Hartay Csaba: Sokat néztem a Káin gyermekeit, és szimpatikus lett az egyik fiú

Hartay Csaba: Sokat néztem a Káin gyermekeit, és szimpatikus lett az egyik fiú

sa | 2023. január 18. |

A 2022-es nyári margón mutatták be Hartay Csaba Joe és Jen csodálatos utazása a gyilkolás terhe alatt című regényét, amiben két, gyilkosságért elítélt rab a tököli fiatalkorúak börtönéből, 1983-ból indul különös utazásra. A két srác egyik reggel a börtön falain kívül találja magát: nem csak térben, időben is máshová kerülnek. Minden elalvás és ébredés új helyre röpíti őket, és mindig várja őket valaki.

Hartay Csaba regénye időutazás, mágikus realista börtönfless, groteszk rémálom, epikus road movie. A „magyar valóság” szereplői bukkannak fel a regény lapjain: kisemberek beszélik el az életüket 2021-ben a ’83-ból érkező két „börtönturistának”. Minden felvillanó sorsban ott vannak a kérdések: A szabadság üres vagy jelentéssel teli szó? Hol van a szabadság, kívül vagy belül? És melyik a nagyobb rabság: a börtön vagy az ember saját gondolatai?

A szerzővel Dr. Bánki György beszélgetett, a bemutató elején pedig fel is merült, hogy Hartay Csaba miért egy pszichiátert kért meg, hogy a két tököli srác történetéről kérdezze őt. Mint azt beszámolónkban megírtuk: “azt remélte, rájön arra, hogy egyrészt miért írta meg ezt a regényt, másrészt hogyan tudja a végeredményből kihámozni, ki ez a két srác. Lehetséges, hogy mind a kettő ő, hiszen az ember olykor személyiségekre esik szét.”

A bemutató hanganyagát most teljes egészében meghallgathatod itt, a Spotifyon vagy Podbeanen.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Molnár T. Eszter regényében minden rendben lehetne, mégis folyamatos a feszültség

...

Visky András: Ha nincs apa, akkor semmi nincs

Egy osztrák–magyar család a román gulágon. Szeptember elején jelent meg Visky András Kitelepítés című regénye, amely a hét könyve, majd 2022-ben az év könyve is lett a Könyvesen.  A könyvről a szerzővel Tompa Andrea beszélgetett az őszi Margó fesztiválon, amelyet  most teljes egészében meghallgathatsz.

...

„Merész ötlet volt, magam sem értem, hogy jutott eszembe” – Károlyi Csaba egy évig beszélgetett Nádas Péterrel

Károlyi Csaba Egy teljes év. Beszélgetések Nádas Péterrel című interjúkötetét tavaly ősszel mutatták be a Margón, ahol szó esett írói olvasmányélményekről, képzőművészetről és fagyizásról is. Most a teljes beszélgetést visszahallgathatod.

Hírek
...

Krasznahorkai-kiállítás nyílik Szentendrén: kéziratok, fotók, bálna

...

Ezek Tarantino kedvenc könyvei: mozifilmek regényesítve és egy kis horror

...

Fredrik Backman: Írónak lenni a legjobb módja, hogy azért kapj fizetést, mert nem vagy normális

...

Regényt írt a Telex újságírója, Fábián Tamás

...

Meghalt Edmund White amerikai regényíró

...

Kamilla királyné szerepel kedvenc írója krimijében

Kiemeltek
...

Hogy mondod, hogy Cixin Liu? – Írók, akiknek eddig NEM merted kiejteni a nevét

Vitatkoznál menő könyvekről, de nem mered kimondani a szerzők nevét? Segítünk!

...

A Fehér Lótusz lakossági verziója nyulakkal érkezik

A valóságban gyökerező, de szürreális regény, ahol a cselekmény hátterében hol vattafarkú nyulak randalíroznak, hol egy világító folyadékkal leöntött, félpucér férfi.

...

Jón Kalman Stefánsson: Semmi sem akadályozhatott meg az írásban

Jón Kalmann Stefánsson két magánkiadás után robbant be igazán. Ha nem fut utána egy kis kiadó, talán ma nem is ismernénk. Interjú.

SZÓRAKOZÁS
...

Zsigmond Emőke: Jane Austen ma a könyörtelen karakterábrázolás és a humor miatt izgalmas

Az Austent alakító színésznő a castingról és a forgatásról is mesélt.

...

Stílusos: csütörtökön kijött A csütörtöki nyomozóklub Netflix-film előzetese

Mikor máskor?

...

„Rettegtem, hogy kirúgnak” – mondja Steven Spielberg az 50 éves A cápáról

Összeállt egy dokumentumfilmre az idén 50 éves A cápa film stábja.