Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
Vincenzo Latronico: Az unalom az egyik dolog, amit elloptak tőlünk
A tökéletesség szokatlan kisregény, reflektál az Instagramon megjelenő posztokra, és arra, vajon mi rejtőzik a tökéletes életet tükröző képeink mögött. Interjú.
És az megvan, amikor három techmilliárdos megtudja, hogy itt a világvége?
Fordulatos ökothriller és egy pofonnal felérő sci-fi arról, hogy amíg nem néztünk oda, a jövő megérkezett. Ez a hét könyve.
A Microsoft-vezér szerint bármi szabad préda, ami a netre felkerül
A Microsoft AI csoportjának vezetője sommás véleményt fogalmazott meg az internetes szerzői jogokról. Egy interjúban azt mondta, szerinte bármi, amit a felhasználók közzétesznek a weben, az bárki számára szabadon másolható és továbbgondolható.
Az internet egy random mémfolyammá redukálta az életünket
„Még élhet valódi életet az ember, még mindig csinálhat valódi dolgokat!” – mondogatja magának mantraként Patricia Lockwood rendhagyó regényének elbeszélője, aki – csakúgy, mint mindannyian – az internet foglya lett. Az Erről nem beszélünk az elvesztegetett időről, a testnélküliségről, a hírfolyamban töltött, mémekké redukálódott életről és egy újfajta zsarnokságról szól.
Az internet alternatív valóságában mi is könnyen eltűnhetünk
Patricia Lockwood életrajzi elemeket is tartalmazó regénye, az Erről nem beszélünk a valódi emberi kapcsolatokat és az élet kiszámíthatatlanságát állítja szembe az internet gondosan megkonstruált alternatív valóságával. Olvass bele!
Marc-Uwe Kling: A QualityLand a jelenről szól, csak sci-finek álcázza magát
Marc-Uwe Kling csavart néhányat a bevett sci-fi toposzokon a QualityLandben, továbbtekerte a most zajló folyamatokat, és felnagyította a számunkra még nem annyira evidens következményeket is. A stand-upos íróval a Facebookról, a mesterséges intelligencia jövőjéről és a világháló végéről beszélgettünk.
Milyen lenne az élet internet nélkül? - Ludwig Lounge Simon Mártonnal és Tóth Réka Ágnessel
Az internet halála és az instaköltészet volt a téma a Ludwig Lounge legutóbbi beszélgetésén.
Három könyv, ami segít, hogy tudatosabb internethasználók legyünk
Az internetfüggőségnek számos káros hatása van, ma már ezt egyéni és társadalmi szinten is erősen lehet érzékelni. Az okostelefonok és a közösségi oldalak berobbanása óta gyakorlatilag folyamatosan elérhetők vagyunk, és embertelen módon felgyorsult a kommunikáció is, ami egy csomó stresszt okoz. Közben a virtuális életünk lassan intenzívebb lesz, mint a valós, ezért most mindennél fontosabb, hogy megtanuljuk tudatosan használni a kezünkben lévő eszközöket. Mutatunk három könyvet, amelyek segítenek abban, hogy ne váljunk az internet rabjává.