A Trónok harca Szürke Féregje lesz az Interjú a vámpírral főszereplője

Júniusban mi is hírt adtunk róla, hogy az amerikai AMC nyolcrészes sorozat formájában berendelte az Interjú a vámpírral adaptációját. Most az is kiderült, hogy a Trónok harca Szürke Féregjeként ismert Jacob Anderson játssza majd a főszereplőt, Louis de Pointe du Lac-ot.

fk | 2021. augusztus 26. |

Anne Rice Interjú a vámpírral című regényét Neil Jordan 1994-es feldolgozása tette világhírűvé, amiben a főbb szerepeket Brad Pitt, Tom Cruise, Kirsten Dunst, Christian Slater és Antonio Banderas alakította. A vámpírtörténet most nyolcrészes sorozatként tér vissza a képernyőre. Korábban mi is írtunk róla, hogy Anne Rice történetének új feldolgozását az a Mark Johnson vezényli, aki a Breaking Bad és a Better Call Saul producere is volt, a sorozat alkotója és írója pedig Rolin Jones (a producerek között ott találjuk az író Anne Rice-t és fiát, Christopher Rice-t is).

Még júliusban kiderült az is, hogy az adaptáció fő rendezője Alan Taylor, aki az első két részt rendezi majd és executive producer is lesz. Most pedig felfedték a főszereplő személyét is, aki nem más, mint a Trónok harca Szürke Féregjeként ismert Jacob Anderson, ő alakíthatja majd Louis-t, aki egy interjúban meséli el életét és vámpírrá válásának történetét.

Tavaly az AMC egyébként Anne Rice 18 könyvének jogait szerezte meg, köztük van a Vámpírkrónikák és a Mayfair-boszorkányok sorozat is. Az Interjú a vámpírral premierjét a csatorna 2022-re ígéri.

Forrás: Variety

Hírlevél feliratkozás

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Érkezik az Interjú a vámpírral-sorozat

Jó hír a rajongóknak, hogy az Anne Rice univerzumát képernyőre adaptáló projekt élére azt a Mark Johnsont nevezte ki az AMC, aki a Breaking Bad és a Better Call Saul producere is volt, írja a Deadline. A Breaking Badet ugyanis a sorozattörténet egyik legjobbjaként tartják számon és a spinoffja is meglehetősen jó minőségű lett.

...

Anne Rice megvédte a koncentrációs táborban játszódó botrányos romantikus regényt

...

Anne Rice szerint a vámpírok az emberi lét metaforái

Kiemeltek
...

Margó-díj 2026: ezek a könyvek szállnak versenybe (3. rész)

Cikksorozatban mutatjuk be a Margó-díj pályázatára benyújtott könyveket. Harmadik rész.

...

Elmesélni azt, amire nincsenek szavak – Miért a világirodalom egyik legfontosabb könyve A Kedves?

Traumák, amiket nem hallgattak meg, és történetek, amiket a nyelv nem tud visszaadni.

...

Kovács Dominik – Kovács Viktor: Két út

Hogyan fordulhat rémálomba az idillinek tűnő családi élet? Kovács Dominik és Kovács Viktor tárcasorozatának hatodik része.

...

„Sokszor muszáj kordában tartani a szárnyalást” – Harag Anita író és Giliga Ilka díszlet- és jelmeztervező beszélgetése

...

„Kicsit gusztustalan, kicsit szürreális és nagyon vicces” – Harag Anita mesél olvasmányairól

...

Szabados Ági: Az olvasás a mentális egészségem záloga // TBR podcast

Polc

Amikor nem a vízhiány pusztít – így lett még aktuálisabb Tara Menon cunamiról szóló regénye

...

Érdemel megértést, aki megöli három fiát?

...

Most tényleg azt magyarázzam meg, miért nem kell sajnálni? – Fekete Ádám regényéről

...

Magány, szex, szorongás, avagy így éld túl a fiatal éveid – Adorjáni Panna első regényéről

...