Legutóbb olyan könyveket gyűjtöttünk össze, amiket kényszeresen újra és újra elolvasunk. Persze vannak olyan könyvek, amik simán tönkre tudják tenni az ember napját. Most tehát arra vagyunk kiváncsiak, kinek mi volt a legrosszabb olvasmányélménye.
Cserna-Szabó András
Nem tudja egy könyv tönkretenni a napomat, ha 50 oldal után se kap el, akkor eldobom, és elkezdek egy másikat.
Spiegelmann Laura
S. L.: Édeskevés :)
Spiegelmann Laura blogja
Összeallítás Spiegelmann Lauráról a Könyvesblogon
Kántor Péter
Egy minden ízében rossz könyv nem tesz tönkre; nem érint. Az tud fájni, ha valami az elején nagyon tetszik, aztán hirtelen nagyon nem. A becsapottság érzése, a csalódás - azt nehéz elviselni. Olyankor úgy érzi az ember, mintha meglopták volna. Jártam így néhányszor. De egyszer egy jó könyv is teljesen kiborított. Nagyezsda Mandelstam Emlékeim című memoárkötetét 1990-ben adta ki a Magvető Könyvkiadó, Pór Judit fordításában. Van Mandelstamnak egy Sztálinról írott híres gúnyverse: emiatt száműzték, tragikus halála is ennek a versnek 'köszönhető'. Pór Judit arra gondolt, hogy jó lenne, ha a kötet végén ott lenne, az én fordításomban. Örültem neki. Korrektúrát sose láttam; a több mint négyszáz oldalas könyvben én mindössze egy oldalnyival voltam érintett. Megjelent a könyv: a prózai rész végig kifogástalan, hanem a vers! Életemben még annyi elképesztő sajtóhibát nem láttam tizenhat sorba belezsúfolva. Ráadásul nem nyelvtani hibák voltak, hanem bizonyos szavak helyett más szavak szerepeltek: haláljaj helyett halálfej, döföd helyett töfög - ilyesmik. Nagyon viccesre sikeredett, de én nem tudtam nevetni rajta, egészen lebénított a rosszkedv. Amúgy, tizenegy évvel később, 2001-ben, az Orosz Költők Antológiájában (Magyar Könyvklub), megjelent újra a vers, ezúttal sajtóhibák nélkül. De ez már más lapra tartozik.
Kántor Péter a Szépírók Társasága oldalán
Jászberényi írása Kántor kötetéről a Könyvesblogon
Kántor Péterről az És-ben
Király Odett
Ahhoz képest, hány regényt kezdek el, nagyon keveset olvasok végig, éppen azért, hogy ne legyen sok rossz olvasmányélményem, a következő kettőt viszont (külső inger miatt) végig kellett olvasnom. Perec: A dolgok. Jelentős műve a francia regényirodalomnak, de mentes mindenféle svungtól. A leírásait szerintem még a mazochisták sem élvezik. Egyszer referáltam Ecsedi Báthory István meditációiból. A mintegy 350 oldalas önostorozásban találtam egy szép trópust, egyébként a kötet megölte egy napomat és milliónyi idegsejtemet.
Nemere István
A FÉLELEM BÉRE - KÖNYV ALAKBAN (a film viszont nagyon jó!)
Fehér Béla
Türelmetlen, és nyilván igazságtalan olvasó vagyok, messze az ideálistól. Az első húsz oldalig biztosan kiderül számomra, hogy akarom-e a könyvet. Ha nem, abbahagyom.
Interjú Fehér Bélával a Literán
Recenzió Fehér Béla könyvéról a Literán
Fehér Béláról a Hitel honlapján
Erdős Virág
Legutóbb: Alessandro Baricco: Selyem
Erdős Virágról a Könyvesblogon
Erdős Virág költészet napi verse a Könyvesblogon
Erdős Virág legújabb kötetéről a Literán
Babiczky Tibor
Általában az irodalomelméleti munkákat tudnám itt említeni, de az egyetem óta hál’ Istennek van esélyem az „elkerülő hadműveletre”. Hülyét kaptam George Eliot Middlemarchától is, továbbá Kemény Zsigmond regényei sem szögeztek a fotelhez.
Beszélgetés Babiczky Tiborral a Literán
Babiczky Tibor legutóbbi kötetéről az És-ben
Pallag Zoltán
Sok szart olvastam, nem is tudom miért Eliette Abécassis Kumrán c. regénye maradt meg. A fiatal strasbourgi írónőnek komoly kultusza van szülővárosában, arrafelé világhírű. (Angol szócikk nincs róla a wikipédián, de cseh van.) Itthon az Európa Kiadó is megette, de az én gyomrom már nem bírta bevenni.
Interjú Pallag Zoltánnal a Literán
Krusovszky Dénes
Kevés igazán rossz könyvet olvastam végig, amit meg elolvastam és nem tetszett, hamar kiment a fejemből. Egyszer beleolvastam egy Vavyan Fable (jól írom?) regénybe, az például kegyetlen volt, de gondolom ilyen könnyen nem lehet megúszni a választ… Na jó, egy szigorlati dolgozathoz elolvastam Váci Mihály összegyűjtött esszéit. Ez elég nyomasztó volt.