Tompa Andrea író is reagált a tegnap bejelentett hírre, mely szerint a kormányközeli Mathias Corvinus Collegium Alapítvány (MCC) a hazai könyvkereskedelmi és -kiadói piac meghatározó szereplőjének számító Libri 98,41 százalékos tulajdonosává vált.
A Sokszor nem halunk meg három nagy szakaszban meséli el a csecsemő, a kamasz és a felnőtt Nagy Matild történetét, aki egész életében – gyerekként, iskolásként és színésznőként is – azokat a fogódzókat keresi, amelyek segítségével megtalálhatja saját magát. Tompa Andreával az emlékezetnélküliségről, a titok kutathatóságáról, a háttérbe vesző Kolozsvárról és a kézírás fontosságáról is beszélgettünk.
Korábban Péterfy-Novák Éva jelentette be a Facebookon, hogy befejezettnek tekinti az együttműködést a Libri Kiadóval, Bödőcs Tibor szintén a közösségi oldalán tette egyértelművé, hogy nem hagyja cserben a kiadót, de hozzátette, "tényleg jó lenne, ha elmondanák: Origó, Index vagy ATV lesz a Libriből középhosszúrövid távon? Szinte mindegy, de jó lenne tudni, az ember kíváncsi, olvasó állat."
Tompa Andrea, akinek nemrégiben jelent meg regénye a Libri kiadói csoportba tartozó Jelenkor Kiadónál, szintén FB-posztban tudatta követőivel, hogy "ideális esetben nem kéne tudnunk, hogy kik egy kiadó tulajdonosai. Mi nem élünk ideális országban." Hozzátette ugyanakkor, hogy ő eddig Sárközy Bencével, és szerkesztőjével, Nagy Boglárkával állt kapcsolatban, és az ő munkájuk egyelőre elegendő garancia számára. "Minden másban eligazít Bödőcs Tibor posztja" - zárta bejegyzését.