Idén tavasszal derült ki, hogy a Filmszakmai Döntőbizottság nem szavazta meg a Sömmi gyártási támogatását, így mégsem lesz film Cserna-Szabó András betyárregényéből. A könyvet nagyon szerettük, kritikánkban ezt írtuk róla:
"Cserna easternjében két elárvult, ám mégis félelmetes, vérengző fiatal srác, a húszas éveik elején járó Rózsa Sándor, valamint az elbeszélő Veszelka Imre keveredik egymás mellé: az élet igazságtalan, a maga módján mindenki családot keres magának, hogy rend legyen és béke. Rózsa és Veszelka betyárcsaládja az apátlanokat gyűjti maga köré, olyan sehova sem tartozó férfiak ők, akik az igazságot keresik, de a rendszeren kívülre szorultak."
Pálfi György hétfőn írta ki a Facebook-oldalán, hogy aznap kezdődött volna a forgatás, és azzal a lendülettel közzétett egy albumot is, amit érdemes végigpörgetni, hiszen a szinopszis mellett rengeteg hangulatkép és látványterv, helyszínfotó és -grafika található benne - mutatunk párat, de a teljes albumért kattintsatok IDE!
Káel Csaba néhány hete az Indexnek adott interjút, amelyben rákérdeztek a Sömmire is, a kormánybiztos akkor a következőket mondta a projektről:
"Ez a filmterv kapott egy bizalmat a gyártási előkészítés szintjéig. Volt egy becsült költségvetése, amit elfogadtunk, és amikor újra ideérkezett, azt a költségvetést nagyságrenddel meghaladta, és ezt már nem tudtuk bevállalni. Nehéz ez a rendszer, képzeljük el, hogy van egy adott mennyiségű forgatókönyv egy évre. A támogatások megítélésekor figyelembe kell vennünk, hogy színes legyen a kínálat, lehetőleg olyan alkotók is kapjanak, akik bizonyítottak, meg olyanok is, akik most kezdik. Ne legyen portfólió-probléma, ne legyen három betyárfilm egyszerre, bár most a történelmi filmes pályázat miatt ezek elég népszerűek lettek."
Pálfi György akkor a Facebook-oldalán reagált Káel Csaba nyilatkozatára, és azt írta, hogy erről a "becsült költségvetésről" semmit sem tudtak, hiszen arra kaptak megbízást, hogy kiszámolják, mennyi pénzből lehet felelősen elkészíteni a játékfilmet az elfogadott forgatókönyvből, és a folyamatos egyeztetések során sem merült fel, hogy bármiféle előre meghatározott költségkeretbe bele kellene férniük. Kérdéseikre, panaszaikra a Nemzeti Filmintézet nem reagált az elutasító döntés óta. Pálfi azt írta, hogy szeretnének párbeszédet kezdeményezni, de eddigi megkereséseiket visszautasították:
"Véleményem szerint, ha akarták volna ezt a filmet, meg tudtunk volna egyezni. Az elzárkózás gyanakvásra ad okot. Vagy mondhatnám úgy is: szívesen kifejlesztem a filmet (újból) a megadott költségvetésre, ha megmondják, hogy mennyit szánnak rá. Nem volt film Magyarországon márciusban, ami ennyire elő lett volna készítve és ami több mint 150 embernek munkát adhatott volna a vírus sújtotta nehéz idők után. A portfólió problémáról: nem tudok olyan betyár filmről, amelyik előkészítési vagy gyártási szakaszban lenne. Csak elutasított betyárfilmekről tudok. Ugyanakkor nagyon hálás vagyok a Filmintézetnek mégis, hogy három hónapig gyakorolhattam a hivatásomat. Öröm volt újra kitalálni egy filmet."