Elsőként Esterházy Péter és Szüts Miklós kötetét, A bűnöst mutatta meg, amely szerinte olyan, mint egy műtárgy. Esterházy utolsó előtti könyve volt, ami akkor készült, amikor kiderült, hogy beteg. A kötetet neki dedikálta. „Sok személyes emlék köt ehhez, akkor voltam a Magvető vezetője, amikor Péter megbetegedett, ezért közelről követtem a történéseket.” Szerinte az Esterházy-életmű olvasását érdemes lehet a Kis Magyar Pornográfiával vagy a Tizenhét hattyúkkal kezdeni. Úgy vélte, ha valaki játékos természet, könnyen rá tud hangolódni a szövegeire, mert ugyanolyan játékosan bánt a nyelvvel, mint Kosztolányi. „Nem leborulni kell előtte, hanem élvezni.”
Nyáry Krisztián megemlítette Tersánszky Józsi Jenőt is, aki szerinte az egyik legalulértékeltebb magyar szerző, pedig szerethető, bensőséges a prózája. Tőle a Kakuk Marcit ajánlotta. Mint mondta, Tersánszky sok novellát írt és a regényei is novellafüzérszerűek, a magyar hagyományban azonban nem értékelik eléggé a novellát, a regényt tartják a próza csúcsának.
Kiderült az is, hogy Nyáry Krisztián gyűjti a dedikált könyveket, szereti a relikviákat és az első kiadásokat, néha pedig aukciókon is részt vesz. Szabó Lőrinc, Kölcsey Ferenc és Arany János egy-egy kötetét mutatta meg a videóban. Saját bevallása szerint Arany János az egyik kedvenc költője, de ha visszautazna az időben, Petőfivel találkozna szívesen, aki szerinte nagyon izgalmas, inspiráló személyiség volt.
A beszélgetésen azt is elárulta, milyen játékot játszott gyerekként szívesen, hogyan kezdte el érdekelni az irodalomtörténet, és milyen könyvön dolgozik most. A teljes beszélgetést ITT lehet megnézni.