Tompa Andrea hóhérokról, Kolozsvárról, az íróvá válásról és az első regényéről

Tompa Andrea hóhérokról, Kolozsvárról, az íróvá válásról és az első regényéről

Mindenkinek volt egy első. Olvasóként mindig az újabb és újabb könyveket várjuk kedvenc íróinktól, költőinktől, de megfeledkezünk arról, milyen volt az első könyvet megírni: kiállni és megmutatni, ami addig csak titokban készült, majd elengedni a szöveget. AZ ELSŐ című podcast vendége: Tompa Andrea, A hóhérok háza című regény írója.

Valuska László | 2021. november 19. |

A Libri irodalmi díjas Tompa Andrea első regénye 2010-ben jelent meg A hóhér háza címen. Egy éven át írta a rendszerváltás előtti Kolozsváron játszódó regényt, amelynek főszereplője, T. A. a román diktatúrában néz szembe családja sorsával és felnövéstörténetével. Hosszú mondatokról, hóhérokról, Magyarországra költözésről, diktatúráról beszélgettünk Tompa Andreával, aki azt is elmesélte, hogyan kapcsolódik első regényéhez a 2020-ban megjelent, 10 évig érlelt Haza (interjú, kritika, ajánlás) című könyve.

AZ ELSŐ

Ep. 01. Dragomán Györggyel beszélgettünk A pusztítás könyvéről

Ep.: 02. Nádas Péter: A Biblia

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Nádas Péter a Rákosi-villáról, gyilkosságról és az első novellájáról

Nádas Péter 1962 karácsonyán fejezte be első elbeszélését, A Bibliát. A szöveg először 1965-ben jelent meg az Új Írásban. Nádas Péterrel diktatúráról, az alkotói folyamat indulásáról, erőszakról, Rákosi villájáról és egy megbánt elbeszélői nézőpontról beszélgettünk.

...

Simon Márton: Nem feltétlenül éreztem azt, hogy feltettem a pontomat a térképre az első kötettel

Ha nem okoz olyan örömet az írás, amit semmi mással nem lehet pótolni, akkor tök mindegy - mondta Simon Márton, a Mastercard® – Alkotótárs ösztöndíj egyik zsűritagja.

...

Dragomán gyerekként már istencsászárról írt

Dragomán György első, akciójelenetekkel felpörgetett, sötét és misztikus könyve, A pusztítás könyve 2002-ben jelent meg. Hogyan jutott el a tizenhárom éves korában megírt, istencsászárról szóló novellájától az első regényéig? Dragomán György az első regényéről.

Kiemeltek
...

Várszegi Asztrik: Találkozásaim Esterházy Péterrel

Milyen kapcsolata volt Esterházy Péternek a vallással? Várszegi Asztrik visszaemlékezése.

...

Kemény Zsófi: Most már mindent megbántam

Hogyan lehet tudatosan sodródni? És milyen kérdések peregnek le az ember fejében egy autóbaleset után? Interjú Kemény Zsófival.

...

„Különösen erős a felhozatal” – hogyan olvas a Margó-díj előzsűrije?

Szeptember elején lehull a lepel, hogy mely 10 könyv közül kerül ki a Margó-díj győztese. Bemutatjuk az előzsűrit.

Hírek
...

„Tele van szerelemmel és háborúval” – jön az amerikai családregény, ami az év könyve volt az Amazonon

...

Megrongálták Radnóti Miklós Borban található szobrát

...

Falfestmény őrzi Nádasdy Ádám és Scherer Péter emlékét az Ördögkatlan Fesztiválon

...

Sauron elszabadul: Nézd meg A hatalom gyűrűi 3. évadának teaserét!

...

Találkozz velünk az Ördögkatlan Fesztiválon!

...

A Heated Rivalry stábja rászólt a legelvetemültebb rajongókra

A hét könyve
Kritika
Amikor nem a vízhiány pusztít – így lett még aktuálisabb Tara Menon cunamiról szóló regénye
Kiválasztották a 2026-os Mastercard - Alkotótárs ösztöndíj 10 döntősét!

Kiválasztották a 2026-os Mastercard - Alkotótárs ösztöndíj 10 döntősét!

Közülük kerül ki a két győztes. 

...

„Sokszor muszáj kordában tartani a szárnyalást” – Harag Anita író és Giliga Ilka díszlet- és jelmeztervező beszélgetése

...

„Kicsit gusztustalan, kicsit szürreális és nagyon vicces” – Harag Anita mesél olvasmányairól

...

Szabados Ági: Az olvasás a mentális egészségem záloga // TBR podcast