Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
Visky András: A gyermekeink tartottak életben bennünket (Podcast)
Elérkeztünk Ott Anna szülőségről szóló podcastjának utolsó részéhez: ezúttal Visky András írót kérdeztük.
Mátyus Melinda: A test keresztény hagyományával próbálok szembemenni
Ma már nem jön zavarba, ha a gyülekezetben megdicsérik a frizuráját, felvállalja, hogy lehet nő, lelkész és most már író is egyszerre. Interjú Mátyus Melindával.
Találkozz Visky Andrással, a hitben megélt szeretet írójával
Kitelepítés című regényével 2023-ban Visky András nyerte a Margó-díjat. Ehhez kapcsolódva október 14-én önálló esten mesél a műről, valamint az életéről a Müpa színpadán. Most röviden összefoglaljuk a Kossuth-díjas író és dramaturg pályáját.
Vida Gábor és Demény Péter is állást foglalt Méhes György ügynökmúltjával kapcsolatban
Az Átlátszó Erdélyben megjelent, Méhes György ügynökmúljával foglalkozó cikkre többen reagáltak: az íróról elnevezett alapítvány, az író fia, valamint Demény Péter és Vida Gábor írók.
A fájdalom barát, ha megtanuljuk dekódolni a jelzéseit – Szentesi, Havas, Biró és Cserna-Szabó a Margón
A Tavaszi Margó pénteki és szombati napján a valóság és a fikció viszonya több írónál felmerült, Szentesi Éva teltházas könyvbemutatóján pedig legbensőbb énünk megismerése is szóba került.
Ungváry Krisztián: Wass Albert meghamisította a zsoldkönyvét
A történész kísérletet tett a Wass Albert második világháborús katonai szolgálatával kapcsolatos legendák eloszlatására.
Ungváry: Tényleg Wass Albert volt a jobboldali Che Guevara?
Ungváry Krisztián podcastjának legújabb adása Wass Albert életrajzához kínál adalékokat. A történész Márai Sándorral is összehasonlítja az erdélyi szerző döntéseit és életútjának egyes epizódjait.
Borbély András: Rafi Lajos verse lyukat üt a világon [ROMA IRODALOM]
A Nemzetközi Roma Nap alkalmából írók és kutatók ajánlanak olvasmányokat a roma irodalomból, melyek reflektálnak a reprezentáció kérdéseire is. Borbély András költő, szerkesztő Rafi Lajos egyik versét választotta.
Lehet valaki jó író attól, hogy nyilas? – Nyirő József élete, utóélete és műveinek megítélése
A székely nép krónikása, kiugrott pap, Szálasi propagandistája, a két világháború közötti időszak fontos prózaírója, emigrációban elhunyt „temetetlen halott”. Ki volt, és főként milyen író volt Nyirő József?