AI-jal adna ki 8000 könyvet egy amerikai kiadó

AI-jal adna ki 8000 könyvet egy amerikai kiadó

Az AI egyre nagyobb teret kap a könyvkiadásban, most egy egész platformot szánnak neki, ahol az AI végez minden emberi feladatot. Olyan emberekre számítanak, akik gyorsan akarják kiadatni a könyveiket.

sza | 2024. november 26. |

A Spines nevű cég egy új könyvkiadási platformot szeretne szolgáltatni, ahol a kiadási folyamatokat AI segítségével végeznék, ezzel csökkentve a kiadás költségeit és időtartamát. Az első könyvük idén jelent meg, és csak szeptemberben 273 könyvet adtak ki. 2025-re 8000 könyvet terveznek.

„Vagy teljesen kiszorít minket az AI, vagy a saját előnyünkre fordítjuk”

A 2021-ben alapított amerikai cég nem magánkiadóként gondol magára, hanem egy kiadói felületre, ahol egy bizonyos alapdíjért a szerzők képesek a több hónapos, akár több éves kiadási folyamatot pár hétre csökkenteni. Az AI így helyettesítené a korrektorokat, lektorokat, szerkesztőket és grafikusokat, azaz képes lenne a beadott kéziratot egymaga kiadásra kész állapotba hozni.

Az AI könyvpiaci térnyerése nem újdonság, a Microsoft és a TikTok is elindította a saját kiadóját, utóbbiról részletesen írtunk is. „Három éve a könyvpiacot teljesen felrázta az AI térnyerése. Rájöttem, hogy két lehetőség van: vagy teljesen kiszorít minket az AI, vagy a saját előnyünkre fordítjuk” – mondta Yehuda Niv, a cég vezérigazgatója.

A hatékonyság érdekében

A Spines elsősorban gyorsaságra és hatékonyságra fókuszál. Niv szerint az, ami egy átlagos kiadónál több hónapot jelent, az náluk pár hetet, és a szerzők több árkategóriából választhatnak, hogy mennyire szeretnék bevonni az AI-t a folyamatba, de így is a legolcsóbb lehetőség 500 ezer forint, és a legdrágább, teljes körű szolgáltatás 2 millió forintot jelent.

„Nem az emberi kreativitást akarjuk lecserélni. Mi arra koncentrálunk, hogy az olyan emberek, akik a leghatékonyabb és legkorszerűbb módját keresik a kiadásnak, eljussanak a megírt kézirattól a kész, megjelent könyvig” – mondta Niv.

A platform szeptemberben 273 könyvet publikált, abból 33 darabot ugyanazon a napon. 2025-re pedig 8000 könyvet terveznek kiadni. A platform továbbá hangoskönyvet is tud készíteni, azzal hogy a szerző hangját imitálva az AI felolvassa az egész könyvet.

Több cikkünkben is foglalkoztunk az AI könyvpiaci megjelenésével, írtunk arról, hogy egy holland kiadó szintén AI-jal gyorsítaná meg a kiadást, és hogy egyre több szerző tiltakozik a használata ellen.

(The Bookseller)

Fotó: Pexels

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

100 ezer szerzőt károsíthatott meg a mesterséges intelligencia tanulás közben

A mesterséges intelligenciával foglalkozó Anthropicot három szerző perelte be a szerzői jogok megsértése miatt.

...

Paul McCartney mesterséges intelligenciával készítette az "utolsó Beatles-felvételt"

A technológiai segítségére azért volt szükség, hogy John Lennon hangját egy régi demófelvételről fel tudja használni egy szám befejezéséhez, írja a BBC nyomán az MTI. Könyvek hírek mellé.

...

Tóth Krisztina: A mesterséges intelligencia soha nem helyettesítheti az emberi alkotást

Bemutatták Tóth Krisztina új, Ahonnan látni az eget című kötetét. A novellák az elmúlt öt év lenyomatai, olyan aktualitásokra reflektálnak, mint hogy milyen helyzetben vannak a melegek, hogyan írnak majd az írók a jövőben, vagy elveheti-e a művészek munkáját a mesterséges intelligencia. 

Hírek
...

Meghalt Ferenc pápa, aki Dosztojevszkijt és A Gyűrűk Urát is szerette

...

Spiró Táncsics feleségéről írta új regényét, júniusban érkezik

...

„Uram, bocsáss meg!” – ezt írta Bram Stoker a Drakula megjelenése után

...

Képes egy növény kommunikálni? – Zoë Schlanger új könyvéből kiderül

...

A háború pokla nyomot hagyott Tolkienben

...

Pszichológiai könyvet olvasnál? 5 tipp, hogy jól válassz!

SZÓRAKOZÁS
...

Özvegye valósította meg Dargay Attila álmát – a Csongor és Tünde rajzfilm alkotóival beszélgettünk

Megérkezett a mozikba a Csongor és Tünde mesefilm: Dargay Attila özvegyével, Geszti Péterrel, Eke Angélával és Pálfi Zsolt rendezővel beszélgettünk. 

...

Hamupipőke mostohatestvérének lenni maga a horror

Hogy alakul a mese, ha van plasztikai sebészed?

...

10 dolog, amit csak az igazi könyvmolyok értenek

Számodra melyik ismerős?

Önmagunkba zárva élni nem azt jelenti, hogy magányosak vagyunk

Önmagunkba zárva élni nem azt jelenti, hogy magányosak vagyunk

A mai világban már nem arról beszélünk, hogy hogyan tudunk egymással kapcsolódni, hanem hogy egyáltalán tudunk-e. Szaniszló Judit A másik ember című kötete a hét könyve.

Szerzőink

Tasi Annabella
Tasi Annabella

Selyem Zsuzsa: Romániát mindenki Drakulával azonosítja – hadd maxoljuk ki orrvérzésig

Borbély Zsuzsa
Borbély Zsuzsa

Özvegye valósította meg Dargay Attila álmát – a Csongor és Tünde rajzfilm alkotóival beszélgettünk