Tisza Kata: Aki hazudik, az semmit sem tart tiszteletben, ami te vagy (PODCAST)

Tisza Kata: Aki hazudik, az semmit sem tart tiszteletben, ami te vagy (PODCAST)

Tisza Kata tavaly megjelent könyvében azt járta körbe, hogy vajon meghaladható-e a sérült kötődésmintázat, amely összetéveszti a szeretetet a bántalmazással. A Kékre szeretniben egy teljes gyógyulási folyamatot kísérhetünk végig egy abuzív viszonyból: kívülről, a szöveg mentén, és belülről, a saját életünkre reflektálva. Az író, társadalomkutató és coach az elmúlt években több kötetet is szánt az érzelmi bántalmazás témájának, a Kékre szeretni a sorozat negyedik, egyben záró darabja. A könyv a nő, a férfi, és a terapeuta szemszögéből mutatja be ugyanazt a párkapcsolatot, és így fedi fel annak rétegeit. Tisza Kata regényét az őszi Margón mutatták be Pásztor Anna és Pásztor Sámuel közreműködésével. Hallgassatok bele!

Könyves Magazin | 2021. március 02. |

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Tisza Kata az érzelmi bántalmazás témáját járja körbe új regényében

Miért tévesztjük össze a bántalmazást a szeretettel? Erről szól Tisza Kata új könyve, amelyet tegnap mutattak be a Margón az Anna and the Barbies közreműködésével. Nézzétek vissza a zenés felolvasást!

...

Tisza Kata: A csönd az abúzushoz asszisztál

Tisza Kata már Most című könyvében is felhívta a figyelmet arra, hogy a bántalmazás nemcsak egy párkapcsolaton belül, hanem társadalmi, politikai szinten is megtörténhet. Az író-pszichológus most egy Facebook-posztban írta meg, mit jelent ez gyakorlatban a mai Magyarországon. 

...

Tisza Kata: Nem mindig a bőrünkön hagy nyomot a bántalmazás

Polc

Ebben a partiumi faluban nyolc nap alatt szabadul el a pokol: Olvass bele a Sok ördögök című regénybe!

...

Elmesélni azt, amire nincsenek szavak – Miért a világirodalom egyik legfontosabb könyve A Kedves?

...

Amikor nem a vízhiány pusztít – így lett még aktuálisabb Tara Menon cunamiról szóló regénye

...

Érdemel megértést, aki megöli három fiát?

...
A hét könyve
Kritika
Egy kis élet: amitől zokog a TikTok, pedig csak darabjaira szedi az amerikai álmot
„Magda a körtefa alatt olvasott, Péter meg állt mellette” – Valuska Gábor fotós Nádas Péterre emlékezik

„Magda a körtefa alatt olvasott, Péter meg állt mellette” – Valuska Gábor fotós Nádas Péterre emlékezik

Valuska Gábor fotói Nádas Péterről.

Károlyi Csaba: Nádas Pétert Thomas Mann-i magaslatokban emlegették

Károlyi Csaba: Nádas Pétert Thomas Mann-i magaslatokban emlegették

Károlyi Csabával beszélgettünk Nádas Péter életművének jelentőségéről.

Szerzőink

ta
ta

„A terveim végére értem, amit tudtam, elvégeztem” – a Könyves Magazin dokumentumfilmje Nádas Péterről

Valuska László
Valuska László

Nádas Péter a totális figyelem és a roncsolt mondatok írója (Búcsú Bazsányi Sándorral)

Olvass!
...

Jézus Krisztust nem más mentette meg, mint egy csökönyös szamár – Olvass bele Zalka Csenge Virág mesegyűjteményébe!

Mesék kicsiknek, nagyoknak, mesélni vágyóknak. Olvass bele!

...

Hogyan őrzi meg egy tanár a hitét, a tekintélyét és az emberségét? – Olvass bele Tóth B. Judit novelláskötetébe!

Egy tanár, aki látszólag mindent megtesz azért, hogy szeressék, mégsem kedveli a környezete. Olvass bele!

...

Csak időskorban érthető meg igazán az élet? – Olvass bele Virginia Evans díjnyertes regényébe!

Egy elküldetlen levél elég ahhoz, hogy minden a feje tetejére álljon. Olvass bele!