A szépség átok? Jön Biró Kincső izgalmas bemutatkozó regénye!

A szépség átok? Jön Biró Kincső izgalmas bemutatkozó regénye!

Áldás vagy átok, ha mindenki olyannak lát, amilyennek szeretne? Biró Kincső regénye a szépségkultusz, a párkapcsolati játszmák és a mentális zavarok témáit is érinti.

bzs | 2025. augusztus 13. |

A női test nem metafora, hanem csatatér, a szépség pedig átok, mely az abúzushoz visz - állítja a könyv. Biró Kincső első regénye nyers, őszinte és provokatív utazás két fiatal, Leila és Olivér kapcsolatának feszültségekkel teli világába. A Medúzalány a Magnólia gondozásában jelenik meg szeptember 4-én.

Biró Kincső
Medúzalány
Magnólia, 2025, 304 oldal

Ki vagy, ha senki sem látja a valódi arcodat?

Leila a legszebb nő a világon, ugyanis aki rápillant, a számára ideális nőként látja őt, igazi arcát pedig senki nem ismeri. Adottságát inkább hátrányként éli meg, az embereket csupán a külseje érdekli. Nehezen illeszkedik be a közösségébe és gyakran éri zaklatás, attól tart, hogy senki sem fogja önmagáért szeretni. 

Olivér világa békés, üres, és sokszor színtelen. Így mindent fenekestül forgat fel az a fura, mániákus lány, akit titokban skiccelgetett egy kávézóban azon az augusztusi délutánon. A legkevésbé sem hiányzik neki, hogy bárki is felkavarja élete unalmas állóvizét, ám lassan minden erőfeszítése ellenére Leila megszállottja lesz.

A fiú rajzain a lány valódi arca szerepel. Vagyis létezik a világon valaki, aki a valódi külsejét találja a legszebbnek.

Olivér és Leila idővel feltárják egymás előtt sebeiket és titkaikat. Vajon ezek összekötik vagy elválasztják őket egymástól? Lehetséges felépíteni egy igazi párkapcsolatot traumáikra?

A szépségkultusz mögött

A történet egyszerre groteszk és érzéki, humoros és kegyetlen, pontos látlelet a 20-as éveikben bolyongó, önmagukat és a másikat kereső mai fiatal generációról. Leila mindennapjait szorongás, testképzavar és bizalmatlanság tölti ki; Olivér, a kívülálló festő pedig jobban érzi magát a papírlap mögé bújva, mint valódi emberi kapcsolatokban.

A regény beszél a szépségkultusz, a párkapcsolati játszmák és a mentális zavarok tabutémáiról, miközben a párbeszédek életszagúan gördítik előre a némi mágikus csavarral megbolondított cselekményt. A Medúzalány olyan tükröt tart olvasói elé, amelyben egyszerre látszik a vágy, a félelem, az illúzió és a kiábrándulás.

Segít érteni, mi zajlik a felszín alatt egy Instagram-mosoly mögött, és miért nem elég, ha csak kívülről szép egy történet.

Biró Kincső 2000-ben született, irodalom szakot végzett, jelenleg kommunikáció- és médiatudomány mesterképzésen tanul a Debreceni Egyetemen. Szabadidejében sellőket fest, csillogós ékszereket készít, emellett pedig sosem érzi elég feketének a haját. 

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

200 éve sokkal több női író volt, aztán jöttek a férfiak

Igen nagy változások történtek az angolszász irodalomban, és talán sose lesz ugyanolyan, mint az 1800-as években.

...

Beszédes, hogy mire fordítja a pénzjutalmat az egyik legrangosabb női irodalmi díj győztese

A társadalmi egyenlőségért harcoló szerző bizony a saját díjánál is a szíve szerint cselekszik. 

...

Gillian Anderson kedvenc könyvei erős, feminista női történetek

Gillian Anderson egy podcastben mesélt kedvenc könyveiről.

Olvass!
...

Forog a valóságshow, miközben darabokra hullik a világ – Olvass bele a fordulatos debütregénybe!

Te meddig bírnád egy bekamerázott palotában a sivatag közepén? 

...

Megérkezett Reese Witherspoon thrillere: Az orosz szupergazdagok világában mindent szabad?

Mutatunk egy izgalmas részletet a Búcsú nélkül eltűntél című thrillerből.

...

Ahol a novella regénnyé változik – Olvass bele Bodor Ádám 50 évnyi rövidprózáját összegyűjtő kötetébe!

Sokkal több titkot rejtenek ezek a novellák, mint elsőre gondolnád.

A hét könyve
Kritika
Mit árul el az életedről, ha munkába menet arról ábrándozol, hogy elüt egy busz?
Andrei Dósa: A megbocsátás képességét fejlesztenünk kell

Andrei Dósa: A megbocsátás képességét fejlesztenünk kell

A pályáját magyarul kezdő, de ma román nyelven alkotó szerzővel megértésről és egy Nádas-fordításról is beszélgettünk.

Hírek
...

Meglepő irányt vesz Az időutazó felesége folytatása – politikai disztópia készül

...

Miért villa? Bírálják Esterházy otthonának elnevezését

...

Megjelent Az ördög Pradát visel 2 előzetese – 20 év után így festenek a szereplők!

...

Krasznahorkai László álma, hogy a Barcelona labdaszedője legyen

...

„Az egyik legfontosabb olvasmány” – Zoltán Gábor regényét ajánlja egy svéd lap

...

A Booker-díjra jelölt Rachel Kushner új regényében Európát romba dönti az ideológia