Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
Kurva nagy kert Magyarország, nem győzi a személyzet – magyarságtrip Cserna-Szabó Andrással
A hét könyve Cserna-Szabó András novelláskötete, mely a tatárjárás zsidóitól indulva érkezik meg a BMW-s fakanál-farkú apaképéig, miközben újraírja Móriczot és griffmadárral száll a jurta fölé.
Gerlóczy Márton: Nem lehet elmondani az igazságot olyanokról, akik hazugságban élnek
A Fikció sorozat harmadik kötetében mennyivel jutottunk közelebb Gerlóczy Márton elpusztításához? Ott voltunk a könyvbemutatón.
A politikai sárm jobban számít a szavazónak, mint a tények
Régen a karizmatikus jelzőt használtuk politikusokra. Sonnevend Júlia azt állítja könyvében, hogy ma a karizmával ellentétben a közelségre építő sármnak sokkal nagyobb szerepe van az emberek megnyerésében, mint valaha.
R. F. Kuang elárulta, kik voltak a legnagyobb írói inspirációi
„Gyerekként apámmal olvastam az Állatfarmot, akkor még azt hittem, csak egy csapat gonosz állatról szól” – mesélte a Bábel népszerű szerzője, R. F. Kuang.
Tompa Andrea: Van bennem egy őskíváncsiság, hogy milyen a gonosz
A Sokszor nem halunk meg három nagy szakaszban meséli el a csecsemő, a kamasz és a felnőtt Nagy Matild történetét, aki egész életében – gyerekként, iskolásként és színésznőként is – azokat a fogódzókat keresi, amelyek segítségével megtalálhatja saját magát. Tompa Andreával az emlékezetnélküliségről, a titok kutathatóságáról, a háttérbe vesző Kolozsvárról és a kézírás fontosságáról is beszélgettünk.
Elveszve, mégis megtartva – Tompa Andrea új regényében a történelem fehér foltokkal büntet
Sorsok és nyelvek fonódnak össze Tompa Andrea új regényének lapjain, hőse pedig egy soknevű lány, akinek a története fehér foltokkal van tele, miközben a történelem bebizonyítja, hogy a pusztítás nyomán emberek úgy tudnak kihullani az emlékezetből, mintha soha nem is léteztek volna. Ez a hét könyve.