Máté Gábor vezet be minket az új Krasznahorkai-műbe, aminek főszereplője Angela Merkelnek ír leveleket rendületlenül

Máté Gábor vezet be minket az új Krasznahorkai-műbe, aminek főszereplője Angela Merkelnek ír leveleket rendületlenül

Újnácik, Bach és egy Kana nevű kis falu játssza a főszerepet Krasznahorkai László új, nagyszabású elbeszélésében, amit ő nevez így. A Herscht 07769 című regény főszereplője a címben is szereplő Florian Herscht, aki Angela Merkelnek ír leveleket, hogy figyelmeztesse a világ végére. A könyv bemutatója több körben zajlik a járvány alatt, először Máté Gábor olvas fel egy hosszabb részletet, amiben megismerjük a Kana nevű közösséget, a történet szempontjából kifejezetten fontos Köhler urat, valamint a Bosszt, akiről most sokat nem árulnánk el, de Bach-rajongó. Hamarosan írunk az elbeszélésről, de addig olvassátok el a könyv hosszabb részletét és hallgassák meg a felolvasást!

vl | 2021. február 18. |

krasznahorkai lászló
Herscht 07769
Magvető, 2021, 560 oldal
-

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Krasznahorkai kettő, Esterházy egy könyvvel szerepel a kelet-európai irodalmat bemutató 100-as listán

Krasznahorkai László két könyve és Esterházy Péter A szív segédigéi című műve is felkerült a Calvert Journal 100-as listájára Nabokov, Ulickaja, Alekszijevics vagy Bulgakov mellé.

...

Krasznahorkai hőse kétségbeesetten várja Angela Merkelt az állomáson

Krasznahorkai László elbeszélésként kategorizálja új művét, amelyben egy keletnémet férfi a kancellárral találkozna, miközben egyre több megmagyarázatlan esemény történik a szürke mindennapokban. Mutatunk egy részletet!

...

Krasznahorkai írta az év mondatát Görögországban

Egy görög irodalmi lap kiválasztotta az év legfontosabb mondatát, amely történetesen magyar.

Polc

Az utolsó nagy felfedezés az óceánok mélyére visz – 5 érdekesség David Attenborough Óceán című könyvéből

...

Apakeresés, szerelem, kultúrsokk és egyéb zűrök a Balkánon 

...

Van helye szeretetnek és megbocsátásnak az erőszak tájain? Kiss Tibor Noé új könyvéből kiderül!

...

Ezt a családot még a történelem se teheti tönkre, ameddig van, aki emlékezik

...
Olvass!
...

Marabu, a karikaturista fantasy regényt írt: olvass bele!

Marabu ezúttal a varázslatot is belekeverte a politikába!

...

Meg tudja-e gyógyítani az Adria a traumákat? Olvass bele Csigó Katalin új könyvébe!

Mi köze egy 17. javasasszonynak és budapesti altatóorvoshoz?

...

Mihez kezdünk a sorsunkat meghatározó családi mintákkal? – Olvass bele Kertész Edina új regényébe!

A Magda menekülése fontos történelmi események és családi titkok útvesztőjében kalauzolja az olvasót. Mutatunk egy részletet.