Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
A nők is ott hagyták kézjegyüket a fővároson – 5 non-fiction a nők és Budapest kapcsolatáról
Még ha a köztéri elnevezésekben ez nem is feltétlenül látszik, a 150 éves Budapest arculatát, mindennapjait nagyban alakították a nők. A Budapesti nők című podcast-sorozahoz olvasott könyvek közül ajánlanak most ötöt a műsorvezetők.
5 könyv, amik segítenek megérteni a trianoni békeszerződés hátterét
104 éve, ezen a napon írták alá az első világháborút lezáró trianoni békeszerződést, melynek értelmében Magyarország elveszítette területének mintegy kétharmadát. 5 friss kötetet ajánlunk, amik segítenek eligazodni a Nagy háborút követő hatalmi politika útvesztőiben.
Édes Anna tragikus sorsán cselédek sora osztozott – Olvass bele az Ismeretlen Budapestekbe!
Budapest elfeledett, ismert és ismeretlen titkait, lakói történetét és mindennapjait tárja fel neves történészek sora a kötetben. Olvass bele!
Hatos Pál: A főváros mikrotörténeteit helyeztük mikroszkóp alá
Az őszi Margón mutatták be a Jaffa Kiadó gondozásában megjelent Ismeretlen Budapestek című kötetet, amelyről Mörk Leonóra kérdezte a szerkesztőt, Hatos Pált. Most a teljes beszélgetést meghallgathatod!
TGM, Bestiarium Hungaricum és az ember vége – non-fiction bemutatók a Margón
A magyar nép csodás lényei először egy kötetben; a TGM életműkiadás második darabja; hálózatkutató biológus ökológiai gyorstalpalója a túléléshez; az ismeretlen Budapest színes történetei – mai ajánlónkban a magyar tényirodalmi bemutatókat gyűjtöttük össze.
Mit csináltak íróink a Tanácsköztársaság alatt?
Hatos Pál könyve, a Rosszfiúk világforradalma komplett és komplex képet fest a proletárdiktatúra időszakáról, amely tele van elképesztő történetekkel - köztük sok olyannal, melyeknek irodalmi vonatkozásuk is van. Ki írt termelési riportot, kit fütyült ki a munkáspublikum, és melyik híres műve jelent meg Szabó Dezsőnek a Tanácsköztársaság alatt? Összeállításunkból kiderül.
A Tanácsköztársaság története velünk él a vitáinkban, az előítéleteinkben
A mai napig rengeteg indulatot vált ki a Tanácsköztársaság története, de vajon eléggé ismerjük-e? Rosszfiúk világforradalma című könyvében mindenesetre a proletárdiktatúra véres és ellentmondásokkal teli történetét dolgozta fel Hatos Pál.