Péterfy-Novák Éva nem engedi, hogy könyvei jelenjenek meg a Librinél

Péterfy-Novák Éva nem engedi, hogy könyvei jelenjenek meg a Librinél

ko | 2023. június 14. |

Ahogy mi is megírtuk, tegnap szerződést kötött a Mathias Corvinus Collegium Alapítvány (MCC) leányvállalata az SQ Invest Kft.-vel a Libri Csoport 67,48 százalékos részvénycsomagjának adásvételéről. A tranzakcióval az eddigi közvetett kisebbségi tulajdonos MCC vált a hazai könyvkereskedelmi és -kiadói piac meghatározó szereplőjének 98,41 százalékos tulajdonosává. 

Sárközy Bence a kiadói részleg ügyvezetője a 24.hu kérdéseire elmondta, munkájában továbbra is ugyanazok a szempontok vezérlik, mint a korábbiakban, nem számít irányváltásra, hiszen például őt sem akarják leváltani. "Mivel engem is, és a Libri Könyvkereskedelmi Kft.-t vezető Kovács Pétert is fölkért az új tulajdonos a folytatásra, nem számolok változással, mert leszögeztem, csak úgy tudom a jövőben is végezni a munkát, ahogy eddig. Kalkulálok azzal, hogy az emberek véleményezik ezt a folyamatot, de ezt nem tudom befolyásolni. Ügyvezetőként én hivatalosan megkértem a teljes menedzsmentemet, hogy maradjanak, ahogy információim szerint a kereskedő cégben is ez történt, eddig senki nem jelezte, hogy távozna a tulajdonviszonyok megváltozása miatt" - fogalmazott Sárközy. Úgy látja, a szerzőket egyelőre az érdekli, hogy a velük kapcsolatban álló kiadói szakemberek a helyükön maradnak-e, és az eddig megszokott szakmai színvonalon gondozzák-e szövegeiket.

Volt azonban olyan, aki a közösségi oldalán jelezte, hogy ebben a formában nem szeretné folytatni együttműködését a kiadóval. Péterfy-Novák Éva író a Facebookon köszönte meg Balogh Ákos kitartását és Sárközy Bence és csapata munkáját, de úgy döntött, a jövőben nem kívánja megjelentetni könyveit a kiadónál. Az őszinténsajnálom kifejezéssel hashtaggelt bejegyzésben így fogalmaz: "Sajnos nem áll módomban megvárni, hogy ezután is azt írhatok-e majd, amit akarok."

Időközben Szentesi Éva író is FB-bejegyzésben reagált, tömören és lakonikusan fogalmazott: "befejezte itt a munkát: Libri kiadó".

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Nem jelenhetett meg a Péterfy-Novák Évával készült interjú a 168 órában

Péterfy-Novák Éva interjút adott volna a 168 órának, de a cikk valamiért nem jelenhetett meg. 

...

Tasnádi István viszi színre Péterfy-Novák Éva regényét

Az Apád előtt ne vetkőzz egy többszörös szexuális abúzus történetét meséli el - a regényből készült színdarabot októberben mutatják be, a két főszereplő Péterfy Bori és Pataki Ferenc.

...

Péterfy-Novák Éva dedikált könyvet küld az őt feljelentéssel fenyegető nőgyógyásznak

2025 november 15.
Budapest Music Center
Mátyás utca 8.

Első alkalommal rendezi meg nonfiction könyvfesztiválját, a Futurothecát a Könyves Magazin. 2025. november 15-én a Budapest Music Centerben fellép a brit szám- és nyelvzseni Daniel Tammet, az időtudatos norvég geológus, Reidar Müller, a dán klímapszichológus, Solveig Roepstorff és a spanyol sztár agysebész, Jesús Martín-Fernández, Orvos-Tóth Noémi és Meskó Bertalan. Az olvasás segít megérteni összetettebb kérdéseket, problémákat vagy folyamatokat, amelyek a jövőnket alakítják. A Futurotheca – A jövő könyvtára olyan témákat, szerzőket és könyveket emel a fesztivál középpontjába, amelyek megismerésével olvasóként alakíthatjuk a jövőnket.

Program

Támogatók
Hírek
...

A gyászoló Benedict Cumberbatch-et egy varjú kísérti Max Porter könyvének adaptációjában

...

Patti Smith most ezt a Krasznahorkai-kötetet olvassa

...

Szijj Ferenc és Fehér Renátó kapja a Bertók László-díjat

...

A test képes meggyógyítani önmagát? A Harvard professzora ezt vizsgálja

...

Megváltoztattak egy fontos részletet a népszerű fantasy könyvben – dühöngenek a rajongók

...

Krasznahorkai fordítója a Nobel-díjas íróról: Sok időt töltött nagyon nem privilegizált társadalmi rétegben

„A nőknek jól jön a férfi segítség” – Dora Čechova cseh író az új novelláskötetéről

„A nőknek jól jön a férfi segítség” – Dora Čechova cseh író az új novelláskötetéről

A szerzővel az Őszi Margón interjúztunk orosz néplélekről, inspirációról és egy családi tragédiáról. 

Szerzőink

Szabolcsi Alexander
Szabolcsi Alexander

4 regény, ami segít szembenézni az apával, aki sosem szeretett

Simon Eszter
Simon Eszter

Gege: Most az a legfontosabb, hogy jó apa legyek [Ezt senki nem mondta!]

Kiemeltek
...

4 regény, ami segít szembenézni az apával, aki sosem szeretett

Babarczy Eszter, Bánki Éva, Andrea Bajani és Édouard Louis – négy fontos regényt ajánlunk. 

...

Gege: Most az a legfontosabb, hogy jó apa legyek [Ezt senki nem mondta!]

Záróepizód Gegével: a rapper arról mesél, hogyan alakította át az apaság az életét.

...

Bognár Edmond a BookTok-sikerről: Nem hittük el, hogy ennyien azt nézik, hogy eszünk és olvasunk

Mitől függ, hogy melyik könyvek lesznek sikeresek a BookTok világában? A TBR podcast új részéből kiderül.