Így készül a Büszkeség és balítélet Netflix-sorozatra a „vörös hajú Mr. Darcy”

Így készül a Büszkeség és balítélet Netflix-sorozatra a „vörös hajú Mr. Darcy”

Jack Lowden fogja játszani Jane Austen ikonikus hősszerelmesét a Netflix készülő sorozatában. A brit színész szerint a vörös Mr. Darcy „lebontja a korlátokat”.

bs | 2025. április 29. |

Korábbi cikkünkben már megírtuk, hogy kik fogják játszani a hatrészesre tervezett sorozat főbb szerepeit: a Netflix Jack Lowden mellett Emma Corrin és Olivia Colman színésznők nevét hozta nyilvánosságra, előbbi Elizabeth Bennetet, Colman pedig az édesanyját fogja alakítani.

Jane Austen
Büszkeség és balítélet
Manó Könyvek, 2024, 452 oldal
-

A vörös Darcy

„Nagyon tetszik az ötlet, hogy én leszek a vörös hajú Darcy” – mondta Lowden a BBC műsorában. „Úgy gondolom, ez tényleg lebontja a korlátokat, sőt ez az egyik utolsó lebontandó akadály” – jegyezte meg viccesen.

A 34 éves sztár elmondása szerint biztosan ihletet merít majd azoktól a színészektől, akik korábban belebújtak Austen legendás karakterének bőrébe.

„Matthew Macfadyen számomra az egyik legjobb színész a világon” – fogalmazott elődjével kapcsolatban, aki a 2005-ös adaptációban Keira Knightley oldalán játszott.

Esőben nincs kémkedés

A BBC Sunday műsorában Lowden egy másik adaptációról is beszélt: a Mick Herron kémthrillerjéből készült Utolsó befutók című sorozathoz (itt és itt írtunk róla) a színész a kémkedés tudományába is belekóstolt.

Mick Herron
Utolsó befutók
General Press, 2020, 372 oldal
-

„Egy napot töltöttünk egy volt MI6-os (Katonai Hírszerzés, 6-os szekció) tiszttel, aki segített nekünk a felügyelet és az ellenfelügyelet művészetének elsajátításában” – mesélte. „Tartott egy kis eligazítást, aztán közölte, hogy kimegyünk, és csináljuk. De aztán felhúzta a redőnyt az ablakon, látta, hogy esik az eső, és azt mondta, talán mégse kéne” – tette hozzá, utalva rá, hogy azért mégsem vérre ment a kiképzés.

Lowden idén kezd forgatni a Netflixszel, mi már nagyon várjuk a sorozatot, addig is: itt ajánlottunk Jane Austen-adaptációkat kezdőknek és haladóknak.

(BBC)

Fotó: IMDb

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

BookTok-kompatibilis borítót kaptak Jane Austen klasszikusai, kiakadtak a rajongók

Mindent az olvasottságért?

...

Lehet, hogy Jane Austen valójában megrögzött antiromantikus volt?

Egy Jane Austenről szóló könyv egészen új fénybe helyezi a szerzőt, akinek kedvenc szerelmi történeteinket köszönhetjük.

...

Az Utolsó befutók írója ugyanolyan lúzer volt, mint a kémek a könyveiben

Mick Herron, a népszerű tévésorozat alapját képező Utolsó befutók-regények írója elég sokat várt arra egy lélekölő állásban, hogy befussanak a könyvei. De pont a negatív tapasztalataitól olyan jók a regényei.

Hírek
...

David Szalay könyve is esélyes a Booker-díjra

...

Négy családanya derítette fel a krimibe illő gyilkosságot, majd könyv készült belőlük

...

Johnny Depp megint őrült főgonoszt alakít: itt a Mr. Hyde képregény előzetese!

...

Az antibiotikum miatt nem tudunk lefogyni, kigyógyulni a depresszióból vagy letenni a cigit?

SZÓRAKOZÁS
...

Nolan ott forgatja az Odüsszeiát, ahol másoknak korlátozzák a szabadságjogát

Egy csúnya politikai konfliktusba futott bele a produkció.

...

Botrány a könyvpiacon: Átverte-e az olvasókat A tenger útja szerzője?

Tovább gyűrűzik a hazugsággal vádolt életrajzító ügye.

...

Százból csak egy maradhat: újabb Stephen King thriller érkezik a mozikba

A hosszú menetelés szerptemberben érkezik a mozikba.

Kiemeltek
...

Foci, szex és nagy pénzek: tényleg játék az élet a profi sport világában?

A sok foci és még több toxikus maszkulinitás ellenére sem fogod sarokba hajítani ezt a kötetet! A Nem úgy, mint ti a hét könyve.

...

Így dolgozott kémregényein John le Carré, aki maga is kém volt

Hogyan alkot egy olyan thrilleríró, aki annak idején kém volt? John le Carré jegyzeteiből kiderül.

...

Spiró György: Hungária és Magyarország nem azonos

Hallgassátok meg az íróval készített podcastünket!