Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
Babarczy Eszter: Ha a rák szó elhangzik, mindenki eldob mindent és rohanna segíteni
Babarczy Eszter saját betegségtapasztalatai alapján mutat rá arra a kontrasztra, ami aközött van, ahogy a társadalom a rákkal és ahogy egy mentális problémával küzdő személyt kezel.
Marie Aubert regényében a család minden tagja áldozat
A norvég író egy családi hosszú hétvége keretei közt tárja fel az önámítások finom hálózatát.
Malcolm Gladwell megírta első sikerkönyvének folytatását
Ha hihetünk a címnek, Malcolm Gladwell szerint bekövetkezett a fordulópont bosszúja.
Csányi Vilmos: Biológiailag meg lehetne hosszabbítani az életet, de nem biztos, hogy érdemes
Csányi Vilmos és Barát József Jövőpánik – Beszélgetések a lehetséges határairól című kötetében a jövő bizonytalanságairól beszélget tudományos igénnyel, így szóba kerül robotosítás, a közösségek átalakulása, szülőség és szerelem, de a biológiai határaink is.
A vidék szovjetizálása az egész magyar társadalmat megbetegítette
Miért vették célba a kommunisták a parasztságot? Hogyan vált a téesz termelési zsákutcává és a tudatos vidéksorvasztás eszközévé? Mi történt a földdel? Mit jelentett a háztáji, hogyan járult hozzá az önkizsigereléshez? És mik mindennek a mai napig ható fizikai és mentális következményei?
“Azt hiszem egyébként, Bukarestben lettem magyar” – Tamás Gáspár Miklós portréja
Tamás Gáspár Miklós filozófus, közíró megkérdőjelezhetetlen műveltségével és szellemi igényességével egyike volt korunk legradikálisabb és legszabadabb gondolkodóinak. Portrénkban az Arcanum segítségével válogattunk régi (és újabb) interjúiból, esszéiből, cikkeiből.
A szépirodalom olvasása szociálisabbá tesz és segíti a szociális érzékenyítést
Az utóbbi időben számos cikkel, tanulmánnyal találkozhatunk, amelyek az olvasás jótékony hatásait mutatják be. Ha eleget, és persze megfelelő irodalmat olvasunk, jobb vállalkozóvá, szülővé válhatunk, csökkenhet a stressz, boldogabbak lehetünk, sőt a szociális érzékenyítésben is sokat segít.
Rádai Zoltán: A tudomány szerepe a morális értékrend jövőjében
Helytelen embert ölni? Remélhetőleg a legtöbb ember számára a válasz „igen”. Vajon tartózkodnunk kell a tudományos gondolkodásmódtól, mikor értékrendről, erkölcsről beszélünk? Az ökológus könyvespolca Sam Harris The Moral Landscape című könyvével folytatódik.