Bödőcs visszatért és Nemdigitális Szigetet alapított

Bödőcs visszatért és Nemdigitális Szigetet alapított

Bödőcs Tibor stílusosan jelentette be, hogy véget ért az alkotói szabadsága. 

sza | 2025. szeptember 12. |

Bödőcs Tibor visszatér az alkotói szabadságáról, már az év végén újra láthatjuk fellépni. A humorista tavaly december végén jelentette be, hogy előre nem látható időre alkotói szabadságra vonul, hosszú hónapokig nem is lépett fel. Vajon egy új könyvön is dolgozott ez idő alatt?

Bödőcs Tibor
Prímszámok hóesésben
Helikon, 2023, 178 oldal.

Bődöcs stand-up fellépőként kezdte a karrierjét a 2000-es évek közepén. Az első könyve 2017-ben jelent meg Addig se iszik címen, ami hatalmas siker lett, sőt a Libri irodalmi közönségdíjat is elnyerte az azt követő évben, ekkor interjút is készítettünk vele. De azután sem vett tétlenkedett: 2019-ben megírta a Meg se kínáltak című regényt, amit aztán később a Mulat a manézs és a Prímszámok hóesésben című kötetek követtek. Nemrég a filmkészítésbe is belevágott.

Nemdigitális Bödőcs Tibor Sziget

„Én, Bödőcs Tibor, a mai napon megalapítom a Nemdigitális Bödőcs Tibor Szigetet (N. B. T. SZ.). Szigetem független, ironikus és kritikus lesz, egy hely, ahol zavartalanul elmondhatom a véleményemet. A véleményemet mindenki meghallgathatja a saját szigetén, senkinek sem kell vele egyetértenie. Véleményem kialakításában minden és mindenki befolyásol majd. Befolyásolni fog a múltam, a jelenem, a családom, a barátaim, a rosszakaróim, könyvek, cikkek, zenék, filmek, plakátok, járókelők, a rozsdás falevelek, a kátyúk, a Hold mozgása, az éj csillagainak ragyogása, haláltudatom, élni akarásom és a Wikipédia, meg amit még megiszok” – jelentette be visszatérését szellemes, politikai áthallásokkal átitatott posztjában.

Egyértelmű, hogy az elmúlt hónapok esetében nem is annyira a pihenésről szóltak, hanem az alapanyagban tobzódó magyar politika szemlézésében. Várhatóan az év végi fellépései is ezeket a témákat dolgozzák majd fel.

Új könyvről egyelőre nincs hír, de a szabadság bejelentésekor arról posztolt, hogy még talán ír is valamit. Így könnyen lehet, hogy a következő hónapokban valami ehhez hasonlót is láthatunk tőle.

Fotó: Valuska Gábor

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

„Hagyjatok már békében megdögleni!” – Bödőcs Tibor kisfilmjén nem nevetünk

Még kínunkban sem nagyon nevetünk Bödőcs Tibor új rövidfilmjén.

...

Bödőcs szipogó kérvényezője sosem nyúlt le uniós forrásokat

Örkényi groteszket és gogoli abszurdot idéző videó készült Bödőcs Tibor Magántüsszentés című írása alapján.

...

Ilyen, amikor Bödőcsnél bazilikát kap a megrendelő nyári konyha helyett

Gróf Balázs készített animációt Bödőcs Tibor legújabb könyvének egyik jelenetéből, Mucsi Zoltán és Scherer Péter közreműködésével.

2025 november 15.
Budapest Music Center
Mátyás utca 8.

Első alkalommal rendezi meg nonfiction könyvfesztiválját, a Futurothecát a Könyves Magazin. 2025. november 15-én a Budapest Music Centerben fellép a brit szám- és nyelvzseni Daniel Tammet, az időtudatos norvég geológus, Reidar Müller, a dán klímapszichológus, Solveig Roepstorff és a spanyol sztár agysebész, Jesús Martín-Fernández, Orvos-Tóth Noémi és Meskó Bertalan. Az olvasás segít megérteni összetettebb kérdéseket, problémákat vagy folyamatokat, amelyek a jövőnket alakítják. A Futurotheca – A jövő könyvtára olyan témákat, szerzőket és könyveket emel a fesztivál középpontjába, amelyek megismerésével olvasóként alakíthatjuk a jövőnket.

Program

Támogatók
Hírek
...

Spiró György és Saly Noémi is Budapest díszpolgára lett

...

Boldog születésnapot, Budapest! 4 izgalmas könyvet ajánlunk

...

Autista kislány meséli el a náci kollaboráns Asperger történetét egy új regényben

...

Migráció és nemi identitás: Friedenthal Zoltán újabb Margó Könyvekből olvas fel!

...

A zuhogó esőnek is köszönhetjük, hogy Micimackó megszületett

...

Stephen King egyik kedvenc regényét viszi filmre a Netflix

A hét könyve
Kritika
A Huckleberry Finn kalandjait újragondoló Pulitzer-díjas bosszúregényben a tudás a legnagyobb veszély
Csepelyi Adrienn: Csorbul az önbizalmunk, ha szégyenérzet kapcsolódik a tájszólásunkhoz

Csepelyi Adrienn: Csorbul az önbizalmunk, ha szégyenérzet kapcsolódik a tájszólásunkhoz

„Ez a kötet visszaad valamit azoknak is, akiknek már nincs nagymamájuk, aki magyarázhatna” – interjú Csepelyi Adriennel.

SZÓRAKOZÁS
...

Nézd meg az Üvöltő szelek előzetesében a fejőlánynak öltözött Margot Robbie-t!

Emerald Fennell Üvöltő szelek-feldolgozása már a forgatás alatt nagy port kavart.

...

Felrobbant a színház, amikor Draco Malfoy megjelent a Harry Potter-darabban

Amikor egy színdarabban megjelenik az eredeti szereplő!

...

Tudsz annyira mérges lenni, hogy megváltoztasd a világot? Stephen King szerint igen!

Stephen King hősei eddig gyalogoltak, most már futnak! Új adaptáció!