Kölcsönözz nagymamát, hogy könyvtárba mehess!

Kölcsönözz nagymamát, hogy könyvtárba mehess!

A tapolcai Wass Albert Könyvtár talpraesett és a közösség számára is előremutató megoldást talált ki, hogy a gyerekek akkor is könyvtárba tudjanak menni, ha a szüleik éppen nem érnek rá.

sa | 2021. május 07. |

A lezárások utáni nyitás egyik aktuális szabályozása azt írja elő, hogy moziba, színházba, értterembe vagy akár könyvtárba a 18 éven aluliak csak olyan felnőtt kísérővel mehetnek be, akinek van védettségi igazolványa.

Erre válaszul a tapolcai Wass Albert Könyvtár kedden felhívást tett közzé a Facebook-oldalán, miszerint gyakorlatilag elindítják a nagyikölcsönző szolgáltatásukat. Azaz hétköznap (keddtől péntekig) 14 és 18 óra között a kiskorú könyvtárlátogatókat a Tapolcai Nőklub védettségi igazolvánnyal rendelkező önkéntes nagyijai kísérik az intézménybe, számolt be az akcióról a 82nullanulla

A lapnak telefonon a könyvtár igazgatója, Dr. Décsey Sándor azt mesélte, hogy a nyitáskor azzal szembesültek, hogy több 18 év alatti tagjuk is érkezett, aki szeretett volna kölcsönözni vagy könyvet visszavinni, de mivel nem volt velük felnőtt, a jogszabály miatt nem mehettek be az épületbe. 

Ugyanez a jogszabály viszont nem írja elő, hogy a felnőtt kísérő csak hozzátartozó lehet, ezért az igazgató még aznap este felvette a kapcsolatot a Tapolcai Nőklubbal, hogy a segítségüket kérje. “Hétfő estére már meg is szerveztük az egész folyamatot.

A mai naptól a Nőklub védettségi igazolvánnyal rendelkező tagjai, akik jellemzően nyugdíjas hölgyek, kétóránkénti váltással vállalták, hogy a könyvtárhoz egyedül érkező fiatalkorúakat elkísérgetik az épületen belül.

Így pedig végre használhatják a gyerekek a számukra létrehozott gyerekkönyvtárat. Nagyon örülök, hogy egy ilyen nagy létszámú és jól működő civil szervezettel dolgozhatunk együtt” - Dr. Décsey Sándor.

(Kiemelt kép forrása: Pixabay)

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

A Diákvárosba kerülhet az Országos Széchényi Könyvtár új épülete is

Az Országos Széchényi Könyvtár (OSZK) új, 21. századi igényeknek megfelelő épületét is a Diákvárosban húzná fel Demeter Szilárd – írta a Népszava.

...

Henrik Ibsennek állít emléket ez a lélegzetelállító norvég könyvtár

Ibsen szülővárosában, a norvég Skienben új könyvtárat álmodtak meg, a lenyűgöző épülettel ráadásul a drámaíró előtt tisztelegnek.

...

„Minden könyvtár jó könyvtár, feltéve, hogy egyetlen Jane Austen kötet sincs benne” [zsebró]

Az elmúlt hetekben rengeteg szó esett a klasszikusokról, a női szerzők és irodalmi nőalakok helyzetéről. Megnéztük, mit tud ma mondani az egyik leghíresebb női író, Jane Austen.

...

Bartók Imre: őrület, élet, halál és sakk

...

Hogyan leszünk kritikus olvasók, ha már az iskolában megmondják, mi a jó és mi a rossz? Podcast Mohácsi Balázzsal

...

Spiró György: Hungária és Magyarország nem azonos

A hét könyve
Kritika
A magány egy város, ahol életre kelnek a falak – Murakami új kötetéről
Mi az a kriptomnézia, amivel Jónás Tamás a plágiumot magyarázza?

Mi az a kriptomnézia, amivel Jónás Tamás a plágiumot magyarázza?

És van-e még példa erre az irodalomban?

Az egyetlen valóságot mások szemében találjuk – Olvass bele Légrádi Gergely új novelláskötetébe!

Az egyetlen valóságot mások szemében találjuk – Olvass bele Légrádi Gergely új novelláskötetébe!

Légrádi Gergely új novelláskötete az emberi kapcsolatok vagy éppen az idő útvesztőiben kalauzol. Olvass bele!

Szerzőink

Szabolcsi Alexander
Szabolcsi Alexander

Mi az a kriptomnézia, amivel Jónás Tamás a plágiumot magyarázza?

chk
chk

Knáuszgárd vagy Kneüszgór? Így ejtsd ki helyesen a skandináv írók nevét!

Gyerekirodalom
...

Egy mese véget ér, Vilkó hazatér: Olvass bele Berg Judit legújabb Lengemesék-kötetébe!

Hosszú az út Afrika szívéből Nádtengerbe. 

...

A hősnő, akit magáról mintázott az Anne, a Zöld Oromból írója – Olvass bele az Emily című regénybe!

Nincs is jobb alkalom a nyárnál Lucy Maud Montgomery regényeire.

...

Magyarul is megjelenik Izland legjobb gyerekkönyve

Gunnar Helgason Anya megkattant című könyve kellemes és szívmelengető történet egy anya-lánya kapcsolatról.

Hírek
...

Nem olvassák a kritikákat, szomorú lépésre szánta el magát az amerikai AP

...

Jöhet egy láncfűrészes sorozatgyilkos által ihletett parfüm?

...

Magyarul is megjelenik Patti Smith eddigi legszemélyesebb memoárja

...

Egy vakmerő harcos bukkan fel a Sárkányok háza 3. évadában

Olvass!
...

Az egyetlen valóságot mások szemében találjuk – Olvass bele Légrádi Gergely új novelláskötetébe!

Légrádi Gergely új novelláskötete az emberi kapcsolatok vagy éppen az idő útvesztőiben kalauzol. Olvass bele!

...

Ki gondolná egy kanadai ingatlanügynökről, hogy orosz kém?

Te képes lennél felismerni egy orosz alvóügynököt vagy a te eszeden is túljárna? Olvass bele!

...

A kamasz bloggert nem hagyja nyugodni rejtélyes padtársa titka – Olvass bele Alessandro Mari regényébe!

Kamaszokról szóló regény nem csak kamaszoknak.