Hírek

Elhuny Lucinda Riley, A hét nővér-sorozat szerzője

Méltósággal viselt hosszú betegség után június 11-én, pénteken elhunyt Lucinda Riley, írja a Líra sajtóközleménye. A több díjjal is kitüntetett szerzőt leginkább A hét nővér-sorozatáról ismerik az olvasók, de regényeit világszerte harminchét nyelvre fordították le, és több mint harmincmillió példányban keltek el. Sikereit jól mutatja, hogy összesen 85 alkalommal, 25 országban szerepelt a bestsellerlisták élén.

sa | 2021. június 14. |

A Sunday Times és a New York Times bestsellerszerzője Írországban született, karrierje kezdetén színésznőként több mozi- és tévéfilmben, illetve színpadi darabban szerepelt, majd huszonnégy évesen megírta első regényét. A könyvei azóta is rendre az éves eladási listák élén szerepelnek a világ számos országában, köztük Hollandiában, a Dél-afrikai Köztársaságban, Új-Zélandon, Svédországban, Norvégiában és Németországban. Hollandiában ráadásul minden rekordot megdöntött: a művei közül nyolc is a tízes bestsellerlistán szerepelt hetekig, és a regényei összesen hárommillió példányban keltek el mindössze két év alatt. Németországban, a világ második legnagyobb könyvpiacán, A hét nővér-sorozat kötetei a hat legtöbb példányban vásárolt e-könyvek voltak 2020-ban.

A hét nővér-sorozat saját műfajt teremtett

Az írónő Hét nővér-sorozata – amelynek alapötletét a Plejádok mitológiai története inspirálta – örökbefogadott lánytestvérek rendkívüli sorsát tárja az olvasók elé. A sorozat az egész világon ismert jelenséggé nőtte ki magát, és saját műfajt teremtett. Az eddig megjelent kötetei a könyves sikerlisták élén szerepelnek, és több mint tizenötmillió példányban keltek el. A regényfolyam megfilmesítésén pedig egy ismert produkciós cég dolgozik. 

Nem csak az olvasók, a szakma is elismerte munkásságát

A sikereit az eladott példányok száma éppúgy jól mutatja, mint az, hogy számos díjra jelölték, úgymint az olasz Bancarella-díjra, a német The Lovely Books díjra, illetve Az Év Romantikus Regénye díjra. 2020-ban Hollandaniában Platinum díjjal jutalmazták, amiért egyetlen regényéből egy év alatt több mint 300 000 példány kelt el – ezt a kitüntetést legutóbb J. K. Rowling nyerte el a Harry Potterért. Élete legbüszkébb pillanata volt, amikor huszonhét évnyi publikálás után, 2019 őszén a Pillangószoba elsőként felkerült a Sunday Times bestsellerlistájának az első helyére.

Betegsége ellenére sem hagyta abba az írást

Lucinda Riley betegsége négy éve alatt öt regényt írt, és sorozatának utolsó, befejező kötetén dolgozott éppen. Családja az írónő saját szavaival búcsúzott tőle: „Örülök, hogy az utazás fájdalmain és örömein keresztül megtanultam a legfontosabb leckét, amit az élet adhat: A pillanat minden, amink van.”

A General Press Könyvkiadó, a Líra Csoport tagja 2013 óta gondozza Lucinda Riley könyveit. Az első magyarul megjelent könyve a Fény az ablak mögött volt, A hét nővér-sorozat első kötete 2016-ban jelent meg, az írónő és sorozata népszerűsége pedig azóta is töretlen Magyarországon.

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Jordán Ferenc: Az ember találmánya a szaporodáshoz való jog - Olvass bele a biológus könyvébe!

Litkai Gergely a Bookline Zöld podcastjének következő adásában Jordán Ferenc hálózatkutatóbiológussal beszélget Az ember vége a természet esélye című könyvéről. Olvass bele a kötetbe!

...
Zöld

Túlélés vagy tanulás? John Holt könyve az iskolai kudarcok meglepő okait mutatja be – Olvass bele!

Miért jelent kudarcélményt sok gyerek számára az iskola? Mi az oka, hogy rengeteg gyerek unatkozik, feszeng, retteg az órákon, és alig tanul valamit? Mi történik valójában az osz­tályteremben? Hogy lesz az egyik gyerekből „jó”, a másikból pedig „rossz tanuló”? Olvass bele John Holt könyvébe!

...
Zöld

UFO-invázió nem lesz, de arrogáns azt gondolni, hogy egyedül vagyunk – Podcast Rab Árpád jövőkutatóval

Litkai Gergely a Bookline Zöld új podcastjében Rab Árpád jövőkutatóval beszélget Jane McGonigal Elképzelhető című könyvéről. 

Hírek
...
Hírek

Hogyan lesz egy repülőből iskolai könyvtár?

...
Beleolvasó

Így találkozott a könyvkereskedők királya Janus Pannoniusszal Firenzében – Olvass bele Ross King új könyvébe!

...
Hírek

Kukorelly Endre két új könyvét is bemutatja a Tavaszi Margón

...
Alkotótárs

Puskás Panni: Nekem az, hogy írhatok, hatalmas flow-élmény [Alkotótárs]

...
Zöld

3 pszichológiai könyv, ha szeretnéd jobban érteni a gyerekedet

...
Beleolvasó

Mi köze az óvónők megőrülésének a házasságon kívüli gyermekekhez? Olvass bele Szécsi Noémi új könyvébe!

...
Alkotótárs

Böszörményi Márton: Szimbolikusan leszámoltam az eddigi témáimmal, vízióimmal [Alkotótárs]

...
Podcast

Buksó, Nem rossz könyvek, Ezt senki nem mondta – podcastok élőben a Tavaszi Margón

...
Alkotótárs

Ferencz Mónika: Amikor írtam, folyamatosan egy másik tudatállapotban voltam [Alkotótárs]

SZÓRAKOZÁS
...
Szórakozás

5 könyvből készült film és sorozat, amit májusban nézhetsz a Netflixen

Visszatér egy igazi Netflix-kedvenc, a Bridgerton, de Jeff Bridgest is új sorozatban láthatjuk.

...
Szórakozás

Viszály: kinek fáj jobban az árulás, Capoténak vagy a Hattyúknak?

Fényűzés, intrika, hűtlenség, egy megtörtént botrány, sztárszínészek –  a Viszály: Capote és a Hattyúk című sorozatban minden adott a sikerhez. Megnéztük.

...
Szórakozás

Ezeket az új adaptációkat nézd májusban a Disney+-on!

A Disney+ április végi és májusi premierjei között négy könyvadaptációt is találsz. 

...
Podcast

Ezt senki nem mondta: Hallgasd meg a podcast első évadának összes epizódját!

Az Ezt senki nem mondta! című podcastban ismert emberek mesélnek szülővé válásuk örömeiről és nehézségeiről, valamint a gyerekvállalás és az alkotás, önmegvalósítás kapcsolatáról. Most egy helyen megtalálod az összes adást.

Szerzőink

...
Valuska László

Stephen King 50 éve beleélte magát a menstruáló kamaszlány bosszújába

...
Bánhidi Lilla

Bánhidi Lilla: Egy kávé belefér

...
Kiss Imola

Kovács Dominik és Viktor: A falusi szereplőkhöz nem akartunk a kívülállók fölényével viszonyulni

Még több olvasnivaló
...
Nagy

Bánhidi Lilla: Egy kávé belefér

„A Kerepesi út szélén várakozott. Rázta a hideg. Az aszfalt nedves volt, nemrég eshetett.” Bánhidi Lilla A töltőm ott maradt címmel ír tárcasorozatot a Könyvesen. Ez a harmadik rész.

...
Nagy

Kovács Dominik és Viktor: A falusi szereplőkhöz nem akartunk a kívülállók fölényével viszonyulni

A Kovács ikrekkel beszélgettünk Lesz majd minden című regényükről: ambíciókról és azok határairól, falusiakról és előítéletekről, de ihlető anekdotákról és nyelvről is. Interjú.

...
Nagy

Pritz Péter: Charles Bukowski egy empatikus punk

Charles Bukowski fordítójával, Pritz Péterrel készítettünk interjút a legújabb magyar nyelvű kötet megjelenése kapcsán, és annak eredtünk a nyomába, mit tudott az író a vesztesekről, a kitartó munkáról és az erőszakról.

A hét könyve
Kritika
Jesmyn Ward rabszolgalányról szóló története a test nyelvén mesél pokoljárásról és felemelkedésről
...
Podcast

Stephen King 50 éve beleélte magát a menstruáló kamaszlány bosszújába

Stephen King az elmúlt ötven év egyik legmeghatározóbb írója, popkulturális alakja. Első regénye, a Carrie véres, de érzékeny történet egy kamaszlányról. Hallgasd meg podcastunkat, amiben kitárgyaljuk a pályaindító könyvet!