Percival Everett Pulitzer-díjas író 2021‑es regénye, a The Trees című krimi Mississippiben játszódik, és két fekete detektívről szól, akik fehér férfiak sorozatgyilkosságai ügyében nyomoznak, miközben a helyi rendőrség és rasszista társaságok ellenállásába ütköznek.
A regényből az Universal Studio Group/UCP készít adaptációt, a forgatókönyvet Marcus Gardley írja. A szereplőválogatás még nem ért véget, de tárgyalások folynak Sterling K. Brown Oscar‑jelölt színésszel.
Everett neve a hazai olvasóknak egyebek mellett onnan lehet ismerős, hogy egy korábbi műve alapján készült az Oscar-díjas Amerikai irodalom című film (Sterling K. Brown ebben is szerepelt).
A szökött rabszolga története is filmre kerül
Megfilmesítik az író Mark Twain klasszikusát feldolgozó, Pulitzer-díjas James című regényét is, ami Huckleberry Finn történetét írta át Jim, a szökött rabszolga szemszögéből. A producer Steven Spielberg lesz. A James az elnyomott, rabszolgasorsba taszított feketéknek ad hangot, akik Twain könyvében általában bugyuta, tehetetlen alakokként jelennek meg. A kötet ősztől magyarul is elérhető lesz.
Everett egy korábbi 1985‑ös regényéből, a Walk Me to the Distance-ből is készült már filmes feldolgozás 1990‑ben Follow Your Heart címmel. Az adaptációtól az író nyilvánosan elhatárolódott, mert nem fogadta el a véléménye szerint „groteszk” változtatásokat.
Nyitókép: Percival Everett a 2024-es National Book Awards-on, Wikipedia