Vámos Miklóst vagy a búsképű lovag örököseit néznéd inkább a Városmajorban?

Vámos Miklóst vagy a búsképű lovag örököseit néznéd inkább a Városmajorban?

Kitört a nyár, de szívesen néznél még színházi előadásokat? A Városmajori Szabadtéri Színpad két műsorral is vár.

| 2024. június 20. |

Eljöttek a legszebb esték az évben, élvezd őket a szabadban! A Városmajori Szabadtéri Színpadon megnézheted Vámos Miklós új, önálló darabját, és az Örkény Színház őrületes agymenését, amit a Don Quijote inspirált. Mutatjuk a részleteket!

Vámos Miklós: Szeretném újrakezdeni!

-

Vámos Miklós Anya csak egy van című könyvének június 3-án jelent meg az új kiadása, ehhez kötődik ez az önálló est. A nagy kérdés, amit körbejár: mit tehetünk, ha édesanyánkról az jut eszünkbe: a halálnak van humorérzéke. Az előadás hossza 100 perc, szünet nélkül. Az előadás után Vámos Miklós könyvei 20% kedvezménnyel vásárolhatóak meg, amiket az író a helyszínen dedikál is.
Mikor? június 24. 20:00
Részletek és jegyvásárlás itt>>>

A Donkihóte-projekt: ősbemutató és további előadások

-

Kortárs társadalmi szélmalomharcaink a média- és tudatipar nyomása alatt, virtualitás versus valóság, generációs válság, játékszenvedély,  és gémervilág: ilyen és ehhez hasonló témákból építkezik az Örkény István Színház és a Városmajori Szabadtéri Színház koprodukciójában készülő új magyar ősbemutató. Az [ESCAPE] – A Donkihóte-projekt premierjére július 5-én kerül sor a Városmajorban. 

Az előadás szövegkönyvét Závada Péter, Varga Zsófia, valamint az előadás rendezője, Kovács D. Dániel jegyzi, aki az olvasópróbán elmondta: „Kiindulási pontként Cervantes Don Quijote-ját választottuk, és megvizsgáltuk, a kortárs popkultúrában hogyan jelenik meg az aktív, világot jobbítani akaró hős története. Főszereplőnk nem a lovagregények, hanem a számítógépes játékok világába menekül egy olyan generációsnak mondható pánik elől, 

amelynek gyökere a kortársaim körében – és magamon is – tapasztalt felnőni képtelenség”. 

A virtuális valóságba menekülés jelenik meg az előadás látványvilágában is. A díszlet (tervező: Schnábel Zita) a városi dzsungel hatását kelti, amelyben az utcakép valósághű elemei mosódnak egybe a számítógépes játékok látványát idéző vetítéstechnikával. Újvári Bors és Fekete Máté médiadizájnerek kifejezetten az előadáshoz készítenek egy, a történetnek megágyazó virtuális világot. Szintén a gémerek által ismert karakterekből és helyzetekből inspirálódnak a jelmezek (jelmeztervező: Nagy Fruzsina), valamint az előadás zenei világa is (Sound design: Keresztes Gábor). Előadják: Hajduk Károly, Tenki Réka, Borsi-Balogh Máté, Kókai Tünde, Nagy Zsolt, Zsigmond Emőke, Terhes Sándor, Vajda Milán és Jéger Zsombor.
Mikor? július 5., július 6., augusztus 13.
Részletek erre>>> 

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Erdős Virág: Kamaraerdő a Városmajorban, avagy a sokadik és egyben utolsó séta a fikció erdejében

A Könyves Magazin és a Bookline Zöld rovata szervezésében irodalmi stand up volt a Margón. Fellépett Litkai Gergely, Ráskó Eszter, Tóth Edu, Erdős Virág, Simon Márton és Németh Gábor. Most Erdős Virágét olvashatjátok.
...

Versterápia: „Városmajor, agyonütött vasárnap”

A mai Versterápiában Jékely Zoltán Lézengés vasárnap délután című versét ajánljuk. 

...

Vámos és Dragomán elárulta, mit terveznek az Esterházy-villából alakuló alkotóházzal

Esterházy Péter Emőd utcai villája a tervek szerint alkotóházzá alakul. Ennek részleteiről és a tervekről a házat működtető alapítvány kuratóriumának két tagja, Dragomán György és Vámos Miklós beszélt.

Ryan Gosling lézerfegyverek nélkül, a barátság erejével menti meg a galaxist – kritika A Hail Mary-küldetésről

Ryan Gosling lézerfegyverek nélkül, a barátság erejével menti meg a galaxist – kritika A Hail Mary-küldetésről

A világ megmentése egy barátságon múlik Andy Weir regényének adaptációjában.

Szerzőink

chk
chk

A könyvek uralják az idei Oscar-jelöléseket – ezeknek az adaptációknak szurkolhatunk

Fiala Borcsa
Fiala Borcsa

Rényi Ádám: Az a titok, hogy élni kell

A hét könyve
Kritika
Ha nem éltem át a népirtást, van jogom szenvedni?
Rényi Ádám: Az a titok, hogy élni kell

Rényi Ádám: Az a titok, hogy élni kell

Rényi Ádám abszurd felnőttmeséivel lopta be magát az olvasók szívébe. Vele beszélgettünk.

Kiemeltek
...

Virginia Woolf az emberi psziché mélyére ás a Mrs. Dallowayben [A nő hétszer]

Egyetlen nap történetét meséli el Virginia Woolf 1925-ös klasszikusa, a Mrs. Dalloway.

...

A könyvek uralják az idei Oscar-jelöléseket – ezeknek az adaptációknak szurkolhatunk

Versenyben van az a film is, amiben Röhrig Géza is feltűnik. 

...

Merj eltévedni! – így olvasd Thomas Pynchon ezeroldalas bolyongását 

Hogy lehet ilyen hosszú? Mit akar mondani ez a könyv? Olvasási útmutató a regény szerkesztőjétől. 

Listák&könyvek
...

Dan Brown thrillere vezette februárban a Bookline toplistáját

...

Ezt az 5 könyvet olvasd, amíg vársz az új Colleen Hoover-adaptációra

...

Bemutatták a Csengetett, Mylord? színpadi változatát – ezeket a könyveket olvasd mellé!

SZÓRAKOZÁS
...

Billie Eilish Az üvegbura adaptációjában kaphatja meg első főszerepét

Billie Eilish nem akármilyen filmben csillogtathatja meg színészi képességeit.

...

Rejtélyes gyilkosságok és fülledt szerelmek – 7 sorozat a Netflix, Prime és Apple TV kínálatából márciusra

Mutatjuk, hogy mit érdemes néznetek márciusban!

...

A pletykák szerint ő lesz Aragorn az új Gollam-filmben – és nem mindenki örül ennek

Van, aki szerint Viggo Mortensent senki nem helyettesítheti.