Holtszezon néven kortárs irodalmi fesztivált szerveznek Veszprémben

Holtszezon néven kortárs irodalmi fesztivált szerveznek Veszprémben

A február 25-27. között tartó eseményt a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa-program szervezi, a három nap alatt nyolc helyszínen közel 60 művészeti produkciót, előadást és koncertet látogathatunk Veszprém belvárosában. A Fesztivál összművészeti esemény, így ott lesz a fellépők között a Platon Karataev, Grecsó Krisztián, Ohnody, Nyáry Krisztián, Bobeck, Vecsei H. Miklós, Cserna Szabó András és még sokan mások.

sa | 2022. február 02. |

„Szerettünk volna egy olyan irodalmi fókuszú, de alapvetően összművészeti fesztivált indítani Veszprémben, amely azokat a műfajokat karolja fel, amelyeket bár rengetegen szeretnek, mégis ritkán találkozhatunk velük a kulturális eseményeken. A határterületek és a nézőpontváltások mindig izgalmasak, éppen ezért az eseményeinken az irodalom határműfajaira, valamint a feltörekvő, fiatal előadókra koncentrálunk” – mondta Varga Richárd, a fesztivál szervezője. 

A Holtszezonon nem csak a műfajok, hanem a művészeti ágak is keverednek egymással.

Az írott műfajok közül a krimi, a sci-fi, a képregény- és fanzine-kultúra, az ifjúsági- és gyermekirodalom, valamint a kortárs költészet lesz jelen a fesztiválon,

de a programkínálatban szerepelnek színházi és bábszínházi előadások, hip-hop és slam poetry események, valamint alternatív zenei, punk és kísérletező posztrock koncertek is. 

-

„A fesztivál programjában számos olyan előadót vonultatunk fel, akik nem elégednek meg a saját műfajuk eszköztárával, szívesen kalandoznak más művészeti ágak területein is. Zenei programunkban ott lesz a Platon Karataev, Ohnody, Bobeck és a Lázár Tesók, de az underground hip-hop is képviselteti magát Funktasztikussal és a The Patkányzzal. A Kortársak vacsorára program keretein belül Nyáry Krisztiánnal és Cserna Szabó Andrással beszélgetünk, Likó Marci és Géczi János zenés irodalmi műsorral érkezik hozzánk, míg Vecsei H. Miklós Pilinszky-estet tart, de közreműködik több más eseményen is. Természetesen ezek csak szemelvények a programunkból. A mai naptól az összes esemény elérhető a VeszpremBalaton2023.hu oldalon, és persze folyamatosan publikáljuk az eseményeket a fesztivál közösségi felületein is. A Holtszezon programjai ingyenesek, de lesznek olyan események, amelyeket csak regisztrációval lehet majd látogatni” -mondta Varga.

A különböző előadások mellett a fesztivál nagy hangsúlyt fektet a közönség bevonására is,

éppen ezért számos workshop – képregénykészítés, sci-fi írás, költészeti műhely – várja majd a látogatókat, amelyek időpontja a Holtszezon oldalán részletesen megtalálható.

A fesztiválnak nyolc belvárosi helyszín ad majd otthont, így az Expresszóban, a Teremben, a Papírkutyában, az Utas és holdvilág Antikváriumban, a Wine & Vinylben, az Incognito Kávézóban, a KUNSZT!-ban és a Fricska étteremlakásban találkozhatnak majd az előadók és az érdeklődők. 

Az esemény tervezésekor a szervezők több ponton bevonták a fiatalokat. Helyi középiskolások és egyetemisták igényei formálták a fesztivál koncepcióját, és az ő javaslataik határozták meg a programban jelen lévő stílusirányzatokat. A fesztivál kampányfotóin a Pannon Egyetem hallgatóinak észrevételeiből, az irodalomról való gondolataikból és kérdéseikből leszűrt szövegek jelennek meg, de a modellek is a helyi fiatalok köréből kerültek ki.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Veszprém megyéből toboroztak telepeseket a brazil kivándorlási ügynökök

...

Veszprémi antropológus agyából jött létre a világ első szuperintelligenciája

...

Gyűjtsd össze a veszprémi régió verses könyvjelzőit!

A magyar költészet napja alkalmából Vers elvitelre címmel rendhagyó programot hirdet a Veszprém-Balaton 2023 Zrt. és a veszprémi Művészetek Háza. 

Hírek
...

Kijött az Elefánt új dala, amit Szabó T. Anna inspirált

...

David Attenborough kedvéért még a Lego is megváltoztatta a szabályait

...

Krasznahorkai László visszatér

...

„Úgy gondoltam, hogy csendben fogok ünnepelni” – David Attenborough hálásan köszöni a születésnapi köszöntéseket

...

Az elmúlt évben kétszer annyi nonfiction könyvet tiltottak be Amerikában

...

Han Kang regénye a legjobb a Nemzetközi Booker-díj történetében

Kiemeltek
...

Harag Anita: Én mindig novellákat akartam írni // Alkotótárs podcast II.

Hogyan merít ihletet Harag Anita a körülötte lévő világból, és milyen út vezetett az első kötetétől a másodikig? Podcast.

...

A Manderley-ház asszonya modern gótikus regény és tökéletes Hitchcock-alapanyag [A nő hétszer]

Daphne du Maurier regénye azonnali sikert aratott, azután plágiumbotrányt kavart, majd adaptációk sorát indította útjára, 2019-ben a BBC pedig beválogatta a 100 leginspirálóbb regény listájára. A nő hétszer sorozat májusi olvasmánya A Manderley-ház asszonya.

...

„Aki még a szúnyogra is rámosolyog, mielőtt lecsapja” – Bödőcs David Attenborough-t köszönti

Videóban köszöntötte a ma 100. éves természettudóst. 

A hét könyve
Kritika
Megölnéd a szomszéd nénit egy nagyobb lakásért? - Fehér Gáspár regényéről
100 éves David Attenborough, aki a természetnek adta a főszerepet

100 éves David Attenborough, aki a természetnek adta a főszerepet

A világ egyik legismertebb és legszeretettebb természettudósát köszöntjük.

SZÓRAKOZÁS
...

Matt Damont még az istenek sem állíthatják meg: itt az Odüsszeia új előzetese!

A Matt Damon alakította főszereplő hazafele igyekszik, miközben Robert Pattinson pályázik a helyére. Odüsszeia-előzetes!

...

Hollywoodi film készül a Tótékból

De vajon jobb lesz mint a klasszikus? 

...

Anne Hathaway és Dakota Johnson a képernyőn: megérkezett az új Colleen Hoover-adaptáció előzetese!

Megérkezett a Verity első előzetese, amely jóval több véres jelenetet ígér, mint a korábbi Colleen Hoover-adaptációk.

...

Társadalmi tabu még, ha valaki szingli? És mennyire botrányos az Onlyfans? Kibeszélő!

...

Biró Zsombor Aurél: Jól színlelem az érzelmi nyitottságot // Alkotótárs podcast I.

...

„Ne várj 60 éves korodig, hogy szépnek lásd magad” – Puskás Ágotával a mentális egészség fontosságáról

Polc

Milyen egy magyar arisztokrata család hanyatlása egy fiatal svájci író szemével? - Nelio Biedermann sikerkönyvéről

...

Ha ezt olvasod, már késő, a remény helyett csak megtorlás maradt – Fehér Renátó regényéről

...

Száz év háború és béke: Terék Anna családregénye visszaadja a szavak súlyát

...

Lehetek-e idegen a saját életemben? – Krusovszky Dénes hősei a bizonytalan valósággal küzdenek

...