Ez a fantasy-rajongók trükkje az elmélyült olvasáshoz

Ez a fantasy-rajongók trükkje az elmélyült olvasáshoz

Az élfestett könyvektől roskadozó könyvespolc már alap. Aki igazán menő, az olvasmányai hangulatához illő ambiance videókkal fokozza az élményt. A trend leginkább a fantasy olvasók körében terjed.

chk |

Leülnél olvasni, de minden apró zaj eltereli a figyelmed? Nehezen koncentrálsz, állandóan kizökkensz? Vagy csak egyszerűen egy ódon kastély könyvtárába szeretnéd képzelni magad? A BookTokon most mindenki zenés hangulatvideókat használ háttérként a fantasy és romantasy olvasmányaihoz, és ezt meg is osztja.

Az olvasás körülményei mindig is fontosak voltak a booktokkerek számára. A megfelelően berendezett olvasósarok, a tündérfényekkel megvilágított könyvespolc már alap, aki igazán komolyan veszi a körülményeket, az az olvasmányai hangulatához illő ambiance videókkal fokozza az élményt. A trend különösen a fantasy és romantikus fantasy olvasók körében tarol, írja a Literary Hub.

A videókon, amelyeket az olvasók a falra vetítenek, vagy számítógépen, tévéképernyőn játszanak le, a legtöbbször mesébe illő könyvtárak,

régi kastélyok enteriőrjei vagy hangulatos könyvesboltok láthatók kényelmes ablakfülkékkel, pattogó tűzzel, vastag bőrfotelekkel, a padlótól a mennyezetig érő könyvespolcokkal.

Általában ősz vagy tél van, kint már besötétedett, esik az eső vagy a hó, de mindenképpen olyan a kinti időjárás, hogy az embernek ne legyen kedve semmi máshoz, csak az olvasáshoz. 

Menekülés egy másik világba

A cikk szerzője szerint ez a sok körítés nem feltétlenül a koncentráció fenntartásáról szól, hanem inkább arról, hogy az olvasó egy „mágikus kört” hoz létre, hogy azt érezze, elmenekül a világból. Néhány olvasó azt mondta a The Washington Postnak, hogy

ezek a videók feloldják a határt a saját világuk és a könyv világa között.

Mások egyszerűen nem akarnak ugyanabban a térben kikapcsolódni, ugyanabban a székben olvasni, ahol minden más tevékenységet végeznek – dolgoznak, ebédelnek stb.

A cikk szerzője szerint mindez túlzás, de ez legalább egy olyan trend, ami nem árt senkinek. Ugyanakkor felteszi a kérdést: ha audiovizuális segédeszközök nélkül nem tudunk belemerülni egy könyvbe, akkor

talán elgondolkodhatnánk azon, hogy keresünk egy izgalmasabb olvasmányt.

(Literary Hub)

Nyitókép: YouTube

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Megéri meghalni egy szexi sárkányért? Olvass bele Julie Hall fantasy regényébe!

A Creatures of Chaos lapjain egy mágia nélküli lány küzd a túlélésért – és az alakváltó sárkányhercegért. 

...

5 sötét fantasy, amiben az erdő el akar pusztítani

Lehet, hogy ezek után a hátad mögé nézel, ha erdőben jársz.

...

Nincs fantasy és romantika élfestés nélkül: mi ez az új marketing trend a könyvpiacon? 

Egyesek szenvedélyesen gyűjtik őket, másokat a hideg rázza tőlük. Az élfesetett kötetek a hazai könyvpiacra is megérkeztek, kiadókat kérdeztünk a trendről.

Hírek
...

Az Üvöltő szelek rendezője szerint a filmnek „elemi reakciót kell kiváltania”

...

Meghalt Vásáry Tamás zongoraművész, karmester

...

Krasznahorkai László és Karácsony Gergely is beszédet mond Tarr Béla temetésén

...

Amerika egyik legnagyobb újságja megszünteti a könyvrovatát

...

Miről írt Pynchon Krasznahorkainak? – Ezen a bécsi kiállításon kiderül

...

Itthon is népszerű longevity-kutató is szerepel az Epstein-aktákban

Listák&könyvek
...

Ezt jelenti, ha egy könyvet megfilmesítenek – a Bookline januári toplistája

...

Eleged van a téli szürkeségből? Ez az öt regény segíthet

...

Nosztalgiáznál? Mutatunk öt meghatározó könyvet 2016-ból!

Kiemeltek
...

Mit árul el az életedről, ha munkába menet arról ábrándozol, hogy elüt egy busz?

„Bosch nincs sehol. Ott maradt üzekedni egy hortenziával, míg én az irodai mailjeimet olvasgatom.”

...

Andrei Dósa: A megbocsátás képességét fejlesztenünk kell

A pályáját magyarul kezdő, de ma román nyelven alkotó szerzővel megértésről és egy Nádas-fordításról is beszélgettünk.

...

Daniel Tammet: Más színű a valószínű magyarul, mint angolul?

A brit nyelv- és számzseni mesélt podcastben az autizmusról, a szinesztéziáról és Kilenc elme című kötetéről.

SZÓRAKOZÁS
...

Megjelent Az ördög Pradát visel 2 előzetese – 20 év után így festenek a szereplők!

Megérkezett az első trailer Az ördög Pradát visel folytatásához.

...

Ez a fantasy sorozat lehet a következő Trónok harca az Apple TV-n

Az Apple TV Brandon Sanderson több regényének jogait is megvásárolta.

...

Erről a fiatal íróról fantáziál Rachel Weisz a Netflix új sorozatában

A sorozat március 5-én jön a Netflixre.