Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
Borges Bábeli könyvtára megjósolta az internet sötét jövőjét?
A 83 évvel ezelőtt írt novella ma aktuálisabb lehet, mint valaha.
Vincenzo Latronico: Az unalom az egyik dolog, amit elloptak tőlünk
A tökéletesség szokatlan kisregény, reflektál az Instagramon megjelenő posztokra, és arra, vajon mi rejtőzik a tökéletes életet tükröző képeink mögött. Interjú.
És az megvan, amikor három techmilliárdos megtudja, hogy itt a világvége?
Fordulatos ökothriller és egy pofonnal felérő sci-fi arról, hogy amíg nem néztünk oda, a jövő megérkezett. Ez a hét könyve.
A Microsoft-vezér szerint bármi szabad préda, ami a netre felkerül
A Microsoft AI csoportjának vezetője sommás véleményt fogalmazott meg az internetes szerzői jogokról. Egy interjúban azt mondta, szerinte bármi, amit a felhasználók közzétesznek a weben, az bárki számára szabadon másolható és továbbgondolható.
Az internet egy random mémfolyammá redukálta az életünket
„Még élhet valódi életet az ember, még mindig csinálhat valódi dolgokat!” – mondogatja magának mantraként Patricia Lockwood rendhagyó regényének elbeszélője, aki – csakúgy, mint mindannyian – az internet foglya lett. Az Erről nem beszélünk az elvesztegetett időről, a testnélküliségről, a hírfolyamban töltött, mémekké redukálódott életről és egy újfajta zsarnokságról szól.
Az internet alternatív valóságában mi is könnyen eltűnhetünk
Patricia Lockwood életrajzi elemeket is tartalmazó regénye, az Erről nem beszélünk a valódi emberi kapcsolatokat és az élet kiszámíthatatlanságát állítja szembe az internet gondosan megkonstruált alternatív valóságával. Olvass bele!
Marc-Uwe Kling: A QualityLand a jelenről szól, csak sci-finek álcázza magát
Marc-Uwe Kling csavart néhányat a bevett sci-fi toposzokon a QualityLandben, továbbtekerte a most zajló folyamatokat, és felnagyította a számunkra még nem annyira evidens következményeket is. A stand-upos íróval a Facebookról, a mesterséges intelligencia jövőjéről és a világháló végéről beszélgettünk.