Kéri Piroska emlékére díjat alapít a Szépírók Társasága

Kéri Piroska emlékére díjat alapított a Szépírók Társasága tegnapi közgyűlésén. Az idén elhunyt alelnök helyét egy évre Józsa Márta veszi át, és megalakult a társaság Női Érdekvédelmi Munkacsoportja, a NÉM – adta hírül a Szépírók Társasága elnöksége. 

 

Könyves Magazin | 2020. szeptember 15. |

A Szépírók Társasága 2020. szeptember 14-i közgyűlésén az idén elhunyt Kéri Piroska helyére Józsa Mártát választotta meg a társaság alelnökének, egyéves időtartamra. Józsa Márta 1962-ben született, író televíziós-, irodalmi és dokumentumfilm-szerkesztő, 2011-ben Déry Tibor-díjjal tüntették ki, a társaság számos rendezvényén működött és működik közre szerzőként, moderátorként, szervezőként. 

Az elnökség bejelentette, hogy Kéri Piroska emlékére díjat alapít, amit minden évben a Szépíró-díjjal és a Junior Szépíró-díjjal együtt adnak át, és elsősorban az irodalomszervezésben kiemelkedő tagok, illetve külsős szakemberek kaphatják meg. Az első Kéri Piroska-díjat idén ősszel adják át. 

A közgyűlés felhatalmazta az elnökséget a Női Érdekvédelmi Munkacsoport (NÉM) létrehozására. A munkacsoport célja a nők érdekvédelmének, esélyegyenlőségének segítése a Szépírók

Társaságán belül, valamint a teljes irodalmi életben. A NÉM vezetőjének Kiss Noémit választották meg, akit Hidas Judit és Tóth Kinga segít majd a munkájában. 

A Szépírók Társasága új tagjai: Antal Balázs, Barcsai László, Baróthy Zoltán, Csányi Erzsébet, Cselényi Béla, Földes Györgyi, Gáspár-Singer Anna, Kecskés Péter, Tomaso Kemény, Péterfy-Novák Éva, Vásári Melinda, Virág Zoltán és Zilahi Anna.

A közgyűlés zárógondolataként elhangzott, hogy a Szépírók a napi szakmai és kultúrpolitikai ügyek mellett kiemelten fontosnak tartja az olyan szolidaritási megmozdulásokat, mint az Utcáról Lakásba Egyesülettel közös jótékonysági árverés, kiállás a Színház- és Filmművészeti Egyetem polgárai mellett, vagy a Belarusz írók védelmében kiadott nyilatkozat.

 

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Európai uniós támogatást nyert a Szépírók Társasága

A Szépírók Társasága magyarországi társszervezőként benyújtott pályázata elnyerte az Európai Unió támogatását az Együttműködési projektek között a 2020-tól 2023-ig terjedő időszakra. A pénzből oktatást kiegészítő programokat szervezhetnek, pályázatokat írhatnak ki fiatal alkotóknak és nemzetközi fesztiválokon vehetnek részt. 

...

A Szépírók Társasága szerint nem megfelelő az írók megsegítésére kiírt pályázat

Nyilatkozatban tiltakozik a Szépírók Társasága a Petőfi Irodalmi Múzeum legújabb pályázata ellen, amely elvileg a kulturális szférát célzó gazdasági mentőcsomag része. Szerintük transzparens és hatékony támogatásra lenne szükség. 

...

Móricz-ösztöndíj: A Szépírók Társasága aggályosnak tartja a kiszivárogtatást

Egészen fura vita kezd kibontakozni a Móricz-ösztöndíj kapcsán, melynek középpontjában nem is maga a támogatás vagy annak odaítélése, hanem egy kiszivárogtatás áll.

Olvass!
...

Egy híres író, egy rejtélyes gyilkosság és némi történelem – Olvass bele Az ajtók háza című kötetbe!

A regény valós eseményeken alapul.

...

Lehet nyomasztó, ha kivételes nők a felmenőid? Olvass bele Cserháti Éva könyvébe!

Egy nagymama utolsó kívánságára unokája Angliában kezd új életet.

...

„Az élet még mindig szép, ha nem is tökéletes, de legalább élhető” – olvass bele Finy Petra novelláiba!

Ahogy a szerelemnek, úgy a szeretetnek is megvannak a saját démonai az életben. 

Kiemeltek
...

Ez az oka, hogy sok magyar írót soha nem jelöltek irodalmi Nobel-díjra

Jelöltek már nem létező szerzőt nem létező művét is.

...

„Nem lehet róla múlt időben beszélni” – így búcsúznak Tarr Bélától

Így emlékeznek Tarr Bélára a közösségi médiában.

...

Fel lehet oldani a generációk óta hurcolt sérelmeket? – a szlovák Slavka Liptáková családregényéről

Erre keres választ ez a szlovák regény.