Nézz bele a Briliáns barátnőm harmadik évadába!

Február végén mutatja be az HBO a Briliáns barátnőm-sorozat harmadik részét – itt az előzetese!

ro | 2022. január 27. |
elena ferrante
Aki megszökik és aki marad
Ford.: Matolcsi Balázs, Park, 2021, 419 oldal
-

A Nápolyi regények címen ismertté vált tetralógia harmadik részét (Aki megszökik és aki marad) dolgozza fel az HBO-n futó sorozat harmadik évada: a hetvenes években járunk, Olaszországot belső ellentétek feszítik, a két főszereplő, Elena és Lila pedig már fiatal nővé érett. Életük ugyanakkor mostanra élesen szétvált: míg Elena elkerült otthonról, egyetemista lett és íróként bontakozik ki, addig Lila egy gyárban fizikai munkásként próbál boldogulni. A sorozat Amerikában február 28-án, Magyarországon február 7-én debütál az HBO Maxon, az angol feliratos előzetest itt tudjátok megnézni:

Elena Ferrante művei közül legutóbb Maggie Gyllenhaal forgatott filmet, Az elveszett lányról írt kritikánkat itt olvashatjátok:

Elena Ferrante megmutatja a pszichodrámát az anyaságban
Elena Ferrante megmutatja a pszichodrámát az anyaságban

Maggie Gyllenhaal nagy álma valósult meg azzal, hogy filmet rendezhetett az általa feminista hősnek tartott Elena Ferrante Nő a sötétben című regényéből. A film december végén debütált a Netflixen Az elveszett lány címmel, a rajongásból pedig a nézők egyértelműen jól jönnek ki.

Tovább olvasok

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Elena Ferrante a távolból igazgatta a Briliáns barátnőm-sorozat útját

...

Elena Ferrante megmutatja a pszichodrámát az anyaságban

Maggie Gyllenhaal nagy álma valósult meg azzal, hogy filmet rendezhetett az általa feminista hősnek tartott Elena Ferrante Nő a sötétben című regényéből. A film december végén debütált a Netflixen Az elveszett lány címmel, a rajongásból pedig a nézők egyértelműen jól jönnek ki.

...

Művészet, anyaság és patriarchátus: beleshettünk Elena Ferrante és Marina Abramović privát levelezésébe 

A teljes anonimitásban alkotó Elena Ferrante és a világ előtt minden fájdalmát vállaló Marina Abramović a kortárs művészet két elképesztően fontos, meghatározó alakja. A nápolyi sikerregények írónőjének és a világ első számú performanszművészének emailváltásába most mi is bepillanthatunk. A levelezés összefoglalóját közöljük. 

Kiemeltek
...

A bálnák énekelnek, a nők hallgatnak Jodi Picoult első regényében

A Bálna éneke a hét könyve.

...

Epres Panni: Tanulom, hogyan legyek mellettük mindenben, de ne legyek sok

Mit érez egy anya, amikor felnőnek a gyerekei? 

...

Nádasdy Ádámtól búcsúzunk – „Segítsenek, kedves olvasók, fenntartani a könyvek bámulatos sokszínűségét”

Nádasdy Ádám halálhíre az egész országot megrázta. Rá emlékezünk.

Olvass!
...

Ebben az új horrorban az emberi természet még a szörnyeknél is veszélyesebb – Olvass bele Jack Ketchum könyvébe!

Egy apa és fia kapcsolat, amit nem tart össze már semmi, csak az alkohol. Olvass bele!

...

Házasodnál azért, hogy megkapd álmaid állását? Olvass bele a Szerelem felsőfokon című regénybe!

Lehet egy pozíció ennyire fontos?

...

Lehet valaha boldog egy elrendezett házasság? – Olvass bele a Windsor testvérek sorozat 3. részébe!

Két sérült ember és egy nem kívánt házasság: vajon van esély a boldogságra?