Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
Sally Rooney az új regénye írása közben Shakespeare-t és Dosztojevszkijt olvasott
Az író nemrég megosztotta az Intermezzo munkálatai alatti olvasmánylistáját. A szépirodalom és a filozófiai traktátusok mellett Sally Rooney sakkelemzésekkel is rengeteget foglalkozott.
A kötelező olvasmányokat utálni szokás, pedig vannak köztük ma is hatásos kötetek
Van olyan kötelező olvasmány, aminek nem kedvez az idő múlása és a világ változása, de vannak olyanok is, melyek a mai napig izgalmas és felforgató olvasmányok tudtak maradni. Mutatjuk, hogy szerintünk melyek ezek.
A munkatábortól a halhatatlanságig ‒ Egy bátor levélnek köszönhetően vált íróvá Dosztojevszkij
Dosztojevszkij négy munkatáborban eltöltött év után vette a tollát, és egy megrázóan őszinte levelet fogalmazott. A parancsnokának címzett sorokban arról vallott, hogy az ő útja az írói kiteljesedés.
Dosztojevszkij néhány hosszú pillanatig a halállal nézett farkasszemet
1849-ben halálra ítélték, majd a kivégzés előtti utolsó pillanatban négy év száműzetésre módosították Dosztojevszkij büntetését.
A legújabb Bűn és bűnhődés egyelőre nehezen találja az irányt
Dosztojevszkij nagy klasszikusát, a Bűn és bűnhődést Gáspár Ildikó adaptálta színpadra az Örkényben. Vannak erős pillanatai, mégis hiányérzetünk maradt.
200 éve született Dosztojevszkij, aki már életében megjárta a poklot és mennyet
„A művészet épp olyan szükséglete az embernek, mint az evés és ivás” – vallotta Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij, aki éppen kétszáz éve született Moszkvában. Az évforduló kapcsán tíz izgalmas vagy épp meghökkentő momentumot emeltünk ki az író életéből.
Életműsorozatot indít a Helikon Dosztojevszkij 200. születésnapján
Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij nemcsak az orosz, hanem az egész világirodalom egyik legnevesebb szerzője, a 19. századi orosz irodalom kiemelkedő alkotója. Születésének kétszázadik évfordulóján indul el a Helikon Kiadó új életműsorozata.