A csoki megédesíti a meseolvasást
Promóció

A csoki megédesíti a meseolvasást

A gyerekek számára a meseolvasást talán csak egy dolog teheti jobbá: ha csokit ehetnek közben. Vagy legalábbis utána. Esetleg két fejezet között. Vagy egyáltalán, a csoki, mint lehetőség szóba jön. Persze a mesék és történetek világában édesség nélkül is élvezetes elmerülni. Ha egy gyerkőc megszereti az olvasást, a meséket, onnantól kezdve ő maga akar majd újra és újra megmártózni és nagyokat úszni a fantázia tengerében.

Promóció |

A mese fontossága a gyermeki fejlődés során

Azt minden figyelmes szülő és pedagógus tudja, hogy a gyermekek lelki-szellemi fejlődése során kiemelten fontosak a mesék, a kerek történetek.

Sőt már maga a mesehallgatás is rendkívül fontos a kisgyermekek életében – akinek sokat és jó történeteket mesélnek, nagyobb eséllyel válik könyvbarát ifjonccá majd felnőtté. Természetesen nem mindegy, hogy a gyermek a mesét milyen formában kapja meg!

Mindazon szakemberek, akik fejlődéslélektannal foglalkoznak, pontosan tudják, hogy kiemelten fontos a mese hallgatása az érzelmi és a szellemi fejlődése szempontjából. Ha van kísérő kép, az is jó, ha pedig egy igazi kézműves mesecsoki különlegességet majszolhat mellé, az az igazán tökéletes élmény!

Hogyan meséljünk a gyerekeknek?

A mese akkor az igazi, ha élő. Ezt ösztönösen érzi és tudja mindenki, legfeljebb felnőtt fejjel feledésbe merül – kivéve, ha valaki belegondol, milyen varázsa van annak, amikor összejön a barátai társaság egy közös ebédre, grillezésre, eseményre.

A gyermekek esetében még fokozottabb az igény az élő mesére, ezért az egyik legrosszabb megoldás az, ha csak leültetjük a TV, vagy egy Youtube csatorna elé, főként egyedül, hogy még a felmerülő kérdéseit se tudja senki megválaszolni!

A legjobb az, ha a szülők alkalmazkodnak a gyermekek életkorához és neméhez egyaránt – és olyan meséket mondanak, amelyeket a gyerekek igényelnek, mert a meséknek csak egy része kívánatos és előnyös a gyermekek fejlődése szempontjából.

Például a még nagyon kicsik nem tudják különválasztani a valóságot a mesétől. Nekik nem is az a fontos, hogy békés és barátságos, „biztonságos” legyen a mese, hanem hogy a jó elnyerje a jutalmát, a rossz a büntetését – helyére billenjen a világ, és közben kérdezhessen és válaszokat kapjon.

Mesepályázat segíti a gyerekek életét megédesíteni

Mi lehet annál is csodásabb egy gyermek számára, ha egy mese mellé még csokoládét is majszolhat? Talán az, ha az ő meséjét olvassák mások – és még ajándék csoki is jár érte!

A Harlequin csokik nem csak finomak, hanem most még játékra is hívnak: igazszívű mesemondók kerestetnek két bátor kalandor megsegítésére. Rubint Párduc úrhölgy és Senor Caramelo, a kíváncsi láma számtalan kalandban vesz részt – legyél Te is azok között, akik megírják a rövid mesét róluk.

Ha a zsűri a Tiédet találja a legjobbnak, rengeteg gyermek és felnőtt olvashatja majd, amikor kibont egy tábla Harlequin csokoládét - az mellett, hogy más remek nyeremények is várnak rád! A mesepályázat részleteit itt olvashatod. Amennyiben meseírás közben további édes inspirációt kerestek, akkor látogassatok el az oldalunkra, ahol sok finomság közül választhattok. 

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket. 

Hírek
...
Beleolvasó

Karin Smirnoff noirjában egy temetéssel válnak csak igazán sötétté a dolgok – Olvass bele!

...
Szórakozás

5 dolog, amiről jó, ha tudsz, mielőtt nézni kezded A háromtest-problémát

...
Hírek

Káprázatos lett az Álom luxuskivitelben gyémántokkal kirakott példánya

...
Hírek

Philip K. Dick egyik korai sci-fije új fordításban jelenik meg

...
Szórakozás

Nick Cave-dalok, Varró Dani-versek és Háy János-illusztrációk [PROGRAMAJÁNLÓ]

...
Szórakozás

Az éhezők viadala sztárja memoárban emlékszik vissza hat évtizedes pályafutására

...
Hírek

Megtalálták Kosztolányi Dezső első Byron-fordításának teljes kéziratát

...
Hírek

Vitézy Dávid: Esterházy Péter otthona helyén ne legyen társasház

...
Zöld

Mit kíván Jane Goodall a 90. születésnapjára?

A hét könyve
Kritika
Ujgur költőnek lenni önmagában politikai tett Kínában, és akkor még nem írtál memoárt
...
Podcast

Ezt senki nem mondta – Oltai Kata: Úristen, örökre itt lesz

Új podcastunk címe Ezt senki nem mondta!, a meghívott írókkal Ott Anna beszélget a gyereknevelés és az alkotás kapcsolatáról. A negyedik rész vendége Oltai Kata.

Még több olvasnivaló
...
Nagy

Kitakarja a politikus a szépírót? Elővettük Csurka István drámáit [Csurka 90]

Csurka István ma lenne 90 éves, így arra voltunk kíváncsiak, mit lehet tudni a drámáiról. Mik a fő témái, és milyenek a hősei? Felfedezhető-e bennük a későbbi politikus? Milyen út vezetett a bemutatásukig? És vajon aktuálisak-e még? 

...
Kritika

Ujgur költőnek lenni önmagában politikai tett Kínában, és akkor még nem írtál memoárt

Tahir Hamut Izgil ujgur költő és filmes a családjával együtt 2017-ben sikeresen elmenekült Kínából a tömeges letartóztatások elől. Memoárjában bemutatja, hogyan számol fel a totalitárius állam egy kultúrát és egy népet. A Ha értem jönnek éjjel a hét könyve.

...
Nagy

„halálomat türelmesen begombolom” – ma lenne 70 éves Sziveri János

Kifejezetten rövid élet jutott neki, ma ünnepelné hetvenedik születésnapját, de már 34 éve halott. Sziveri János vajdasági születésű költőre emlékezünk.

...
Kritika

Hogyan lesz egy anyából kiapadt, halálszagú folyó?

Az Anyám, a folyó című olasz regény lírai hangon előadott, töredékekből építkező történetének egy anya-lánya kapcsolat az alapja: a negyvenes éveiben járó lány az emlékezetét, így identitását is egyre inkább elveszítő anyjának meséli el – mintegy a felejtés ellen dolgozva – családjuk szerteágazó históriáját.

...
Nagy

Márquez regénye a végakarata ellenére jelent meg – Kafka, Nabokov is hasonlóan járt

Gabriel García Márquez posztumusz kisregényének megjelenése hatalmas irodalmi szenzáció, de van egy kis üröm az örömben, hiszen nem titok, az író meg akarta semmisíteni utolsó írását. 

...
Kritika

Jon Fosse a banalitáson át talál utat a természetfelettihez

A Nobel-díjas norvég szerző egymásba írja a hófödte tájat és a koromsötét éjszakát, egymásba játszatja hősét és annak környezetét. A Fehérség az egzakttól a transzcendens felé vezet, így egyszerre szolgál a kivonulás és a bevezetés könyveként.

Gyerekirodalom
...
Gyerekirodalom

Orczy Mimi ezúttal Párizsban nyomoz egy eltűnt műkincs után – Olvass bele!

Folytatódik Ruff Orsolya kalandregénye, melyben a tűzrőlpattant báró Orczy Miminek egy francia bűntényt és eltűnést kell felderítenie.

...
Gyerekirodalom

Elhunyt a Babar könyvek szerzője

Laurent de Brunhoff festő és mesemondó, aki Babarról, az elefántkirályról szóló képeskönyvsorozattal lett híres, 98 éves volt.

...
Gyerekirodalom

10 nyuszis mesekönyv húsvétra és azon túl

Az édes tapsifülesek kiskorú rajongóinak és szüleiknek élő nyuszi helyett inkább gyönyörű gyerekkönyveket ajánlunk.

Olvass!
...
Beleolvasó

Karin Smirnoff noirjában egy temetéssel válnak csak igazán sötétté a dolgok – Olvass bele!

Titkok, erőszak és szektákhoz hasonló légkör: Karin Smirnoff könyvében egy gyászoló testvérpár küzd a szeretetért és az elfogadásért. Most elolvashatsz belőle egy részletet.

...
Beleolvasó

A Petri-díjas Rékai Anett kötete egy párkapcsolat függő játszmáit mutatja be

A kamaszkor lezárásáról és az önálló élet indulásának fázisairól szólnak a Petri-díjas Rékai Anett első kötetének szövegei. Olvass bele!

...
Beleolvasó

Otthonosság és idegenség Görcsi Péter debütáló regényében – Olvass bele!

Görcsi Péter első regénye Magyarországon, Angliában és Norvégiában játszódó autofikciós fejlődésregény, tele generációs tapasztalatokkal, közéleti és személyes sorsfordulókkal. Olvass bele a regénybe!