi világáról szóló regények rendkívüli népszerűségnek örvendenek, a fiatal férfiak történetei szinte teljesen hiányoznak a legújabb könyvekből.
5 idézet a hét könyvéből: Claudia Durastanti és az Ismerős idegenek
A fiatal olasz író, Claudia Durastanti önéletrajzi regényében azt meséli el, milyen volt felnőni siket szülők gyermekeként. Íme öt jellemző idézet.
Nehéz levetkőzni, ha valakire a családjában is idegenként tekintenek
Claudia Durastanti kötetének középpontjában két siket, labilis szülő és gyermekeik története áll, annak minden szokatlan, a „normálistól” eltérő velejárójával. Az Ismerős idegenekben a szerző górcső alá helyezi a családját – ez a hét könyve.