Sorozatot készít a Netflix A Háromtest-problémából

Sorozatot készít a Netflix A Háromtest-problémából

A Trónok harca alkotói fognak sorozatot készíteni Cixin Liu A Háromtest-probléma című könyvéből. A tudományos-fantasztikus történet az első ázsiai, és első fordításban megjelent műként nyerte el a sci-fi legrangosabb elismerésének számító Hugo-díjat regény kategóriában 2015-ben. Az adaptációja a Netflixen fog futni.

Könyves Magazin | 2020. szeptember 02. |

A projektben résztvevő két legnagyobb név egyértelműen David Benioff és D.B. Weiss lesz, de a producerek közt ott lesz Rian Johnson is (Star Wars: Az utolsó Jedik), valamint Ram Bergman és Alexander Woo. A munkálatokban emellett része lesz Ken Liunak is, aki az angol fordítás felelőse volt, és tanácsadóként maga a szerző, Cixin Liu is közreműködik majd, annak érdekében, hogy a feldolgozás biztosan hű maradjon a könyv szelleméhez. Az író azt nyilatkozta, megtiszteltetésnek érzi, hogy az egyedülálló tudományos-fantasztikus koncepciója most az egész világot bejárhatja és izgatottan várja, hogy a meglévő, valamint az új rajongók felfedezzék maguknak a történetet.

A kínai sci-fi szerzők mindenbe beavatkozó államapparátust látnak a jövőjükben - Könyves magazin

Kínában nem csupán a gazdaság és tudományok vannak mai napig is rohamos fejlődésben, de az országból származó tudományos fantasztikus művek is egyre inkább bizonyítják létjogosultságukat a határokon kívül. Cixin Liu A Háromtest-probléma című könyve első ázsiai, és első fordításban megjelent műként nyerte el a sci-fi legrangosabb elismerésének számító Hugo-díjat regény kategóriában 2015-ben.

Az alkotók azt mondták az adaptációról, hogy Cixin Liu trilógiája az egyik legambiciózusabb sci-fi sorozat, amit valaha olvastak. Már nagyon várják, hogy a következő időszakot a történet világában töltsék el, és hogy megismertessék a közönséggel szerte a világon.

A könyvnek egyébként olyan rajongói vannak, mint Obama. Amikor arról beszélt, hogy milyen könyveket olvasott az elnöksége alatt, többek közt ezt is megemlítette. Miközben ezt olvasta, a Kongresszussal való napi küzdelmei egészen jelentéktelennek tűntek, hiszen nem tartalmaztak egyetlen bolygót elfoglalni kívánó földönkívülit sem.

A Háromtest-problámát a Könyves Magazinon legutóbb Gyurkó Szilvi ajánlotta az olvasók figyelmébe. Ezt írta: "Egyrészt ez a könyv az utóbbi évek legizgalmasabb és legokosabb sci-fi története, másrészt a három kötet több mint kétezer oldal, szóval elég jól be tudja szippantani és el tudja varázsolni azt a fiatalt, aki majd’ belehal abba, hogy nem közlekedhet szabadon. A könyv ráadásul tele van fizikai, csillagászati és szociológiai gondolatkísérletekkel (akár tanulásnak is felfogható az olvasása). Mivel sci-fi, senkit nem fog meglepni, hogy a történet a jövőben játszódik, és vannak benne földönkívüliek. Itt azonban nagyjából vége is a kiszámíthatóságnak. A könyv tele van izgalmas fordulatokkal, előre nem látható eseményekkel (amikről tényleg egy szót sem lehet elárulni)."

Forrás: Tor.com

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Mitől lesz kínai a kínai science fiction?

...

A kínai sci-fi szerzők mindenbe beavatkozó államapparátust látnak a jövőjükben

...

Ken Liu: Olyan világban élünk, ahol a Google-t tartják az igazság alapkövének

A nemzetközi sci-fi szcéna új sztárjával identitáskeresésről, a technológia fejlődésének társadalmi hatásairól és a Google mindenhatóságáról beszélgettünk.

Olvass!
...

„Ez az a kapu, amelyen keresztül a Napisten belép a világba” – Ken Follett elárulja a Stonehenge titkait

Olvass bele a Stonehenge - Az idő katedrálisa című regényébe!

...

Falcsik Mari rockdalok ihletésére írt történeteket – Olvass bele a My rocks című könyvbe!

Minden történet közben szól egy rockdal.

...

Egy elhunyt anya nyomában Skóciában – Olvass bele Győri Katalin ifjúsági regényébe!

Ez a könyv nem (csak) lányregény.

Gyerekirodalom
...

A varázsvilágban nincs szükség mobiltelefonra: Olvass bele M. Kácsor Zoltán új könyvébe!

Az ötezer éves átok három kamaszról szól, akik egy másik világba kerülnek.

...

Egy mese véget ér, Vilkó hazatér: Olvass bele Berg Judit legújabb Lengemesék-kötetébe!

Hosszú az út Afrika szívéből Nádtengerbe. 

...

A hősnő, akit magáról mintázott az Anne, a Zöld Oromból írója – Olvass bele az Emily című regénybe!

Nincs is jobb alkalom a nyárnál Lucy Maud Montgomery regényeire.

Kiemeltek
...

„Világosan a színházat láttad, a családot nem. Jó vezető voltál, és rossz apa” – részlet Babarczy Eszter kötetéből

Mit jelent végignézni egy olyan apa halálát, aki sose tudott szeretni? 

...

Purosz Leonidasz: Közelebb kerülni a transzgenerációs örökségemhez – a görögségemhez

Purosz Leonidasz új kötettervében a görög gyökereihez nyúl vissza.

...

Hiába menekülsz otthonról, utolér a szégyen – Didier Eribon könyvéről

Nem a szüleid határozzák meg a jövődet, hanem a társadalmi lehetőségeid. A Visszatérés Reimsbe egy őszinte és fájdalmas szembenézés az osztályváltás nehézségeivel.