Szvetlana Alekszijevicset is kihallgatja a belarusz nyomozó hatóság

Beidézte Szvetlana Alekszijevics írót ma délután három órára a belarusz nyomozó hatóság, hogy tanúként hallgassák meg az ellenzéki Koordinációs Tanács ügyében, amelynek két tagját már letartóztatták, és amelynek ő maga is tagja.

Könyves Magazin | 2020. augusztus 26. |

A Nobel-díjas Szvetlana Alekszijevics a fehérorosz ellenzéki vezető, Szvetlana Tyihanovszkaja támogatója és a Koordinációs Tanács tagja. Ebbe a szervezetbe tömörültek mindazok, akik tiltakozásokat szerveznek a hivatalban lévő Lukasenka elnök ellen, és akik felhívták a közvélemény figyelmét az augusztus 9-i elnökválasztáson elkövetett csalásra. A Koordinációs Tanács támogatja a fehéroroszországi politikai átmenetet, ezért a Lukasenka rezsimhez lojális ügyészek büntetőeljárást indítottak ellenük, és a tanács két tagját már őrizetbe is vették.

Szvetlana Alekszijevicset tanúként hívták be a nemzetbiztonság fenyegetésével vádolt szervezet ellen indított ügyészségi vizsgálat kapcsán, ha a vádakat sikerül igazolni, akkor az elkövetőkre háromtól öt évig terjedő börtönbüntetést szabhatnak ki a hatóságok. Hétfőn a Koordinációs Tanács két tagját, Szergej Dilevszkijt és Olga Kovalkovát már le is tartóztatták. Alekszijevicset ma délután három órára idézték be. 

Szvetlana Alekszijevics távozásra szólította fel Lukasenkót - Könyves magazin

Elítélte a tüntetőkkel szembeni brutális rendőri erőszakot Szvetlana Alekszijevics. A Nobel-díjas fehérorosz író - aki idén a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál díszvendége lett volna - a Szabad Európa Rádióban távozásra szólította fel Lukasenkót, és arra kérte, fejezze be a népe ellen indított leszámolást, mielőtt véres polgárháborúba sodródik az ország.

A 72 éves író – aki egyébként idén a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál díszvendége lett volna – a napokban a Szabad Európa Rádióban ítélte el a tüntetőkkel szembeni erőszakot és távozásra szólította fel Lukasenka elnököt.

Forrás: Transindex

Frissítés: 

Szvetlana Alekszijevics szerdai sajtótájékoztatóján elmondta, nem volt hajlandó válaszolni Lukasenka elnök nyomozóinak kérdéseire. „Teljesen nyugodt vagyok, nem érzem bűnösnek magam. Minden, amit teszünk, tökéletesen törvényes” - mondta az AFP tudósítójának. Nem sokkal később azonban elhagyta a helyszínt, miután elmondta, hogy nem hajlandó válaszolni a vizsgálók kérdéseire, és hogy az Egyeztető Tanács egyetlen célja a fehérorosz társadalom egységbe kovácsolása. (via 444/The Moscow Times)

 

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Szvetlana Alekszijevics távozásra szólította fel Lukasenkót

Elítélte a tüntetőkkel szembeni brutális rendőri erőszakot Szvetlana Alekszijevics. A Nobel-díjas fehérorosz író a Szabad Európa Rádióban távozásra szólította fel Lukasenkót, és arra kérte, fejezze be a népe ellen indított leszámolást, mielőtt véres polgárháborúba sodródik az ország.

...

Alekszijevics nélkül, de megtartják a Könyvhetet

A tervek szerint meg fogják tartani a tavaszról őszre csúsztatott Ünnepi Könyvhetet (hacsak a vírushelyzet addig nem rosszabbodik), a vásár díszvendégét azonban nem tudják Magyarországra hozni.

...

Szvetlana Alekszijevics: Napjainkban a tanú az irodalom főhőse

Izgalmas interjút adott a Literának a Nobel-díjas Szvetlana Alekszijevics. A fehérorosz íróval Pálfalvi Lajos, a Csernobili ima fordítója beszélgetett. Szó esett a cenzúráról, a munka közben megismert tragikus sorsokról és az értelmiség szerepéről is. Most tíz érdekes gondolatot emeltünk ki a beszélgetésből.

„Nem mi voltunk a legmenőbb és legvagányabb srácok” – Olvass bele Bill Gates memoárjába!

„Nem mi voltunk a legmenőbb és legvagányabb srácok” – Olvass bele Bill Gates memoárjába!

Ki volt Bill Gates, mielőtt a világ egyik leggazdagabb embere lett? Olvass bele a Forráskódba!

Szerzőink

Szabolcsi Alexander
Szabolcsi Alexander

Horror történetek a világ minden tájáról: a politikai megtévesztéstől az emberi csontból készített hangszerekig

Bakó Sára
Bakó Sára

15 új könyv magyar íróktól, amivel várjuk a nyarat

A hét könyve
Kritika
A gamer közösség mutat kiutat az elitiskola fojtogató valóságából
15 új könyv magyar íróktól, amivel várjuk a nyarat

15 új könyv magyar íróktól, amivel várjuk a nyarat

Rejtély a Svábhegyen és egy feltörekvő sakkozó – mutatjuk a legizgalmasabb magyar megjelenéseket, amiket érdemes beszerezni a nyárra.

Kiemeltek
...

A gamer közösség mutat kiutat az elitiskola fojtogató valóságából

Hogyan lehet kitörtni abből a fojtogató légkörből, amit egy elitiskola sznobsága és egy despotikus osztályfőnök teremt meg? A Valós idők a hét könyve. 

...

Árulás, feketelista, remegő hangú Erdély – írók is reagáltak arra, hogy magyarellenes elnöke lehet Romániának

Visky András, Tompa Andrea és Dragomán György is megszólalt.

...

Szerinted is rondák Elena Ferrante könyveinek borítói?

Állítólag nem véletlenül választottak ilyen giccses képeket Elena Ferrante Nápoly-tetralógiájához.