Michael Chabon: Telegraph Avenue
Nat és Archy régi barátok és üzlettársak. Feleségeik, Aviva és Gwen szintén barátnők, és bábaként dolgoznak együtt szüléseknél. A helyszín a kaliforniai Oakland városa, azon belül is a Telegraph Avenue, amely elválasztja a régi fekete munkáskörnyéket és a virágzó, előkelőbb fehér városrészt. A férfiak lemezboltját a bezárás fenyegeti, a bábákat pedig egy problémás szülés miatt támadják. Hogyan keveredik ki a válságos helyzetből a két házaspár? A Telegraph Avenue popkulturális elemekkel átszőtt, izgalmas regény. A Kavalier és Clay bámulatos kalandjai és a Fenegyerekek szerzője ezúttal a kungfu, az 1970-es évekbeli fekete filmek, a jazz és a soul világából merített.
Don Bentley, Tom Clancy: Küldetés újratöltve
Tom Clancy, a katonai-politikai thriller mesterének hőse ezúttal a Közel-Kelet nehezen kiismerhető világával találja szembe magát. Ifjabb Jack Ryan baráti szívességként elvállalja, hogy mentora, Ding Chavez helyett elutazik Tel-Avivba, és elvégez egy olyan feladatot, amely a Campus bármelyik harcedzett műveleti tisztje számára gyerekjáték. A napsütéses városnézésből és a laza időtöltésből azonban nem lesz semmi. Jack észreveszi, hogy a nagyvárosi nyüzsgésben egy kisfiú elejtette a játékát. Felveszi Amerika Kapitányt, és visszaadja a különös kisgyereknek. Ekkor azonban váratlanul feltűnik egy férfi, késsel a kezében. Jack gondolkodás nélkül felveszi a harcot az ismeretlennel, ám ettől a perctől szakképzett gyilkosok célpontjává válik, de lelkiismerete nem engedi, hogy meghátráljon. Műveleti tapasztalatai, kitartása, ügyessége és kreativitása révén felgöngyölíti a titokzatos ügyet, miközben egyik kockázatos kalandból sodródik a másikba, és minden erejére szüksége van, hogy túlélje a megpróbáltatásokat. A sokszálú, pergő cselekményű regényben izraeli, libanoni, szíriai, iráni helyszínekkel és szereplőkkel ismerkedhetünk meg, és a Közel-Kelet különleges mikroklímáját a Clancy-könyvek hagyományai szerint rejtélyes politikai összefüggések és a legmodernebb haditechnikai kuriózumok színesítik.
Bret Easton Ellis: Nullánál is kevesebb
Bret Easton Ellis, a kortárs amerikai próza egyik legjelentősebb szerzője mindössze huszonegy éves volt, amikor 1985-ben megjelent első könyve, a Nullánál is kevesebb. A regény szinte azonnal kultikussá vált, 1987-ben filmet is forgattak belőle. Szereplői dúsgazdag Los Angeles-i családok gyerekei, akik gond- és céltalanul tengődnek hedonizmus és nihilizmus határvidékén - unatkozó fiatalok, akiknek mindennapjai a semmitmondó fecsegés, az egymást érő bulik, a drogok és az érzelmek nélküli szex jegyében telnek. A Nullánál is kevesebb változatlanul aktuális bemutatása az érzelmi kiüresedés kollektív drámájának - és már felsejlenek benne mindazon (ön)pusztító indulatok, melyeket a szerző későbbi remekművében, az Amerikai psychóban enged majd igazán szabadjára.