Krimik versengenek a megfilmesítésért a Magyar Mozgókép Fesztiválon

Krimik versengenek a megfilmesítésért a Magyar Mozgókép Fesztiválon

Június 9-12. között a Magyar Mozgókép Fesztiválon három városban, Veszprémben, Balatonfüreden és Balatonalmádiban, kilenc helyszínen közel száz magyar filmet láthatnak majd a látogatók. A FILMRE VELE! keretében öt magyar bűnügyi történet és öt forgatókönyvíró verseng, a legjobb pedig fejlesztési támogatást fog nyerni.

ro | 2022. május 24. |

A tavalyi fesztivál egyik legizgalmasabb momentuma a FILMRE VELE! játékos verseny volt, amelynek keretében öt kortárs magyar regény vetélkedett a megfilmesítés lehetőségéért. Június 10-én, pénteken 15 órakor a veszprémi Óváros téren ismét megrendezik ezt a programot, idén pedig a krimik lesznek fókuszban: melyik a legizgalmasabb, melyik a legalkalmasabb filmre?

Idén öt magyar bűnügyi történet és öt forgatókönyvíró verseng - szakszóval pitch-csel -, a tét: az NFI első körös fejlesztési támogatása. Ezúttal Kondor Vilmos Örvényben, N. Nagy Zoltán Keselyű – a Babits gyilkosságok, Csabai László Szindbád, a detektív, Cserháti Éva A sellő titka és Tar Sándor A szürke galamb című regényét mutatják be Bodzsár Márk, Goldberg Emília, Maruszki Balázs, Szőcs Petra és Szélesi Sándor forgatókönyvírók. Az esemény moderátora Juhász Anna.

A fesztiválon beszélgetést rendeznek még mások mellett Grosan Cristina A legjobb dolgokon bőgni kell című filmje kapcsán a mai harmincasok útkereséséről és beilleszkedéséről. A Digitális nomádom, a Dívák, a Bereményi kalapja rendezői és a Katinka producere pedig arról beszélgetnek majd, milyen felelősséget ró a dokumentumfilm-rendezőre egy valós ember ábrázolása. A fesztivál bevételének 20 százalékát a Magyarpolányi Alapfokú Művészeti Iskola, fotó és filmes tanszakának növendékei számára ajánlják fel a szervezők.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Zenés portréfilm készült Bereményi Gézáról

Bereményi kalapja címmel készített portréfilmet Papp Gábor Zsigmond, a Budapest retró és A szovjet levelezőpajtás Balázs Béla-díjas rendezője. A zenés dokumentumfilm Bereményi Gézát és sokrétű munkásságát mutatja be – számolt be a Filmhu.

...

Grosan Cristina komfortosan érzi magát a többnyelvűségben

Grosan Cristina, A legjobb dolgokon bőgni kell című film rendezője és társ-forgatókönyvírója, a Margó Irodalmi Fesztivál art directora volt a legújabb Margó Extra vendége, aki a többnyelvűségről, a borítótervezésről és a legszebb magyar szóról is mesélt Ott Annának.

...

Katinka-film, Könyves-séta, éjszakai Bábszínház [Programajánló]

Egy városligeti könyves séta, egy dokumentumfilm-premier és izgalmasnak ígérkező éjszakai kalandozás is fért legfrissebb programajánlónkba.

Olvass!
...

Sárkányok, madarak és egy lázadó királylány a Hihetetlen teremtmények második részében: olvass bele!

Ki ne szeretne egy saját apró sárkányt vagy egy egész rajnyi beszélő madarat?

...

Mihez kezd több tucat adójogász egy uszodában? Olvasd el Gorondy-Novák Márton novelláját!

Részlet a Halandók című kötetből.

...

Milyen a háború nyelve? Olvass bele a Donbaszi sárgabarackok című verseskötetbe!

A háború a szavak jelentését is megváltoztatja.

A hét könyve
Kritika
A szépséget kereste, de csak a sósavval leöntött anyja arca nézett vissza rá
„Végső elhallgatás volt Miklós ideálja” – így emlékezik Nádas Péter a 105 éve született Mészöly Miklósra

„Végső elhallgatás volt Miklós ideálja” – így emlékezik Nádas Péter a 105 éve született Mészöly Miklósra

Nádas Péter és Mészöly Miklós sok éven keresztül elválaszthatatlan barátok voltak. Így emlékezik vissza Nádas az egykori évekre. 

Hírek
...

„A szentség egyszerűen szólva betegség” – Barnás Ferenc átvette a Mészöly-díjat

...

Ezt a kultikus regényt olvassák Dakota Johnson könyvklubjában

...

Idén 100 éve született Janikovszky Éva: korábban meg nem jelent szövegek is érkeznek!

...

Így inspirálta a Nyáron a párom forgatókönyvíróját Emily Henry

...

Krasznahorkaitól a pénzügyekig: ezt kölcsönözték ki tavaly az ELTE könyvtárából

...

Rakovszky, Szabó T. és Tóth: 10 magyar költőnő verseiből készült angol nyelvű antológia