Az irodalmi Nobelt is elnyerő zenész-költő életéről szóló filmet még 2020-ban jelentették be azzal együtt, hogy Az aszfalt királyait és a Johnny Cash életét feldolgozó A nyughatatlant rendező James Mangold készíti majd, a terv azonban a járvány miatt átmenetileg a polcra került. Ahogy az operatőr Phedon Papamichael korábban elárulta, például azért, mert a filmet sok kis zárt terű klubban tervezik forgatni, sok statisztával, ezt viszont 2020-ban a Covid ellehetetlenítette. A film angol címe egyébként Going Electric lesz, és Dylan útját követi, ahogy a folkzenész berkekből a csúcsra tör.
Túlhasznált kifejezés lett az 'élő legenda', pedig ha valakire tényleg illik, az Bob Dylan, aki nemcsak megírta a hatvanas évek amerikai ellenkultúrájának himnuszait, hanem munkásságával (költészetével?) a polgárjogi küzdelmekből is kivette a részét. Az előbbi kérdőjel akkor vált hangsúlyossá, mikor 2016-ban neki ítélték az irodalmi Nobel-díjat, és sokan vitatták, hogy lehet-e egyáltalán irodalmi alkotásnak tekinteni a dalszöveget. A kiismerhetetlenséget és titokzatosságot a saját mítoszába oltó Dylan persze ez alkalommal sem tagadta meg magát, és már-már botrányosan későn reagált a bejelentésre, majd végül el sem ment az átadó ünnepségre. 80 éves Amerika legköltőibb kaméleonja, akit képtelenség beskatulyázni.
Mindeközben Chalamet komolyan készül a szerepre, írja az Indiewire. Felkereste, hol lakott Dylan annak idején New Yorkban, elolvasta az önéletrajzi/fikciós Krónikák első kötetét, és találkozott a Llewyn Davis világa rendezőjével, Joel Coennel is, hogy többet megtudjon az 1960-as évek folkközegéről.
Addig is, míg a Going Electric elkészül, hallhatjuk Chalamet-t énekelni, ő alakítja ugyanis a fiatal Willy Wonkát a Charlie és a csokigyár előzményfilmjében. A Roald Dahl klasszikusa nyomán készült filmet 2023 márciusában mutatják be, és Chalamet mellett játszik benne Olivia Colman és Rowan Atkinson is: