Dave Grohl az eladási listákat ostromolja

Dave Grohl az eladási listákat ostromolja

Október elején jelent meg angolul a Foo Fighters frontemberének memoárja (The Storyteller: Tales of Life and Music). Dave Grohl könyve azóta már az első lett a New York Times eladási listáján.

ro | 2021. október 26. |

Dave Grohl a kötet fülszövegében leírja, hogy évek óta dédelgette a könyv ötletét, és kapott is pár megkérdőjelezhető ajánlatot („Csak adsz egy négyórás interjút, találunk valakit, aki megírja, rátesszük a képed a borítóra, és kész!”), de ő úgy döntött, hogy inkább saját maga írja meg a történetét. Grohl igyekezett megnyugtatni a rajongókat, hogy mindez persze nem jelenti azt, hogy feladná a zenélést, de az írás lehetőséget adott számára arra, hogy kicsit megvilágítsa, milyen volt Springfieldben felnőtt kölyökként a saját őrült álmait követni. A kötet mesél a Nirvanában töltött időszakról, és persze a Foo Fightersről, de Dave Grohl sztorizik Iggy Popról, Paul McCartneyról és Tom Pettyről is.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Foo Fighters (@foofighters) által megosztott bejegyzés

A kötet már most első a New York Times eladási listáján, amiről Grohl a következőt írta: „A legvadabb álmaimban sem gondoltam volna, hogy egy nap listavezető bestseller-szerző lesz belőlem, de ez egyike azoknak a vad álmoknak, amelyeket azóta követtem, hogy a kezembe vettem egy gitárt”. Arra a kérdésre, hogy akadt-e olyan sztori, amit a kiadó kérésére mégis ki kellett hagynia a könyvből, Grohl elismerte, hogy volt néhány momentum, amelyekről a kiadója azt gondolta, sértő lehet másokra nézve, de viccesen hozzátette, hogy azokat majd megírja a következő könyvében.

Grohl családjától amúgy nem áll távol az írás: az anyja kreatív írást tanított, az apja pedig republikánus beszédíró volt Washingtonban. A zenész mindkettőjüket zseniális írónak tartja, és nagy örömet jelentett neki, amikor a kész könyvet az anyja kezébe adhatta. Különösen azért, mert Grohl annak idején kimaradt a középiskolából, ami ráadásul ugyanaz a suli volt, ahol az anyja is tanított.

Forrás: RadioX

Hírlevél feliratkozás

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Patti Smith Pilinszkyt és Adyt szavalt Budapesten

Szerda este Budapesten, a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben adott koncertet Patti Smith, aki magyar verseket is szavalt.

...

Csempéssz egy kis életörömöt a napjaidba James Baldwin kedvenc zenéivel!

A kurátor Ikechúkwú Onyewuenyi 32 órás lejátszási listát állított össze a Spotify-on Baldwin lemezgyűjteményéből.

...

Mi is jellemezhetné jobban a tizenéveseket, mint a Rómeó és Júlia?

Olvass bele a Tilos az Á Könyvek Regényes Shakespeare sorozatának első kötetetébe, ami a Rómeó és Júlia és a Makrancos Kata történetét meséli el.

Olvass!
...

Paolo Cognetti most a völgy szépségéről és kegyetlenségéről mesél – olvass bele! 

Két testvér, két kutya és két fa: köréjük épül Paolo Cognetti új könyve, a Lent a völgyben. 

...

„Nem kétséges, hogy a romlás az erősebb” – olvass bele Takács Zsuzsa új verseskötetébe!

Takács Zsuzsa új kötetében ezúttal a gyász is hangsúlyos szerepet tölt be. Mutatunk egy részletet.

...

Hogy kerül egy magyar kamaszlányhoz a Titanic egyik doboza? – Olvass bele Pifkó Célia regényébe!

Mi köze Esztergomnak a Titanic utasaihoz?

Hírek
...

Az Amazon elkaszálta, a rajongók harcba szálltak Az Idő Kereke fantasy-sorozatért

...

Így lett Nadal egy mallorcai kisfiúból a teniszpályák királya

...

Itt a premierdátum: folytatják Az ördög Pradát visel filmet

...

Felnövéstörténet a propaganda világában: jön Gárdos Péter új könyve

...

Melania Trump elindította a könyvkiadás jövőjét?

...

Videó: Stephen King új könyvéből olvas fel

Kiemeltek
...

Magyar színésznő játssza Jane Austent a BBC nagyszabású dokumentumsorozatában

Zsigmond Emőke bújik Jane Austen szerepébe a BBC produkciójában!

...

Utálod a Harry Pottert? Nem vagy egyedül! – Könyvek, amiket mindenki szeret, csak te nem

Nem vagy egyedül, ha nem jön át egy-egy felkapott kötet. Megkérdeztük olvasóinkat, melyek azok a könyvek, amikért mindenki rajong, csak ők nem.

...

Halász Rita a pályakezdésről: Nem baj, ha nem történik meg túl korán

A Mastercard – Alkotótárs ösztöndíj egyik zsűrije, Halász Rita mesél késői, de annál sikeresebb pályakezdéséről.