Megérkezett a Csongor és Tünde alapján készülő animációs film előzetese

Dargay Attila tervei alapján készül animációs film a Csongor és Tünde alapján. Az Ördögség című mesefilmet Máli Csaba és Pálfi Zsolt rendezi, 2024-ben kerülhet a mozikba.

fk | 2022. január 14. |

Dargay Attila a Lúdas Matyi, a Vuk és a Szaffi alkotója volt. Most egy 50 évvel ezelőtti álma valósul meg azzal, hogy elkészül Vörösmarty Mihály klasszikusának, a Csongor és Tündének a mozifilm adaptációja. A feldolgozás a hetvenes években akadályokba ütközött, a nagyszabású tervet azonban most felélesztette a Cinemon Entertainment alkotócsapata, akik Dargay figuraterveit és teljes képes forgatókönyvét felhasználják a készülő mozifilmhez.

Az adaptáció Henrik Irén, Dargay Attila alkotótársa részvételével készül. Az alkotók arra vállalkoznak, hogy Dargay szellemiségét követve szólítsák meg a mai közönséget, elsősorban a gyerekeket. Az egyik utolsó Dargay-tanítvány, Máli Csaba és Pálfi Zsolt rendezésében, Temple Réka producerrel készülő mesefilmnek most közzétették az előzetesét:

Az Ördögség a tervek szerint 2024 őszén kerül majd a mozikba.

 Forrás: filmhu

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

A Csongor és Tündét és Nemes Jeles László új filmjét is támogatja a Nemzeti Filmintézet

Nemes Jeles László új alkotását, a 2010-es évek fiataljairól szóló generációs mozifilmet és a Csongor és Tünde animációs feldolgozását is támogatja a Nemzeti Filmintézet.

...

Hipp-hopp, rajzfilmen már 40 éves a kis Vuk!

„Egyedül vagyok, kicsi vagyok, éhes vagyok! Segítsetek Vuknak, a kis rókának!” – ez csak egyetlen szállóigévé lett részlet a Vuk-filmből, amelyet kereken negyven éve mutattak be. De hogyan fogadták annak idején a nézők, és mit gondolt róla Dargay Attila?

...

Dargay Attila méltó utóda

Olvass!
...

Miért akar valaki megfőzni egy döglött macskát? – Olvass bele az új Knausgård-regénybe!

Meddig vagyunk hajlandóak elmenni a sikerért? Erre keres választ az új Knausgård-kötet.

...

„Az Aranycsapat maga volt a politika” – Csillag Péter a foci és a politika kapcsolatát vizsgálja

Hogyan függ össze politika és labdarúgás? Csillag Péter történelmi könyvéből kiderül!

...

Miért veszélyes, ha egy idegen lány jógázik a házadban? – Olvass bele Nicholas Sparks és Shyamalan közös könyvébe!

Olvass bele Sparks és Shyamalan közös könyvébe! 

A hét könyve
Kritika
A jövő egy soha véget nem érő, virtuális drogtrip – Bódi Péter: Hexagon
Miért lesz jobb mindenkinek, ha együttérzünk a kocsonyahalakkal? – Interjú Zilahi Anna költővel

Miért lesz jobb mindenkinek, ha együttérzünk a kocsonyahalakkal? – Interjú Zilahi Anna költővel

Zilahi Annával bejártuk a Fővárosi Állat- és Növénykertet, hogy felfedezzük, mi van az emberiség és természet kapcsolatának mélyén.

Kiemeltek
...

Bodor Ádám: Egy művésznek nem árt, ha egy kicsit különc

Bodor Ádám interjúban mesélt Berlinben szerzett élményeiről, Esterházyhoz fűződő viszonyáról és a fordítás kérdéseiről.

...

Kecskés Karina: A mesék megerősítenek benne, hogy nem vagy egyedül a problémáddal

Kecskés Karina már régóta nemcsak színésznő, közel két évtizede Metamorphoses meseterapeuta. Interjú.

...

Orvos-Tóth Noémi: Még mindig azt sulykoljuk a lányokba, hogy a női lét maga a szenvedés

Hogyan legyél jó anya, és mi az, amit senki nem mondott előre a szülővé válással kapcsolatban? Podcast.

...

Orvos-Tóth Noémi: Még mindig azt sulykoljuk a lányokba, hogy a női lét maga a szenvedés

...

Frei Tamás: Eggyé válik a politika és az oligarchia

...

Nobel-díjas lesz, aki sok étcsokit eszik? – podcast Keszthelyi Gabriellával