Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
Az Indiát sújtó extrém hőség A Jövő Minisztériumát idézi
Napok óta 40 Celsius-fok feletti hőmérsékletet mérnek India egyes részein. Tízezrek kerültek kórházba és többen meg is haltak a forróság miatt. A kibírhatatlan hőségről szóló könyveket ajánlunk és A Jövő Minisztériumából is mutatunk egy részletet.
4 regény és Sir David Attenborough: ezt ajánlja olvasni egy jövőkutató
Mit olvass, ha egy jövőkutató tanácsait követve gondolkodnál a Föld és az emberiség jövőjéről? Csupa jó science fictiont és persze a Sir David Attenborough-összest.
Shakespeare-től a poszthumanizmusig: így mesélünk a klímakatasztrófa árnyékában
Egyre több klímafikciós mű jelenik meg, ember és természet problémás viszonyának ábrázolása viszont nem újdonság. Az Amerika gyarmatosításától a Dűnében felfedezhető bolygóökológiai szemléleten át a poszthumán létformák felbukkanásáig vezető folyamatról Dr. habil Limpár Ildikót kérdeztük.
Csányi Vilmos és Doszpot Péter is elárulta, mi a kedvence a 20 éves Agavétól
Húszéves lett az Agave, ennek örömére a kiadó felkérte a követőit, hogy mondják el, hogy melyik könyvüket szerették az elmúlt két évtizedben. A kihíváshoz hírességek is csatlakoztak.
Dinoszauruszokhoz ragasztották magukat az Utolsó Nemzedék klímaaktivistái
Vajon ezek az akciók az első lépések az ökoterrorizmus felé? Könyvek hírek mellé.
Három könyv arról, hogy mi lesz az emberiséggel, ha megemelkedik a tengerszint
A kutatók szerint mostmár elkerülhetetlen, hogy jelentős mértékben megemelkedjen a tengerszint.
Litkai Gergely: Egy meleg reggel 2050-ben
Milyen lenne Kim Stanley Robinson sci-fijének, A Jövő Minisztériumának magyar verziója? Litkai Gergely megírta, olvassátok!
Hogyan olvadunk el 2050-ig? / A JÖVŐ MINISZTÉRIUMA
Az első adásban a házigazda, Litkai Gergely beszélget Szabó M. István újságíróval Kim Stanley Robinson regényéről, A Jövő Minisztériumáról.
Kim Stanley Robinson: A járványtól megtanultuk, hogyan kell gyorsan reagálni vészhelyzetben
Új könyve apropóján Kim Stanley Robinson volt a vendége az amerikai sztárújságíró, Ezra Klein podcastjének a New York Timesnál. másfél órás beszélgetés során rendkívül gazdagon és mélyen körüljárták nemcsak ember és természet viszonyát, hanem a klímaváltozás kapcsán politikai, technológiai, adózási oldalról is megvizsgálták, mi a teendőnk.