Ezek Tarantino kedvenc könyvei: mozifilmek regényesítve és egy kis horror

Quentin Tarantino a The Bigger Picture podcastnak adott interjúban mesélt kedvenc könyveiről, amelyek között horror, neo-noir thriller és "utánlövés" is szerepel.

chk | 2025. június 05. |

A rendező, forgatókönyvíró, producer és író a múlt hónap végén a The Bigger Picture podcastnak adott interjúban árulta el, melyek a kedvenc olvasmányai, és nem meglepő módon thriller és horror is van köztük. Azt eddig is tudtuk, hogy Tarantino imádja a mozifilmek alapján készülő regényeket, a rendező saját bevallása szerint falta őket kölyökként. Ez úgy tűnik, nem változott.

Kiderült, hogy Tarantino "abszolút kedvenc" regényírója John Minahan. A rendezőre nagy hatással volt a 9/30/55 című, James Bridges forgatókönyve alapján készült regény, ami egy arkansasi egyetemista történetét meséli el. A főszereplőt lesújtja bálványa, James Dean 1955. szeptember 30-án bekövetkezett halála. A könyvet – amit már „Tarantino kedvenc könyveként” – árulnak, 850 dollárért meg is lehet venni az eBay-en, használtan.

Tarantino Minahan egy másik könyvét, az Eyewitness-t (Szemtanú) is említette. A Steve Tesich által írt forgatókönyv alapján készült, 1981-es neo-noir thrillert Peter Yates rendezte. A regény egy gondnokról szól, aki szemtanúja lesz egy gyilkosságnak, és beleszeret az esetről tudósító riporterbe. A regényváltozatban a gondnok szemszögéből ismerhetjük meg a történetet.

A filmrendező és producer méltatta Walker Percy National Book Awarddal jutalmazott The Moviegoer című könyvét is, ami az 1950-es évek végén, a Mardi Gras idején játszódik.  John "Binx" Bollingról, a New Orleans-i tőzsdeügynökről, filmrajongóról és koreai háborús veteránról szól, aki 30. születésnapja közeledtével keresi az élet értelmét.

Nem hiányozhatott a horror műfaja sem Tarantino listájáról. A rendező szerint David Seltzer The Omen című regénye „olyan jól meg van írva, hogy az emberek azt feltételezték, hogy a könyv alapján készült az Ómen című film".

Tarantino példaképeihez híven saját regényben is feldolgozta a Volt egyszer egy Hollywood című filmje történéseit, és részletesen kibővítette az eredeti történetet, a kiritkánkat itt olvashatjátok el

A film egyébként folytatást kap, amiben visszatérhet Brad Pitt és Leonardo DiCaprio is, viszont Tarantino helyett már más ül a rendezői székbe, ő csak a forgatókönyvet szolgáltatja.

(Aol.com)

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Folytatást kap a Volt egyszer egy Hollywood, de már nem Tarantino rendezi

A folytatásban visszatérhet Brad Pitt és Leonardo DiCaprio is, viszont Tarantino helyett már más ül a rendezői székbe, ő csak a forgatókönyvet szolgáltatja.

...

Tarantino az új könyvében mindent elmond, amit a filmről gondol

Új könyvvel jelentkezik Quentin Tarantino idén ősszel.  A Cinema Speculation a 70-es évek amerikai filmjei köré szerveződik majd. 

...

Tarantino Hollywood-regénye nem utánlövés, hanem egy végigpofázott szerelmeslevél a filmhez

Nem is Tarantino lenne, ha nem csavart volna ezen is egyet: a Volt egyszer egy Hollywood csak hellyel-közzel kapcsolódik a filmhez, ehelyett önálló műként mesél egy hollywoodi korszakváltásról. Lendületes, menő, agresszív, stílusos és lírai egyszerre, ez a hét könyve.

Hírek
...

Kurtág György 100: hallgasd meg ingyenesen a születésnapi hangversenyt!

...

Példátlan fejlemény: letartóztatták András volt yorki herceget

...

Ezek közül kerül ki 2025 legszebb könyve

...

Minden, amit tudni akartál az új Knausgård-regényről

...

A franciák is Nobel-díjat emlegetnek Nádas Péter életműve kapcsán

...

Frankenstein a Vígszínházban: extrém díszletet kapott a darab

Mitől érdekes egy gimnazista élettörténete? – A Népszava közérzeti antológiájáról

Mitől érdekes egy gimnazista élettörténete? – A Népszava közérzeti antológiájáról

16 és 22 éves fiatalok írták meg a Népszava kötetében, mit gondolnak a világról és az életükről.

Szerzőink

Fiala Borcsa
Fiala Borcsa

Mennyi idő megírni egy regényt? – Az alkotás mélypontjai és eufórikus magasságai

Szabolcsi Alexander
Szabolcsi Alexander

A Mester és Margarita TikTok-sztár lett, majd felgyújtotta a színházat

SZÓRAKOZÁS
...

Könyvet ír a Heated Rivalry sztárja

Állítólag „félig önéletrajzi” kéziraton dolgozik.

...

Üvöltő szelek: adaptációnak értelmezhetetlen, önálló filmnek magával ragadó

Kritika az év egyik legjobban várt filmjéről.

...

Így folytatódik a Bridgerton 4. évada a regény szerint

Összefoglaltuk, hogyan folytatódik a történet az eredeti regény szerint. 

Listák&könyvek
...

7 szenvedélyes hokis románc a Heated Rivalry rajongóinak

...

5 rémisztő disztópia – Mi jöhet még a politikai botrányok és az AI korában?

...

„Ha nincs isten, akkor mindent szabad” – 5 kihagyhatatlan könyv Dosztojevszkij életművéből