Szerzők

Nyáry Krisztián

Nyáry Krisztián

1972-ben született Budapesten, a szentesi Horváth Mihály Gimnázium irodalmi-drámai tagozatára járt, majd a pécsi Janus Pannonius Tudományegyetem magyar nyelv és irodalom-művészettudomány szakjain végzett. 1995-től itt kutatta tanársegédként a 19. század első felének magyar költészettörténetét, 1994 és 1998 között a Szépliteratúrai Ajándék című irodalmi folyóirat szerkesztője volt.

Sofi Oksanen

Sofi Oksanen

Sofi Oksanen író és drámaíró 1977. január 7-én született a finnországi Jyväskyläben. Édesapja finn, édesanyja észt származású. Íróként sokszor megidézi a 20. század történelmét, az elnyomás, a háború, a totalitarianizmus, a nacionalizmus témái gyakran megjelennek könyveiben, melyek ezzel együtt erőteljesen rávilágítanak a női lét kérdéseire is

Lázár Ervin

Lázár Ervin

ró, prózaíró, meseíró, a Digitális Irodalmi Akadémia alapító tagja. A Tolna megyei Alsó-Rácegrespusztán nevelkedett, ahol családja 1951-ig élt. A budapesti Eötvös Lóránt Tudományegyetem bölcsészkarára járt, 1961-ben magyartanári diplomát szerzett. Újságíróként dolgozott az Esti Pécsi Naplónál és a Dunántúli Naplónál is, majd a Jelenkor irodalmi folyóirat munkatársa lett. 1965-ben Budapestre költözött, itt az Élet és Irodalomnál helyezkedett el tördelőszerkesztőként.

Galgóczi Erzsébet

Galgóczi Erzsébet

1930-ban született, Győrben népi kollégistaként a tanítóképzőben érettségizett 1949-ben. Mivel a szülei nem engedték meg, hogy a pesti Színművészeti Főiskolán tanuljon tovább, az Eötvös Loránd Tudományegyetemre iratkozott be, ahonnan viszont néhány hét múlva átjelentkezett a Győri Vagon- és Gépgyárba átképzős esztergályosnak.

SZVOREN EDINA

SZVOREN EDINA

1974-ben született Budapesten, zeneszerző, középiskolai tanár és író. A Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium tanára, zeneelméletet és szolfézst tanít, ő maga is itt érettségizett. Karvezetés szakos diplomáját a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán szerezte. Díjai: Móricz Zsigmond-ösztöndíj, Déry Tibor-díj, Bródy Sándor-díj, Gundel művészeti díj, Artisjus-díj, József Attila-díj, Libri-díj, az Európai Unió Irodalmi Díja, Mészöly-Miklós díj.

TOMPA ANDREA

TOMPA ANDREA

A Színház folyóirat szerkesztője, majd később főszerkesztője volt. 2008 óta a Babeş-Bolyai Tudományegyetemen is tanít, a Színház és Televízió karon. A Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia tagja. Eddig öt regénye jelent meg. Díjai: Libri-díj, Merítés-díj, Békés Pál-díj, Artisjus-díj, Déry Tibor-díj, Márai Sándor-díj.

MÁTÉ GÁBOR

MÁTÉ GÁBOR

Máté Gábor 1944-ben született Budapesten zsidó származású családban, majd 1956-ban rokonaival együtt vándorolt ki Kanadába, ahol először angol szakos bölcsészdiplomát szerzett, majd később elvégezte az orvosi egyetemet is. Ezek után több min két évtizeden át dolgozott családorvosként, majd foglalkozott haldoklókkal, illetve alkohol- és drogproblémákkal küzdő páciensekkel is. Könyveinek fő témája a gyerekkor és a gyerekkori traumák hatása a későbbiekre, elsősorban a fizikai betegségekre.