Tim Burton Gillian Flynn-nel dolgozik egy hollywoodi kultfilm új változatán

Tim Burton Gillian Flynn-nel dolgozik egy hollywoodi kultfilm új változatán

A scifit eredetileg 1958-ban mutatták be, ezt modernizálja most a páros.

ki | 2024. február 02. |
gillian flynn
Holtodiglan
Ford. Csonka Ágnes, Alexandra, 2020
-

A Warner Bros. újraforgatja Hollywood egyik filmklasszikusát, az 1958-ban bemutatott Az 50 láb magas nő támadását. A Deadline információi szerint a film rendezője Tim Burton lesz, a forgatókönyvet pedig Gillian Flynn írja. A producerek Burton mellett Andrew Mittman (Elvis, Wednesday) és Tommy Harper (Top Gun: Maverick, Star Wars: Az ébredő erő), a projektről ezen túl egyelőre nem lehet többet tudni.

Az eredeti, Nathan H. Juran által rendezett filmben egy gazdag örökösnő találkozik egy földönkívülivel, ezt követően pedig óriási méretűre nő (50 láb kb. 15,2 méter), ami eléggé megbonyolítja a már így is válságban lévő házasságát. Burton stílusához közel állnak a különös történetek, ráadásul korábban is átdolgozott már régi egy scifi klasszikust, abból lett 1996-ban a Támad a Mars!. Flynn thrillereket ír, saját könyvei közül ő írta a David Fincher által rendezett Holtodiglan (Gone Girl) forgatókönyvét, melyért több díjra jelölték. Az Éles tárgyak című kötetéből készült sorozat néhány epizódjának forgatókönyvét is ő jegyzi, ezért Emmyre jelölték. Nemrég jelentette be az HBO, hogy az írónő Sötét helyek című thrilleréből sorozatot forgat, melyben Flynn forgatókönyvíróként és showrunnerként is részt vesz majd.

Fotók: Tim Burton - Steve Schofield/timburton.com, Gillian Flynn - Heidi Jo Brady/Penguin Random House

Domestic noir – Míg a halál el nem választ?
Tovább olvasok

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Gillian Flynn kiakadt, hogy egy bűnügyben a Holtodiglannal példálóznak

...

Michael Mann új krimin dolgozik

A többszörös Oscar-jelölt rendező azzal a Meg Gardinerrel együtt jegyzi majd az új kötetet, aki a Heat 2. megírásakor is a szerzőtársa volt.

...

A krimiben és a stand-upban is a tökéletes időzítés a lényeg

Az ausztrál Benjamin Stevensont A családomban mindenki gyilkos című szórakoztató metakrimije kapcsán  kérdeztük stand up és krimi viszonyáról, a családi kötelékekről és arról, lehet-e bizonyos helyzetekben nevetni egy tragédián. 

Hírek
...

Ezért olyan ismerős Vida Kamilla új kötetének borítója

...

Újra nekifutnak Stephen King novellájának – végre készülhet belőle egy jó adaptáció?

...

Könyves vakrandikkal ünnepli a Valentin-napot egy könyvtár

...

Szabadon hozzáférhetővé vált az István király opera szövegkönyve

...

Britney Spears eladta a teljes zenei életművét

...

Patti Smith Krasznahorkai aprómunkáit is értékeli

A hét könyve
Kritika
Ali Smith hátborzongató disztópiája a hatalomról aktuálisabb, mint valaha
Üvöltő szelek: adaptációnak értelmezhetetlen, önálló filmnek magával ragadó

Üvöltő szelek: adaptációnak értelmezhetetlen, önálló filmnek magával ragadó

Kritika az év egyik legjobban várt filmjéről.

Kiemeltek
...

Járd be velünk a Harry Potter-kiállítást! – fotógaléria

Mutatjuk a kedvenc fotóinkat a szentendrei Harry Potter-kiállításról!

...

Perverz szentek és betonhímzés: Halász Rita nem akart istenkáromló lenni

A szerző tárlatvezetés közben legújabb regényének világában is kalauzolt minket.

...

Ali Smith hátborzongató disztópiája a hatalomról aktuálisabb, mint valaha

Ali Smith ijesztően aktuális disztópiája a hét könyve.