Mobilos városi kalandjáték készült Kondor Vilmos Bűnös Budapest sorozatához

Mobilos városi kalandjáték készült Kondor Vilmos Bűnös Budapest sorozatához

Elkészült Kondor Vilmos könyvsorozatának mobilos kalandjáték adaptációja, amelyben Gordon Zsigmond, a híres bűnügyi zsurnaliszta, egy hidegvérű gyilkos nyomába ered. Az Abbázia kávéházban történt háborzongató gyilkosság után Gordon érzi, hogy a mocskos ügy felderítésében olyanok segítségére van szüksége, akik gyorsan fejtik meg a rejtvényeket.

ro | 2022. november 07. |

A városi nyomozós játékot okostelefonról lehet indítani, a játékosok egyből a történet középpontjába lépnek. Gordon Zsigmond munkáját segítve a résztvevők egy szabadtéri kalandpályát járnak be, izgalmas rejtélyeket oldanak meg, a feladatok megoldása során pedig Budapest számos titkos pontját ismerik meg.

A könyv tehát most kalandjátékként is megelevenedik, és az olvasás élményén túl mindenki átélheti Kondor Vilmos regényeinek lenyűgöző világát. A játékosok így az örök élet titkát kutathatják a Nemzeti Múzeumban, kincseket kereshetnek a Várban, vagy akár egy merényletet hiúsíthatnak meg a Margitszigeten. Az Open Books és a Landventure összefogásából egy olyan olvasásnépszerűsítő játék született, amely a legsikeresebb magyar krimiíró karaktereit és helyszíneit ötvözi az okostelefonok kínálta virtuális valósággal és a valódi Budapesttel.

Kondor Vilmos
Második magyar köztársaság
Open Books, 2022, 578 oldal
-

Kondor Vilmos a Bűnös Budapest regényfolyammal egyszer már megújította a magyar krimiírást. Átütő szakmai és közönségsikert ért el, majd hasonló eredményeket produkált könyveivel a nemzetközi piacon is. Nem csupán több tucat külföldi kiadása jelent meg a könyveinek, de idén nyáron a rangos Cambridge Companion to Crime Fiction egyedüli magyar íróként válogatta be a legnagyszerűbb európai krimiírók közé. Idén ősszel jelent meg új könyve, a Második magyar köztársaság: ez egy olyan elképzelt Budapesten játszódik, ahol Kádár és ifj. Horthy Miklós együtt irányítják az országot, és a Beatles koncertet ad. Két nappal a könyv megjelenése után lecsapott rá egy filmproducer is, aki streaming platformra fejlesztett filmsorozatot tervez készíteni a regényből.

A városi kalandjátékról még több részlet ITT található.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Kondor Vilmos képregénye az 56-os Budapest utcáira vezet 

Az író nagyon szerette a képregényt, ami végül mégsem jelent meg.

...

Hallgasd meg Kondor Vilmos Budapest noir-ját!

Most ingyen le lehet tölteni a regényből készült hangoskönyvet. 

...

Kondor idegenbe szakadt hőse az igenekben keres menedéket

Olvass!
...

Petőfi mégsem halt meg Segesvárnál? – Milbacher Róbert a költő eltűnésének legendájáról

Mutatunk egy részletet Milbacher Róbert új kötetéből, amely Petőfi Sándor és Arany hősei nyomát kutatja.

...

Sárkányok, madarak és egy lázadó királylány a Hihetetlen teremtmények második részében: olvass bele!

Ki ne szeretne egy saját apró sárkányt vagy egy egész rajnyi beszélő madarat?

...

Mihez kezd több tucat adójogász egy uszodában? Olvasd el Gorondy-Novák Márton novelláját!

Részlet a Halandók című kötetből.

A hét könyve
Kritika
A szépséget kereste, de csak a sósavval leöntött anyja arca nézett vissza rá
„Végső elhallgatás volt Miklós ideálja” – így emlékezik Nádas Péter a 105 éve született Mészöly Miklósra

„Végső elhallgatás volt Miklós ideálja” – így emlékezik Nádas Péter a 105 éve született Mészöly Miklósra

Nádas Péter és Mészöly Miklós sok éven keresztül elválaszthatatlan barátok voltak. Így emlékezik vissza Nádas az egykori évekre. 

Hírek
...

Megfejtették, mi lehet a telefonfüggőség oka

...

Ha érdekel a Polgár Judit sakkozó életéről készült Netflix-dokumentumfilm, olvasd el ezt a két könyvet!

...

Megmentették a Pannonhalmi Könyvtárat a kenyérbogaraktól

...

Czakó Zsófia regénye szerbül is olvasható lesz

...

Most bejuthatsz a kincseket őrző könyvtárba, ami szinte mindig zárva tart

...

„A szentség egyszerűen szólva betegség” – Barnás Ferenc átvette a Mészöly-díjat