Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre

Mitől lesz sikeres a regény? Schein Gábor szerint minden a jól megválasztott elbeszélőn múlik
Az igazán nagy művekben az elbeszélő tudata és nézőpontja ellentétes az olvasó tudásával és nézőpontjával.

Emlékérmet kapott Kertész Imre a Nobel díj 20. évfordulójára
Emlékérmet bocsátott ki Kertész Imre tiszteletére irodalmi Nobel-díja átvételének 20. évfordulója alkalmából a Magyar Nemzeti Bank.

Kertész és a pszichoanalízis: a szerző azt a stresszt életi át olvasójával, amit a poszttraumás káosz okoz
Hogyan olvasható Kertész Imre a traumakutatás és a pszichoanalízis szempontjából? Hogyan látja egy brazil pszichoterapeuta és egy magyar pszichoanalitikus Kertész életművét? Ezekre a kérdésekre keresték a választ a Kertész Imre Intézet rendezvényén, ahol Jose Alberto Cotta brazil pszichoanalitikus Kertészről szóló Számkivetett című filmjét is bemutatták.
Emléktáblát állítottak Kertész Imre feltételezett szülőházánál Józsefvárosban
Gyerekkorának helyszínén, a Tömő utca 56. kapujánál avattak emléktáblát Kertész Imrének, az első magyar irodalmi Nobel-díjasnak.
Ingyenes Kertész Imre-emléksétán lehet megismerni az író életének meghatározó helyszíneit
Sors és sodródás címmel Kertész Imre-emléksétát indított a Kertész Imre Intézet az irodalmi Nobel-díj odaítélésének és átvételének 20. évfordulója alkalmából.

Spiró: Mikor szabad ölni?
Új esszékötettel jelentkezik Spiró György. A Hamlethez kapcsolódó erős cím (Mikor szabad ölni?) szellemében az esszék empatikus és okos ajánlatok arról hogyan lehet szabadon gondolkodva élni.

Morcsányi Géza: A Sorstalanság "a szívre mért kiheverhetetlen csapás" [Kötelező: Sorstalanság]
A kötelező olvasmányok közös könyveink, amiket aligha tudunk elkerülni életünk során. A Kötelező podcast legújabb részében Kertész Imre Sorstalanságáról beszélgetünk Morcsányi Gézával.