A Japán Kandzsi Képességvizsgáló Alapítvány által évente megrendezett 28. szavazáson a nagyközönség szavazatai alapján hirdettek győztest, Oroszország ukrajnai inváziója és más nemzetközi konfliktusok közepette, melyekről a japán média is rendszeresen tudósít.
Az év kandzsiját a Kijomizu templom vezető buddhista papja, Mori Szeihan egy óriási kalligrafikus ecsettel, egy 1,5 méter magas és 1,3 méter széles japán merített papírra (vasi) írta fel.

És nem az energiaárak emelkedése miatt. A „gaslighting” (magyarul gázlángozás vagy gázláng-effektus) egy pszichológiai szakkifejezés és olyan viselkedést ír le, amelyben a manipuláló fél elvitatja a másik ember valóságészlelését és a maga érdekei szerint hajlítja a helyzeteket, meggyőzve partnerét arról, hogy a hiba az ő készülékében van. A kifejezés és ez a toxikus viselkedésforma régóta mérgezi társadalmunkat – akár az álhíreken és a propagandamédián keresztül – és kapcsolatainkat, de mint sok más szörnyűség, ez is idén került felszínre. Ezt erősíti az a tény, hogy a „gaslighting” szóra idén 1740 százalékkal többen kerestek a Merriam-Webster tájékoztatása szerint.
Tovább olvasokMiután a tavalyi tokiói nyári olimpián a japán csapat összesen 27 aranyérmet szerzett, a 2021-es év kandzsijának az aranyat, aranyérmet, valamint pénzt jelentő kin kandzsit választották.
(MTI)